Gebeliğe Hazırlık Bal-tarçın-çörek otu macunu hakkında

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

sevgitek

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
8 Ekim 2019
3.034
1.401
Kızlar bayadır bebek istiyoruz. 17 ay önce kimyasal geçirdim de bu ay bu karışıma başladım fakat sabah aç karnına deniliyor. Ben çörek otunu içine tüm halde attığım için yiyemiyorum maalesef. Direk yutmuyorum çünkü faydası olsun diye. Çiğniyorum ama midem çok bulanıyor. Bazen ekstra bseyle yiyorum tadı gelmesin diye. Bu seferde acaba bi anlamı olmuyor mu böyle yemenin diye düşünce oluyor. Siz nasıl yediniz? Başka bseylerle ya da tok karna yesem de etkisi olur mu ki? Teşekkürler

Ben kullanip hamile kalanlardanim, amh’im asiri dusuk oldugu halde. Bu arada corekotundan nefret ederim, poaca borekte olsa yemem yani o derece ama cocuk icin yemistim 😂😂😂

Ben kullanip hamile kalanlardanim, amh’im asiri dusuk oldugu halde. Bu arada corekotundan nefret ederim, poaca borekte olsa yemem yani o derece ama cocuk icin yemistim 😂😂😂
Nasıl tükettiniz peki? Sabah aç karnına mıydı? Bi de ne kadar süre sonra hamile kaldınız? Ben öyle nefret etmiyorum ama çok olunca midem çok bulanıyor 😅

Nasıl tükettiniz peki? Sabah aç karnına mıydı? Bi de ne kadar süre sonra hamile kaldınız? Ben öyle nefret etmiyorum ama çok olunca midem çok bulanıyor 😅
Valla 10 gun kullaniliyordu galiba. Ben sabah ac karnina ve gece yatarken icmistim sanirim. Kullandigim ilk ay hamile kaldim ☺️

Valla 10 gun kullaniliyordu galiba. Ben sabah ac karnina ve gece yatarken icmistim sanirim. Kullandigim ilk ay hamile kaldim ☺️
Ayyyy. Ne güzel. Ama ben internette çörek otunun hamilelikten 6-8 önce yenmeye başlanması gerektiğini duydum. Her gün yenmesi gerekiyor diye düşünmüştüm. Demek ki fazla ve kontrolsüz yenmesi düşük yapıyor dedikleri bu muymuş ?

Ayyyy. Ne güzel. Ama ben internette çörek otunun hamilelikten 6-8 önce yenmeye başlanması gerektiğini duydum. Her gün yenmesi gerekiyor diye düşünmüştüm. Demek ki fazla ve kontrolsüz yenmesi düşük yapıyor dedikleri bu muymuş ?
Valla ben hic boyle bir sey okumadim. Zaten 6-8 ay corekotu yiyecegime cocuksuz kalmayi tercih edebilirdim yani 😂😂😂 bu kur adetin 2. Gunu yenmeye baslaniyor ve 10 gun yeniyor

Valla ben hic boyle bir sey okumadim. Zaten 6-8 ay corekotu yiyecegime cocuksuz kalmayi tercih edebilirdim yani 😂😂😂 bu kur adetin 2. Gunu yenmeye baslaniyor ve 10 gun yeniyor
Hımmm. Ben tam bu şekilde başlamadım ama aşağı yukarı 1 hafta oldu sanırım benim. 2-3 gün daha yiyip bırakayım madem. Zararı olmasın şimdi durup dururken 😅

Yok canım doğru yaptığımdan eminim. Benle birlikte o ay Cesu38 Cesu38 de yaptı aynı kanamaları yaşadık. Korktuk 10 gün tamamlanmadan bıraktık. Sonra yine saçma kanamalarım oldu benim. 🤷🏻‍♀️
Anladım. 2-3 gün daha yiyip bırakayım ben de. 1 hafta oldu benim. Kanama gibi bsey yok şu an

Hımmm. Ben tam bu şekilde başlamadım ama aşağı yukarı 1 hafta oldu sanırım benim. 2-3 gün daha yiyip bırakayım madem. Zararı olmasın şimdi durup dururken 😅
Kafaniza gore yapamazsiniz bunu. Baslama ve devam etme zamani ortalama yumurtlama gununuze kadar olmali. Ayin her hangi bir zamani baslamaniz zararli olabilir

Acaba yumurtlama kanamasi mi yasadin cicim sen
Yok bebişim ben çok net yumurtluyorum ergenliğin başından beri kıvranarak. 🤣 Bu reglin uzaması gibi bir şeydi. Ama gayet canlı renk sanki daha da coşacak gibiydi. Sonra yumurtlama ağrım zamanları değerlendirebildim mi hatırlamıyorum o ayı kanamadan.

X