bana akıl verirmisiniz

derindarbe

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
12 Aralık 2007
102
1
lütfen bana akıl verin evleneli 2,5 sen oldu 4 aydır korunmayı bıraktık.doktorada gittim bişey çıkmadı eşimin sperm testide normal çıktı. ama hamile kalamıyorum. stres yapmamaya çalışıyorum ama olmuyor.ne yapmam lazım doktorumu değiştirsem acaba?

lütfen bana akıl verin evleneli 2,5 sen oldu 4 aydır korunmayı bıraktık.doktorada gittim bişey çıkmadı eşimin sperm testide normal çıktı. ama hamile kalamıyorum. stres yapmamaya çalışıyorum ama olmuyor.ne yapmam lazım doktorumu değiştirsem acaba?

hayir canim doktorunla alakasi yok daha cok erken senin icin butun herseyin nedeni stres canim bosuna panik yapiyosun biraz unutmaya calis baska seylerle ugras bende cok kafama takiyordum ama bu ay takmadim ve gunum gecti beklemedeyim haftaya belli olacak sanada tavsiye ederim gonlunu ferah tut eninde sonunda olacak canim senin icin hayirlisi olsun

teşekkür ederim. sen ek olarak bişey yaptınmı kendiliğinden mi oldu. doktor yumurtlamayı hızlşandırıcı ilaç verdi onuda kullandım yumurta takibinide yaptı ama tutmadı

a.s.endiselenmen icin daha cok erken cünkü ben yaklasik 2 yil hap kullandim biraktiktan 10 ay sonra hamile kaldim cok kafaya takma cünkü insanin psikolojiside etkiliyor canim insallah en kisa zamanda olur:teselli:

lora en önemlisi psikoloji.bende kaç aydır yedim kendimi ama bu ay dedim ki herşeyin tedavisi var olursa olur olmazsa tüp bebek olur diye hiç üstünde durmadım.şartlamadım kısaca.dün idrar testini yaptım pozitif çıktı.yarın kan testi sonucum belli olacak.bakalım.negatifede olsa üzülmeyeceğim herşeyin hayırlısı.sende kendini şartlama canım...

biz sadece 2 ay korunduk canım, doktor bize de ikinizde de problem yok dedi ama 14 aydır bekliyoruz..kafaya takmamak çok önemli, en son 2 ay önce yine doktoruma gittim, stres yapma dedi ısrarla.. yani ne zaman kafana takmazsan o zaman gelecek bebişin tabi hayırlı zamanda..

canim daha cok erken olur sen kfana takma nasil korunuyordun hapmi? ben hap kullaniyordum ama 3 ay kullandim sonra biraktim 6 ay sonra hamile kaldim sende hamile kalirsin cok isteyince olmuyor yumurtlama gününü ögren o günlerde calismalar artsin derim :dance:

hamile kalamiycam diye düsünürsen olmaz piskolojin cok önemli hep iyi yönünden düsün bi problem yok hamile kalcam diye düsün.. Bi dene ama avutma kendini yani gercekten inan buna.. Bunu doktorlarda söylüyor kendini adapte et olacak diye... icini ferah tut kardes...

4 ay çok kısa bir süre, her ay 1 tanecik yumurta atıyorsun, bu da spermle buluşacak da, tutunacak da, çocuk olacak da... ohooo çok acele ediyorsun :) içini ferah tut, pat diye geliverecek o göreceksin :)

merhaba,
bencede enşilenmek için çok erken cnm,bazı günler varki önemli,işde o günleri iyi ayrlamalısın

Birde Rahim Filmi çektireyimmi. Erken Mi Daha. Tüplerde Sorun Olabilirmi Acaba.ama Ondan Da Korkuyorummmm. çatalami Koyuyorlar Nasil çekiyorlar.

Canım ya;

sende benim gibisin.Oluruna bırak herşeyi.Ben bu ay öyle yapacağım.Ben de 1 senelik evliyim.9 ay yasmin kullandım.Ağustosta bıraktım.1.ay adet oldum,2.ay kromozamsal bir erken düşük yaptım.Ama kendiliğinden 1 hafta sonra düştü.2. ve şimdi yani 3. adetimi oldum.bu ay da geçti.Bakalım doktora gideyim yumurtlama takibi falan dedim bende şu ara ama.Sağolsun buradaki arkadaşlar biraz kendimi topladım.evet bi kere işi kafanda bitir.İyi şeyler düşün.Ne insanlar var.En azından başka bir rahatsızlığın yok.Sadece folik asit hapı kullan.Başak bi şey yapmaya da gerek yok.Eşinle aşkınızı yaşayın.İlişkinize çocuk diye değil aşkınızla başlayın...

Herşey gönlünce olsun.İnşallah hayırlısı ile tez zamanda Allah hepimize bebek nasip eder.:nazar:

nunuu çok teşekkür ederim. doktor folik asit habı vermedi. bu ara bana sadece gonabhen verdi şimdi yine onu kullanacağım son kez ondan sonra oluruna bırakacağım. ben korunmayı bırakınca hemen olur sanıyordum. buraya üye olunca kafam dağıldı artık işe vereceğim kendimi.allah daha kötü durumda olanlara yardım etsin.

teşekkür ederim. sen ek olarak bişey yaptınmı kendiliğinden mi oldu. doktor yumurtlamayı hızlşandırıcı ilaç verdi onuda kullandım yumurta takibinide yaptı ama tutmadı

rukiş yumurtlama hızlandırıcı derken ne verdi doktor sana?
Ben de istemiştim doktordan eşim yanımda olmadığı için çabuk olsun
daha kolay olsun felan diye klomen vermişti ama takip edelim falan demedi
sadece kullan dedi bazılarına çatlatma iğnesiyle beraber veriyomuş ama bana vermedi doktorum.Neticede canım benim, 2 ay kullandım sonra ultrasonla bir baktık ki kist yapmış bende ,böyle bir yan etkisi varmış yani.
2-3 ay kullanma dedi bekleyelim kendiliğinden erir dedi,ama bak ağrısız başımı ağrıtmış oldum,2 aydır kullanmıyorum ilacıda bu ay da bırakacağım kendimi umutluyum bu ay bakalım....

Allah kolaylık versin canım:1hug:

rahim filmi ben çektirdi ilk doktora gittim hemen bunuda istedi doktorum eskişehirin en iyi doktorlarından .rahim filmini kendi çekti .allaha şükür bir şey çıkmadı.rahim filminde ben çok kötü oldum yanınızda bir yakınız gitsin.hap kullanmadan önce bunu çektirin tüpler kapalıysa hiç bir işe yaramaz haplar

anestezi yapmıyorlar.buna gerek yok diyorlar.ben hiç adet sancısı çekmedim ama çok şiddetli adet sancısı gibi bi şey diyorlar.benim nefesim kesilmişti

çektirdikten sonra48 saat iilişki ve banyo yok sonra adet bitiminde çekiliyor.birde 3 -4 gün kanaman oluyor

X