Başım dönüyor ama dönmüyor(muş)

Baş dönmesi ya da havada yürüyormuş hissi her zaman vertigo değildir, iyi bir kbb uzmanına görünün. Kulak sinirinin hasar alması sonucu da olabiliyor ki reflüsü olanlarda sık görülür, reflü faranjite sebep olur, tekrarlayan faranjit kulak sinirini tahrip eder, bunun için bir yıl vestibüler rehabilitasyona gittim. Eğer bu konuda bir rahatsızlığınuz yok ise psikiyatriye mutkaka gidin, anksiyete ya da panik bozukluğunuz olabilir, ilaç kullanmaktan korkmayın, doktorunuza endişelerinizi izah edin, yardımcı olacaktır
Kbb temiz çok şükür denge testlerini de girdim herşeyim güzel. Panik atak anksiyete bozukluğu olabilir diye düşünüyorum zor zamanlar geçirdikten sonra bi anda yakalandı bu hastalık beni ve şu anda sorunum yok kafam çok rahat binlerce şükür ama bu hastalık sürekli nüksediyor artık her neyse.. en iyisi psikiyatri uzmanı ile görüşmek sanırım

Anksiete araştırın benim sebep bu çıkmıştı birde panik atak da vardı ilacımı içiyorum çok rahayım
Sizde mi benim gibi hissettiniz geçmek bilmeyen baş dönme hissi dengesiz hissediyorsun ama gayet sağlıklısın beyninin bi oyunu aslında

Size bir egzersiz önereyim ilk seferde bile iyileşmeyi hissedersiniz Allah’ın izniyle 2 hafta devam edin sabah akşam yapın.

Ellerinizi alnınızın az üstüne başınızın üzerine koyun kafanızı biraz eğin, boynunuzla hafifçe öne doğru ittirin 5 saniye durun öyle boynunuz çok hafif zorlansın, 5 saniye sonra bırakın, tekrar yapın bu şekilde 5 defa yapın.

Sonra başınızın sağ yanına sağ elinizi koyun 5 saniye sağa doğru hafif itttirin 5 defa tekrar edin bunu.

Sonra başınızın sol yanına elinizi koyun ve aynı şekilde ittirin 5 defa 5 er saniye

En sonda yine ellerinizi alnınızın üstüne koyun kafanızı biraz yukarı kaldırıp ittirin 5 defada bunu yapın en son bittiğinde parmaklarınızla başınızın yanlarına aşağı yukarı hareketlerle masaj yapın 10 saniye
Anlatabilmişimdir inşallah

Birde göz egzersizleri var YouTube da var bulabilirsiniz.

Sabahları aç karnına limonlu suda içiyorum oda çok iyi geliyor. İnşallah sizede iyi geleceğine inanıyorum.

Bahsettiğiniz his, oldugunuz yerde yaprak sallanir gibi sallandığınızı hissetmek mi?
Bir dönem ben de yaşadım aynı durumu.
Bana teşhisi nöroloji dr koymuştu.
Gerilim tipi baş ağrısıymış ve sebep psikolojijmiş. Psikiyatriye sevk etmisti.

Bende baş dönmesi yaşıyorum,bir kere dönünce aylarca dönme hissi gitmiyor,migren atakları baş dönmesi şeklinde de olur demişti doktorum belki sizin de öyledir

Evet içimde olan
Bende de oldu bir süre. Hatta bir gün eşime deprem mi oluyor diye sormuştum. Taşikardi varsa o da bu hissi verebiliyor.
Parkinson ve Ms hastalığı için bakmıştır herhalde doktorunuz. Bunların dışında anksiyete ve streste yapıyor.
Benimki 2 hafta sonunda bitmişti. Şimdi ara ara yine oluyor.

Geçmiş olsun,ben de bu konuyu açmak istiyordum bugünlerde, çünkü gece sağdan sola dönerken deprem oluyor sandım ve sonrası kusma,aradan 2gun gecti yine yatakta sağdan sola dönerken ya da düz yatarken sabaha kadar 4/5defa Vertigo geçirdim ama diğerine göre daha kısaydı.bende de dediginiz gibi 'dizzness'yani sürekli bı sallanıyor muyum,deprem mi oldu acaba hissi yaşıyorum(hamilelik tetiklemis olabilir).alakali mi bilemem ama ışık,koku,ses hassasiyeti de var ben de biri aşırı olunca midem bulanıyor,ama doktorlar(işinin ehlini tenzih ediyorum) bulamadıkları hastalıklara sebebi psikolojik deyip işten siyriliyorlar.bundan 3/4yil önceydi yoğun stres yaşadığım bu dönemdi basım dönüyor her an sallanıyorum yatakta Vertigo tutuyor kusuyorum,kucağımda çocuğumla üst geçitten yürürken düşeceğim hissi yaşıyorum,öyle daraldim ki kimse anlamıyor beni,KBB, nöroloji vs dolasiyorum ben de ne var diye, gitmediğim göz kaldı dedim en son bı göz doktoru hanıma bütün yaşadıklarımı anlattım,Dr bu yasadiklariniz tam olarak göz yapmaz ama bakalım dedi VE BAKTİGİNDA ŞAŞIRDI EVET GÖZ DİBİMDE PAPİL ÖDEM diye birşey var beyindeki yüksek basınç sebebiyle göz sinirlerine baskı yapıyormuş, diğer bı adı yalancı tümör (vaktiyle uzun uzun açıklamıştım bakabilirsiniz açtığım başlığa)bu tespitle tekrar nöroloji ye gittik ve ilaç tedavisi gördüm sonrasında düzeldin.ama bu günlerde nedenini araştırmadım maalesef yine bir Vertigo yaşıyorum,Allah hepimize şifa versin

Çok uzun olacak belki ama geçmek bilmeyen baş dönmesi bence kronik bi baş dönmesi yani dönüyor gibi ama dönmüyor kafam sanki benden değil sürekli ayak sallama göz kaşıma sinir basması asla sabit duramama gibi şeyler yapıyorum o his geldiğinde yani başımda ne var bilmiyorum neredeyse iki senedir uğraşıyorum gitmediğim doktor kalmadı psikiyatri doktoru dışında. Taşikardi varmış bide kalp doktoru öyle dedi hap verdi bi süre kullandım sonra rahatsız etti bıraktım. Sürekli 120 falan atıyor normalde bile ama yıllardır öyledi hiç rahatsız olmadım bazen 140 çıktığında kötü hissediyorum ölcek gibi ama çokk nadir. Neyse benim derdim artık yıldığım şey baş dönmesi nasıl tarif edeyim bilemiyorum artık. Çok şükür iyiyim ailem sevdiğim yanımda güzel hayatım var derdim yok ufak tefek şeyler dışında herkesin olur ama geçip gidiyor hayat böyle sonuçta. Böyle bir anda durduk yere başım dönüyor karıncalanıyor gibi sanki ama öyle değil gözlerimi kapatsam bile dönüyor asla rahatlamıyor gün boyu geçmez haftalarca sürer aylarca sürer bir gün iyisem akşamı kötü olurum veya sabah kalkamam ya da aniden girer bu his bana. yatsam kalksam gezsem iş yapsam falan uğraş ediniyorum yapamıyorum böyle dengesizlik hissi düşecekmişim gibi . Etraf kayıyor gibi ama kaymıyor vertigo falan hepsini kontrol oldum çekap yaptırdım 6 ay önce. Hep tansiyonumu kontrol ederim bazen düşük çıkar 9/7 falan bazen de 13/7-9 olur tansiyonum. Benim normalde 10/7 11/7 iken iyi hissederim kendimi çok şükür. Tansiyonla alakalı değilmis 25 yaşındayım olur demişti doktorlar ama ne zaman düşeceği belli olmuyor o kötü yapıyor beni anlıyorum hemen. Ha bi de çokk çokk şiddetli baş ağrıları yaşıyorum. Çok uzun oldu kusura bakmayın ama bundan kurtulmak istiyorum. Eşim bir şeyler yapmak gezmek eğlenmek istiyor ama ben böyle hissettiğim için kapıdan adım atmak istemiyorum çıksam da keyif almıyorum huzursuz oluyorum ayak sallama işte tırnak yeme vs böyle şeyler yapıyorum sürekli sanki öyle yapınca geçicekmiş gibi bi uyuşukluk hissi oluyor kafam resmen. Bu hastalık bana musallat olduğunda bekardım şimdi evliyim 10 aylık. Artık kimse bana inanmıyor psikolojik diyolar kimseye söyleyemiyorum başım dönüyor demeye çünkü bahane sanıyorlar bunu yazarken bile kafam beynim birbirine girmiş durumda Allahtan şifa istiyorum sadece. Böyle durum yaşayan var mı? Antidepresan ilaçlar kullanmak istemiyorum çünkü henüz bir çocuğum olmadı zaten böyle hissettiğim için çok korkuyorum hamile kalmaktan ona bakamam diye ben böyle olduğum zaman ölü gibi kalıyorum hamileyken veya bebeğim olduğunda ben hala bu durumu yaşarsam ben iyi bi anne bi eş olamam artık çıldırmadan ne yapmam lazım bilmiyorum..
Bence psikyatriye gitmelisiniz. Bazen her şey yolunda olsa da beyin buna ikna olmayıp fiziksel sinyaller yolluyor. Bunu da sadece psikyatri ilaçları yoluna koyuyor. Psikyatrik ilaçlar kötü değildir. Daha anne olmadım çok saçma bir savunma. Bence kendinizi ikna edin ve psikyatrinin yolunu tutun. Önyargı kötü bir şey. Bu şekilde yaşamanız eşinize de size de hayatı zindan etmekten başka hiçbir işe yaramaz

Sizde mi benim gibi hissettiniz geçmek bilmeyen baş dönme hissi dengesiz hissediyorsun ama gayet sağlıklısın beyninin bi oyunu aslında
Aynen öyle strese girince artıyordu ara sıra yoğun strese girince oluyor sonra geçiyor ilaç tedavisi deneyin baş ağrısı gibi şıp diye geçmiyor ama rahatlıyorsun ve Bi bakmışsın geçmiş huzur içinde oluyorsun. Bu baş dönmeleri yoğun stres yaşadıktan sonra başladıysa mutlaka doktora gidin tedavinizi olun

Size bir egzersiz önereyim ilk seferde bile iyileşmeyi hissedersiniz Allah’ın izniyle 2 hafta devam edin sabah akşam yapın.

Ellerinizi alnınızın az üstüne başınızın üzerine koyun kafanızı biraz eğin, boynunuzla hafifçe öne doğru ittirin 5 saniye durun öyle boynunuz çok hafif zorlansın, 5 saniye sonra bırakın, tekrar yapın bu şekilde 5 defa yapın.

Sonra başınızın sağ yanına sağ elinizi koyun 5 saniye sağa doğru hafif itttirin 5 defa tekrar edin bunu.

Sonra başınızın sol yanına elinizi koyun ve aynı şekilde ittirin 5 defa 5 er saniye

En sonda yine ellerinizi alnınızın üstüne koyun kafanızı biraz yukarı kaldırıp ittirin 5 defada bunu yapın en son bittiğinde parmaklarınızla başınızın yanlarına aşağı yukarı hareketlerle masaj yapın 10 saniye

Sabahları aç karnına limonlu suda içiyorum oda çok iyi geliyor. İnşallah sizede iyi geleceğine inanıyorum.
Denicem mutlaka sizde de mi böyleydi yaşadığınız şey teşekkür ederim

Ben uzağı görmüyorum gözlüğüm var sadece tv izlerken kullanıyorum normalde de hep takmam lazım ama takmıyorum alıştırmadım kendimi hiç

Çok uzun olacak belki ama geçmek bilmeyen baş dönmesi bence kronik bi baş dönmesi yani dönüyor gibi ama dönmüyor kafam sanki benden değil sürekli ayak sallama göz kaşıma sinir basması asla sabit duramama gibi şeyler yapıyorum o his geldiğinde yani başımda ne var bilmiyorum neredeyse iki senedir uğraşıyorum gitmediğim doktor kalmadı psikiyatri doktoru dışında. Taşikardi varmış bide kalp doktoru öyle dedi hap verdi bi süre kullandım sonra rahatsız etti bıraktım. Sürekli 120 falan atıyor normalde bile ama yıllardır öyledi hiç rahatsız olmadım bazen 140 çıktığında kötü hissediyorum ölcek gibi ama çokk nadir. Neyse benim derdim artık yıldığım şey baş dönmesi nasıl tarif edeyim bilemiyorum artık. Çok şükür iyiyim ailem sevdiğim yanımda güzel hayatım var derdim yok ufak tefek şeyler dışında herkesin olur ama geçip gidiyor hayat böyle sonuçta. Böyle bir anda durduk yere başım dönüyor karıncalanıyor gibi sanki ama öyle değil gözlerimi kapatsam bile dönüyor asla rahatlamıyor gün boyu geçmez haftalarca sürer aylarca sürer bir gün iyisem akşamı kötü olurum veya sabah kalkamam ya da aniden girer bu his bana. yatsam kalksam gezsem iş yapsam falan uğraş ediniyorum yapamıyorum böyle dengesizlik hissi düşecekmişim gibi . Etraf kayıyor gibi ama kaymıyor vertigo falan hepsini kontrol oldum çekap yaptırdım 6 ay önce. Hep tansiyonumu kontrol ederim bazen düşük çıkar 9/7 falan bazen de 13/7-9 olur tansiyonum. Benim normalde 10/7 11/7 iken iyi hissederim kendimi çok şükür. Tansiyonla alakalı değilmis 25 yaşındayım olur demişti doktorlar ama ne zaman düşeceği belli olmuyor o kötü yapıyor beni anlıyorum hemen. Ha bi de çokk çokk şiddetli baş ağrıları yaşıyorum. Çok uzun oldu kusura bakmayın ama bundan kurtulmak istiyorum. Eşim bir şeyler yapmak gezmek eğlenmek istiyor ama ben böyle hissettiğim için kapıdan adım atmak istemiyorum çıksam da keyif almıyorum huzursuz oluyorum ayak sallama işte tırnak yeme vs böyle şeyler yapıyorum sürekli sanki öyle yapınca geçicekmiş gibi bi uyuşukluk hissi oluyor kafam resmen. Bu hastalık bana musallat olduğunda bekardım şimdi evliyim 10 aylık. Artık kimse bana inanmıyor psikolojik diyolar kimseye söyleyemiyorum başım dönüyor demeye çünkü bahane sanıyorlar bunu yazarken bile kafam beynim birbirine girmiş durumda Allahtan şifa istiyorum sadece. Böyle durum yaşayan var mı? Antidepresan ilaçlar kullanmak istemiyorum çünkü henüz bir çocuğum olmadı zaten böyle hissettiğim için çok korkuyorum hamile kalmaktan ona bakamam diye ben böyle olduğum zaman ölü gibi kalıyorum hamileyken veya bebeğim olduğunda ben hala bu durumu yaşarsam ben iyi bi anne bi eş olamam artık çıldırmadan ne yapmam lazım bilmiyorum..
Öncelikle çok çok geçmiş olsun. Boyun bölgesine baktırıdnız mı. Annemde olmuştu önce beyne giden damarlarda tıkanma var dediler. Sonra anlaşıldı ki boynunda kreçlenme fıtık vs gibi dueumlar beyne giden damarlara baskı, yapınca kan rahat ilerleyemediği için oluyormuş. Annem sık aık, başı ağrıyam ve sürekli, sinirli biriydi mesela. Ve baş dönmeis şiddetli oldğunda yapılan araştırmalar sonucı ilaç ve egzersizlerle düzeldi hatta o, sinir hali bile geçmişti. Çık öok geçmiş olsun. Şfalar diliyorum. Bu arada kan değerlerinize de baktırdınız değil mi

Anneme d ebu egzersizleri vermişti doktor. Aynı durumu yaşamıştı düzeldi sonradan. 👍

Hamileligin son ayında başlayarak ben de ayakta duramıyorum gözümü kapatip uyumaya korkuyordum boşluğa düşünecek gibi ayakta sabit kalamiyordum ileri geri gidiyormuş gibiydim ayağımın altında denizde toprak kayması oluyordu sanki araştırma yapa yapa boyun duzlesmem olduğunu çok yoğun hemde öğrendim çok zor sizi anlıyorum Allah' kimseye vermesin insanın aklı hep orda

Denicem mutlaka sizde de mi böyleydi yaşadığınız şey teşekkür ederim
Dengesiz hissetme, boşlukta yürüme hissi, sersemlik bende sabit duramıyordum bi taraflarımı hareket ettirmek rahatlatıyordu psikolojik olarak. Başım dönüyor deyip eve kapanmak en büyük hata bende yaptım bu hatayı 15 gün yataktan 1 ay evden çıkamadım çok zor oluyor yaşadığım için biliyorum o hisle dışarda yürümek işkence gibi ama pes etmeden devam edince gün geçtikçe normale dönüyorsun artık kafamızda şartlamışız bundan kurtulmanın tek yolu üstüne gitmek

PSİKOJENİK vertigo sizin hastalığınız bu..normal vertigo değil..vertigo da çevren döner ama psikojenik vertigo da basının İçi döner ki bu beyin de olan olayı anlatmak çok güçtür bunun tarifi yok ..aylarca yaşadım tomografi dahiliye kan testleri gitmediğim doktor kalmadı en son genel cerrah teşhisi koydu..bas dönmesini geçiren bir ilaç ve psikiyatrı ilacı olan Proz.k verdi adını açıkça yazamadım..ilaç bitti iyileştim umarım siz de iyileşirsiniz..

PSİKOJENİK vertigo sizin hastalığınız bu..normal vertigo değil..vertigo da çevren döner ama psikojenik vertigo da basının İçi döner ki bu beyin de olan olayı anlatmak çok güçtür bunun tarifi yok ..aylarca yaşadım tomografi dahiliye kan testleri gitmediğim doktor kalmadı en son genel cerrah teşhisi koydu..bas dönmesini geçiren bir ilaç ve psikiyatrı ilacı olan Proz.k verdi adını açıkça yazamadım..ilaç bitti iyileştim umarım siz de iyileşirsiniz..
O zaman tekrar genel cerrah ile görüşmem lazım. Ben görüştüğümde bişey yok demişti bana. Daha doğrusu hepsi bişeyin yok dedi ama artık dayanacak gücüm kalmadı

X