Bebek Beslenmesi bebeğim 6 aylık 6 kilo:((2 aydır hiç kilo almadı

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

Yenidenhamis

Guru
Kayıtlı Üye
22 Ocak 2010
3.309
42
meraba kızlar şuaralar çok zor günler yaşıyoruz kızımla..6 aylık ve hala 6 kilo 4.aydan beri hiç kilo almadı diyebilirim..beni kesinlikle emmiyor devam sütü içmiyor.ek gıdalarla geçiştiriyoruz günde 5 öğün kalorili şeyler yedirmeye çalışıyorum okadar zor yiyorki hiç yaramıyor zaten tam bir kaseyide bitiremiyor malesef gecede 100 cc süt içiyor okadar...2 aydır kilo almadı ve 3 aylık bir bebek gibi duruyor çok üzülüyorum..kızıma neyapalirim doktorumuz bu konuda yardımcı olmuyor malesef kilo aldıracak bişeyler lazım bana lütfen yardımcı olun banaaaa:KK43:

2 aydir hic kilo almamis olabilir ama aylara göre kilosu normal
neden mama icmiyor acaba
onu bulmak lazim
mama degistirdiniz mi?

bence 2 aydır kilo almaması hiç normal değil...başka bi dr göster belki başka bi sebebi vardır...kızımda 4 ayında çok az kilo aldı hiçbişey yemiyo du saatlerce aç kalıyodu...3 dr gezdik en sonuncu dr buldu..kızım idrar yolu enfeksiyonu geçiriyomuş ilaç tedavisine başladık ve kızım 1 haftaya kalmadı düzeldi ve tekrar normal kilo almaya başladı...
bence başka bi dr daha göster...

Her türlü mamayı denedik tüm markaları artık denicem bir mama kalmadı biberonu zor iciyor ama kasık mamasını öyle böyle yediriyorum doktor her türlü tahlili yaptı hicbisey çıkmadı idrar enf bakıldı bisey çıkmadı çok zor günlerimiz kabusa dondü ağlaya zorlaya yediriyoruz her yer mama oluyor ama yinede kilo almıyor çok üzülüyorum bana kasık mamalarına dahil edebileceğim kilo aldıracak bişeyler bulmam lazım doktor biraz daha bekleyelim diyor ama kızım çok zayıf herkes 3-4aylikmi diye soruyor 6aylik deyince şaşırıyorlar bende neyapacagimi şaşırmış durumdayım

bebekler 4. aydan sonra daha yavas kilo almiyorlar mi yanlismi biliyorum
neyse benim abla kizida böyleydi
yemezdi icmezdi
sinir krizleri gecirirlerdi
simdi 6 yasinda hala o kadar zayifki
sanirsinki Afrikadan gelmis
bazi cocuklar böyle bence
bu benim yegen yemek yemeyi sevmiyor
bazan lokmayi agzinda saatlerce beklettigini bilirim
annesini kendi sacini yolarken kiz hala cigniyorum diyor
daha sonrada yoruldum artik deyip birakiyor
boyle bir cocuk büyütmek cok zor
ama kiz o kadar zeki ki su an
hala yemek yemekten nefret ediyor
ben sizin anlattiginizdan bunu cikardim
sükür baska hastalik yokmus yani sizinkinde
birsekilde beslenecek büyüyecek az yada cok icecek
ama ne bileyim türlü türlü yolllar var bebegnize sevdirecek
herseyi denediniz mi?

herşeyi denedim herşeyi zorla yiyor bir kaseyi bitiremiyor mutlaka 4-5 kaşık kalıyor ama onun haricinde yedirebildiğim kadar yediriyorum.ama asla kilo almıyor kilo aldıracak bişeyler katsam mamalarına..doktorumuz önermiyor malesef hep bidahaki ay diye erteliyor...benim gibi durumda olan yokmu hiç bebeğine bi şekilde kilo aldırmaya çalışan doğrusu merak ettim...

ahhhh canım ahhhhhhhhh olmazmı ben varım.... kızım şuan 9 aylık ve 7 kilo...!!!!!!!!!

çok iştahsız hele 3 gündür hiçbirşey yemiyor.. yarın dok. götürmeyi düşünüyorum...

benim oğlum 9,5 aylık 9 aylıkken 9 kiloydu 650 gr almış ama geçen ay çok az almıştı doktor tahlillerimizi yaptı ve böbreğinde taş çıktı kilo almaması ve öğürüp kusmaları bu yüzdenmiş bende kahroluyordum nie kusup öğürüo die zayıf geliodu bana çok

ama bizim doktorumuz mesela kilo alsın die yoğurduna zeytin yağı koy yedir demişti çorbalarına aptamil mama koy demişti tarhanayı sütle yap demişti mesela çorbaları günlük mü yapıon yoksa ertesi günede veriomusun?

herşeyi denedim herşeyi zorla yiyor bir kaseyi bitiremiyor mutlaka 4-5 kaşık kalıyor ama onun haricinde yedirebildiğim kadar yediriyorum.ama asla kilo almıyor kilo aldıracak bişeyler katsam mamalarına..doktorumuz önermiyor malesef hep bidahaki ay diye erteliyor...benim gibi durumda olan yokmu hiç bebeğine bi şekilde kilo aldırmaya çalışan doğrusu merak ettim...

ahhh canm Allah kolaylık versin..açıkçası hiç başıma gelmedi ama ..az ve sık aralıklarla yedirsen acaba faydası olurmu..mesela 4 kaşıktan sonra reddediyorsa bırak ısrar etme..yarım saat sonra tekrar dene..zira bebekler bazen inatlaşabiliyorlar ısrar edildiğinde..bide çok üzülme sağlıklı olsun yeterki ..

meraba kızlar şuaralar çok zor günler yaşıyoruz kızımla..6 aylık ve hala 6 kilo 4.aydan beri hiç kilo almadı diyebilirim..beni kesinlikle emmiyor devam sütü içmiyor.ek gıdalarla geçiştiriyoruz günde 5 öğün kalorili şeyler yedirmeye çalışıyorum okadar zor yiyorki hiç yaramıyor zaten tam bir kaseyide bitiremiyor malesef gecede 100 cc süt içiyor okadar...2 aydır kilo almadı ve 3 aylık bir bebek gibi duruyor çok üzülüyorum..kızıma neyapalirim doktorumuz bu konuda yardımcı olmuyor malesef kilo aldıracak bişeyler lazım bana lütfen yardımcı olun banaaaa:KK43:

benim kızımda 6 aylıkken 6 kiloydu.Bizimkisi idrar yolu enfeksiyonu geçirmişti.Oyüzdenn kilo alımı durmuştu.Kansızlıkta kilo alımını yavaşlatıyor.Ama bu aylarda bebeklerde oluyor bu tarz şeyler.Ek gıda döneminde yaşanıyor maalesef.Gerçi benim kızım 2730 gr doğmuştu.şimdi 13 aylık 8200 gr.Anlayacağın hala zayıf.Doktorunla konuşup fantomalt mama kullanabilrsin.Ama doktorunla konuşmadan asla başlama.Kızımda biberonu 5 aylıkken almaya başladı.Oda benim işe başlamamla oldu.Mecbur kaldı çünkü.

bende aynı durumdayım. 6 ayına girdi. cumartesi kontrolumuz var. ne çıkacak sonuç belli. benim bebeğim 5-6 saat çok rahat aç duruyr. uyanıkken kesinlikle emmiyor. ve 4-5 kaşıkla açlığı geçiyor devamını yemiyor. çözüm bulursan paylaş. ben bu kontrolde iştah şurubu isteyeceğim artık. bizimkilere de verilmeszse kime verilir bilmem.

bebe bisküvisi kilo yaparmış suyla veya meyve suyuyla ezin verin derim bende bu şekilde yapıcam

merhaba arkadaşım 9 aylık kızım var ve 13 kilo sana şiddetle tavsiyem keçi sütü.bana itimad etmez isen netten bu konu ile ilgili araştırmalara bakabilirsin.yalnız 1 yaşından önce sulandırıp ver.sindirimi kolay her derde deva.marketlerde satılıyor...inan pişman olmayacaksın...

bebeğini kilo alsın diye boş boş şişrme canım.keçi sütü içir yavrucağa hem kemikleri güçlensin.hem hastalıklara karşı bağışıklık kazansın.bebiş sağlıkla kilo alsın kof besinlerle değil.onları tabiki bende yediriyorum fakat keçi sütü şart bence....:emir_bebek:

ahhhh canım ahhhhhhhhh olmazmı ben varım.... kızım şuan 9 aylık ve 7 kilo...!!!!!!!!!

çok iştahsız hele 3 gündür hiçbirşey yemiyor.. yarın dok. götürmeyi düşünüyorum...
bizde sürekli doktorlardayız bugün yine doktoran geliyoruz bize son çare nutricia infatrini çilekli bir süt varmış onu önerdi eğer tadını severse bu kilo aldırır dedi inş sever bizim kıza kalsa akşama kadar aç gezer tadını sevdiği bişey bulamadık henüzz öyle böyle zorla yediriyoruz okadar uğraşıyoruz malesef kilo almıyor..bence sizde dr.gidip tahlil yaptırın belki idr.enf falan çıkabilir bizimkisi tamamen bebeğin kendi durumuyla alakalı başka bişey çıkmadı
benim oğlum 9,5 aylık 9 aylıkken 9 kiloydu 650 gr almış ama geçen ay çok az almıştı doktor tahlillerimizi yaptı ve böbreğinde taş çıktı kilo almaması ve öğürüp kusmaları bu yüzdenmiş bende kahroluyordum nie kusup öğürüo die zayıf geliodu bana çok
oğlunun kilosu çok çok iyi keşke benim kızımda 3 ay sonra 9 kilo olsa ama ama ayda 1 kilo alması lazım oda imkansız..ben 1 yaşına kadar 8 kiloya ulaştırabilirsem ona şükür
ama bizim doktorumuz mesela kilo alsın die yoğurduna zeytin yağı koy yedir demişti çorbalarına aptamil mama koy demişti tarhanayı sütle yap demişti mesela çorbaları günlük mü yapıon yoksa ertesi günede veriomusun?
hayır günlük yapıyorum çorbasını hatta o dk yapıp yediriyorum ertesi güne kalmıyor..ben un çorbası,tarhana ve sebze çorbası yediriyorum..sabah kahvaltısına ve çorbalarına tereyağ koyuyorum yoğurduna bebe bisküvisi koyuyorum kalorili herşeyi deniyorum fakat kilo almıyor hiçbir şekilde
ahhh canm Allah kolaylık versin..açıkçası hiç başıma gelmedi ama ..az ve sık aralıklarla yedirsen acaba faydası olurmu..mesela 4 kaşıktan sonra reddediyorsa bırak ısrar etme..yarım saat sonra tekrar dene..zira bebekler bazen inatlaşabiliyorlar ısrar edildiğinde..bide çok üzülme sağlıklı olsun yeterki ..
malesef çok üzülüyorum..hatta kahroluyorum...gerçekten çok zayıf ama boyu normal tek buna seviniyorum..benim kızım hiçbir şekilde yemek istemiyor bugün 5 saat hiçbişey vermedim sonrasında denedim malesef yine zorla yedii 5 kişi yemek yediriyoruz düşünün kayınvaldemde kalıyorum çnkü ben tek başıma asla yediremem birilerinin şaklabalnlık yapması lazım ancak o şekilde yiyor..
benim kızımda 6 aylıkken 6 kiloydu.Bizimkisi idrar yolu enfeksiyonu geçirmişti.Oyüzdenn kilo alımı durmuştu.Kansızlıkta kilo alımını yavaşlatıyor.Ama bu aylarda bebeklerde oluyor bu tarz şeyler.Ek gıda döneminde yaşanıyor maalesef.Gerçi benim kızım 2730 gr doğmuştu.şimdi 13 aylık 8200 gr.Anlayacağın hala zayıf.Doktorunla konuşup fantomalt mama kullanabilrsin.Ama doktorunla konuşmadan asla başlama.Kızımda biberonu 5 aylıkken almaya başladı.Oda benim işe başlamamla oldu.Mecbur kaldı çünkü.
benim kızımda 2.800 doğdu..sizin kızınızda çok zayıfmış..heralde bizimkide 13 aylıkken o kiloya ancak ulaşabilecek..fantomalta başladık 3 gün oldu bi işe yaradığı söyelenemzmiş araştırdığım kadarıyla öyle..başka bi süt daha verdi inş onu içmeye başlar..sütü zor içiriyoruz çünkü..
bende aynı durumdayım. 6 ayına girdi. cumartesi kontrolumuz var. ne çıkacak sonuç belli. benim bebeğim 5-6 saat çok rahat aç duruyr. uyanıkken kesinlikle emmiyor. ve 4-5 kaşıkla açlığı geçiyor devamını yemiyor. çözüm bulursan paylaş. ben bu kontrolde iştah şurubu isteyeceğim artık. bizimkilere de verilmeszse kime verilir bilmem.
ah ah ben kaç dr.gittim iştah açıcı bir şurup vermiyorlar malesef öyle bir tedavi yöntemi yok diyorlar.bi arkadaş doktoru vermediği halde polivit kullanmış ve işe yaramış ama ben dr. kesinlikle istemediği için kullanmaktan korkuyorum açıkçacı..ancak nutricia infatrini diye bir süt var onu verdi dr.düzenli içerse kilo alır dedi bakalım inş tadını severse onu denicez..buarada benim kızkm günlük 5 öğün yiyor ve tek öğünde yediği kaşık sayısı 15i buluyor öyle böyle yediriyorum ancak kilo almıyor..benide üzen bu yemesede kilo alamasa neyse ama yedirip bukadar uğraşıpta kilo alamaması çok üzücü
bebe bisküvisi kilo yaparmış suyla veya meyve suyuyla ezin verin derim bende bu şekilde yapıcam
valla bebe bisküvisine nerdeyse herşeye katıyorum..devam sütüne 6-7 tane koyup kaşıkla yediriyorum gece içtiği süte mutlaka 3 tane atıyorum ve günlük yoğurduna 4-5 cicibebe katıyorum 1 ayda 3 kutu cicibebe bitti ancak benim kızıma oda yaramadı..çok üzgünüm:KK14:
merhaba arkadaşım 9 aylık kızım var ve 13 kilo sana şiddetle tavsiyem keçi sütü.bana itimad etmez isen netten bu konu ile ilgili araştırmalara bakabilirsin.yalnız 1 yaşından önce sulandırıp ver.sindirimi kolay her derde deva.marketlerde satılıyor...inan pişman olmayacaksın...
oy maşallahh kilosuuu süper Allah nazarlardan korusun..keşke benim kızımada içirebilsem tabikide tecrübelerinize sonsuz güvenim var ancak benim kızım tam bir süt düşmanı hertürlü devam sütünü denememize rağmen içmedi..bende inek sütünü sulandırıp içiriecektim keçisütünü marketten alayım markası nedir caba ?kesinlikle denicem siz 6 aylıkken nasıl içirdiniz nekadarına su kattınızz benimle paylaşırsanız dediklerinizi uygularım inş keşke içsede bende keçisütü içirsem kızımaa çok sevinirdim heralde...
bebeğini kilo alsın diye boş boş şişrme canım.keçi sütü içir yavrucağa hem kemikleri güçlensin.hem hastalıklara karşı bağışıklık kazansın.bebiş sağlıkla kilo alsın kof besinlerle değil.onları tabiki bende yediriyorum fakat keçi sütü şart bence....:emir_bebek:

kesinlikle tavsiyelerinizi dikkate laıcam keçisütü alıp deniyorum hemen inş içer kızım ozaman dünyanın en mutlu insanı lurum heralde

çocuğun geliştiğinin en güzel göstergesi boyunun uzuyor olması kilo ikinci planda. ama bu bizim içimize su serpmiyor tabi ki .illa her ay kontrolde kilo aldığını görmemiz lazım.sizi çok iyi anlıyorum.oğlum 5 yaşına girecek neredeyse her doktor kontrolünde yine gözüm tartıda.benimde oğlumun bir dönem kilo alımı durmuştu.doktorumuz yemeklerine ekstradan zeytinyağı eklememi önermişti.bide Pedia Sure diye bir mama almamı istemişti onuda yediklerine katıyordum çok faydasını gördüm.tavsiye ederim.bi araştırın isterseniz.bide başka bir doktora götürmenizde de fayda var derim.Allah kolaylıklar versin...

benim bebeğimde 2275 kilo doğdu.... 35 haftalıkken.... 4. aya kadar iyiydi kilo alımı ama 4 ten sonra durdu malesef... gram gram ilerliyoruz.. dediğim gibi 9 aylık ve 7 kilo.... fena durumdayım .... malesef benim bebeğim çok iştahsız.... yiyen çocukları göünce
imreniyorum inanın.. benim çöpe attıklarımla bir çocuk doyar.... emiyor fakat sütüm yetmiyor .... bi arkadaş keçi sütünü önermiş onu doktorumuza danışoıcam..... inş... bende fayda görürürm..... buarada kızım 45 cm doğmuştu.. şimdi 66 cm.... bundanda çok rahatsızım.... ama doktorlar hiç birşey yapamıyorlar..... çok üzülüyorum.... :KK43:(((

merhaba arkadaşlar siteye yeni üye oldum.hakikaten de sizlerin engin tecrübelerinizden çok yararlanıyorum.ben aslen bursa inegöl lüyüm.yaşadığım yer istanbul.2 çocuğum var,biri 2,5 diğeri ise altıncı ayını yeni doldurdu.sözü daha fazla uzatmadan söyliyeyim burda eşimden başka kimsem yok.inanın bu site bana çocuk gelişiminde çok yardımcı oluyor.bende sizler gibi yedirme hususunda muzdaribim...öncen azar azar yiyordu şimdi ise diş çıkartma problemlerimiz var.
biz katı gıdalara biraz erken geçtik doktorn tavsiyesi ile .şimdi ise dişlerden mi bilmiyorum pütürlü gıdaları yerken oldukça zorlanıyoruz,ağzında tutmalar ,bazen öğürmeler,kabızlık,iştahsızlık,hazımsızlık,uykusuzluk,huysuzluk.oğlum da ishal olmuştu...
2. çocuğum ama sanki ilk gibi başa dönüyor insan.ama bizlerde iyice törpüleniyoruz her çocuk farklı işte...benden daha tecrübeli arkadaşlar sizler neler yaptınız.

asayram canım sen keçi sütünü günde kaç kere ve ne kadar veriyorsun.en azından biraz bundan içsin kızım da biraz toparlansa bari.çok üzülüyorum onlar zayıfladıkça....

sıkm Cnınna onemlı olab saglık lı olmaları yogurdun ucune saf zytın yagı koy

X