Bebeğim 4 aylık geceleri emmek için uyanmıyor. Lütfen konuya bi bakın...

foreverlove24

Üye
Kayıtlı Üye
4 Kasım 2017
54
30
Merhaba sevgili anneler, bebeğim bi hafta sonra 4 ayını dolduruyo. Bundan önceki zamanlarda gündüzleri emmek istemezdi pek ben sürekli uğraşırdım ama geceleri 2 3 kez kalkıp emzirirdim ve güzel de emerdi (o da uyanırdı tabi). Ama şimdi gece 1.30 gibi bi uyuyo sabah 9a kadar uyanmıyo emmek için. Şimdi gündüz emmesinde sıkıntısı yok. Bi de gece uyumadan çok fazla da emmiyo emse en azından gece fazla emdi ondan uyanmıyo dicem de o da değil. Bu durumu yaşayanlar var mı lütfen bana cevap yazın..

Benimde öyleydi merak etme annesi daha çoookk uyandıracak. :)
Dr um bana büyüdü artık uyanmıyorsa kaldırma demişti.

Benim bebeğimde ilk 2aydan sonra böyle takıldı bir süre..sanırım 5ayında tekrar diş sancıları vs. Uyanmaya başlamıştı.hala da uyanıyor hatta beni zombi yapmaya kararlı:KK53:
Ben artık yavaş yavaş büyümeye gaz vs.sorunu azalmaya başladı diye düşünmüştüm...Birde uyku düzeni oluşmaya başlıyor zaten o aylarda bence korkmamalısın..
Ama yinede korktuğun bir durum varsa dr.a danış.

Allah başka dert vermesin. Dalga geçmek için demiyorum bizim kız da 1 ay böyle takıldı. Gece 1 gibi uyur sabah 11de kalkardı. Doktorumuz elleme demişti. Şimdi arıyorum o günleri. :)

Benim bebeğimde ilk 2aydan sonra böyle takıldı bir süre..sanırım 5ayında tekrar diş sancıları vs. Uyanmaya başlamıştı.hala da uyanıyor hatta beni zombi yapmaya kararlı:KK53:
Ben artık yavaş yavaş büyümeye gaz vs.sorunu azalmaya başladı diye düşünmüştüm...Birde uyku düzeni oluşmaya başlıyor zaten o aylarda bence korkmamalısın..
Ama yinede korktuğun bir durum varsa dr.a danış.
Evet yaa bi de diş çıkarması var dimi :KK43:
Çevremdekiler de emmiyosa dişi çıkıcak heralde diyolar. Emzik biberon almaz benimki ama ellerini yiyip bitiriyo

Benim kizimda boyle geceleri kalkmiyor..acikmiyorki uyanmıyor aciksaydi uyanirdi cunku ilk 3 gun sutum gelmedi ve o kadar agladiki uyumadi bile sutum geldi cocuk akillandi demekki acliktan bebek olmez ilk kizimda hep uyandirdim simdi 3 yasinda hala uyku duzeni yok kucugu 6 aylik onun uykusu daha duzenli..

Evet yaa bi de diş çıkarması var dimi :KK43:
Çevremdekiler de emmiyosa dişi çıkıcak heralde diyolar. Emzik biberon almaz benimki ama ellerini yiyip bitiriyo
Yumuşak dişliklerden verin eline..çıngırak özelliğide olan...birde önlük takın..bırakın oynasın...
Uyuyan bebeğinizin tadını çıkarın
Sonra mumla arayacaksınız bu günleri

Benimde 4,5 aylık bebeğim var kesintisiz 4 saat uyusa şükrediyorum :KK43:
Yenidoğan değil nasılsa sarılık gibi bir durumu yok çok şükür. Bırakın uyusun. Uyusun ki büyüsün :) karnı aç olsa ortalığı inletirdi. Demekki uykusu açlığını bastırıyor. Bence şükretmelisin. Ben bebeğim biraz fazla uyusun diye neler neler yapmıyorum :KK43:

J
Merhaba sevgili anneler, bebeğim bi hafta sonra 4 ayını dolduruyo. Bundan önceki zamanlarda gündüzleri emmek istemezdi pek ben sürekli uğraşırdım ama geceleri 2 3 kez kalkıp emzirirdim ve güzel de emerdi (o da uyanırdı tabi). Ama şimdi gece 1.30 gibi bi uyuyo sabah 9a kadar uyanmıyo emmek için. Şimdi gündüz emmesinde sıkıntısı yok. Bi de gece uyumadan çok fazla da emmiyo emse en azından gece fazla emdi ondan uyanmıyo dicem de o da değil. Bu durumu yaşayanlar var mı lütfen bana cevap yazın..

Bence gunduzu iyiyse gece uyandirma.
Buyudukce boyle bir gece duzeni olsun diye ugrasacaksin :)
Gece beslenmesi yenidoganda sikinti evet ama masallah yolunu almis bebisin kilosunda ve aliminda da sorun yoksa hic canini sıkma derim.

Ben de bu sorunu ilk haftalar yasadim bebegim uyanmiyor diye ihtiyaci yok saniyordum ama malesef cok buyuk hata yapmisim sarilik olmus o uyutuyormus bu sorunu doktora soylemistikte en kisa zamanda buyuk bir sorun yasamadik cok sukur. Ama ozellikle belitteyim benim bebeigim ilk ay oyleydi sizinki buyudugu icinde olabilir bilemeyecfm amabence beklemeden doktora danisin F foreverlove24

X