Mutfak Püf Noktaları Baharatlardan olmazsa olmazın hangisi

Kişniş çok kullanmaya çalışırım, vücuttaki radyasyonu bir nebzede olsa temizliyormuş

Ben tam bir baharat canavarıyım, aktar gibi ev 😅 karabiber, kekik, dağ kekiği, kırmızı toz biber, pul biber, isot, sumak, zerdeçal, fesleğen,toz zencefil, kimyon, patates baharatı, cajun baharatı, köri, kişniş.. fırında yaptığım köfteli yemeklere toz zencefil katıyorum mutlaka, çok güzel oluyor. Baklagillere kimyon, ete tavuğa kekik karabiber, pul biber, toz biber, isot, salataya sumak, çorbaya zerdeçal, zeytine kişniş, tavuğa köri, makarnaya fesleğen, bulgur pilavına karışık baharatları çok yakıştırıyorum. ☺️
Bir de yenibahar severim, biber dolmasına koyarız.

Ben tam bir baharat canavarıyım, aktar gibi ev 😅 karabiber, kekik, dağ kekiği, kırmızı toz biber, pul biber, isot, sumak, zerdeçal, fesleğen,toz zencefil, kimyon, patates baharatı, cajun baharatı, köri, kişniş.. fırında yaptığım köfteli yemeklere toz zencefil katıyorum mutlaka, çok güzel oluyor. Baklagillere kimyon, ete tavuğa kekik karabiber, pul biber, toz biber, isot, salataya sumak, çorbaya zerdeçal, zeytine kişniş, tavuğa köri, makarnaya fesleğen, bulgur pilavına karışık baharatları çok yakıştırıyorum. ☺️
Bir de yenibahar severim, biber dolmasına koyarız.
Cajun , dağ kekiğini bilmiyorum . Makarnaya her baharat yakışıyor ya fesleğen daha güzel oluyor evet . Zeytine kişnişi denemedim deneyecem . Diğerlerini de denemedim . Bulgur pilavı evet ya babam her şeyi atardı içine çok güzel olurdu 😊

yaa gerçekten mi bunu bilmiyordum teşekkür ederim :) nelerde kullanıyorsunuz :)
Kısır, salataya kullanırım. Bunun yanında yaptığım bir çok yemeğe azıcık eklerim sırf bulunsun diye. Omlet yaparken de eklerim bazen köri ile beraber :)

Baharatlara bayılıyorum ve bilmediğim baharatlar var mı merak ettim tabi ki de var😅 işte onları bulup gerekli püflerle yemeklerimize tat katalım . Hangi yemekte iyi gidiyor gibi 🥰 Ben başlayim Mantara atılan karabiber et tadı veriyormuş abimden öğrenmiştim çok güzel oluyor . Kekik ise tavuk soteli çok yakışıyor . Körii gönlümün efendisi tavuklarda , pizzada , makarnada güzel oluyor seviyorum diye fazla atıyorum bazen tadı kaçıyor . Annem yenibahar atardı pirinç pilavına o da çok hoş oluyor . Zerdeçal çorbası da rengi ve tadı farklı ve hoş 🥰 bu kadar şimdilik aklıma gelenler siz neler eklemek istersiniz 😍
En güzel baharatlar bence karabiber ve kekik çok lezzetliler gerçekten

en sevdiğim koridor. her şeye gidiyor . tavsiyem mercimek yemeğinin üstüne döküp deneyin muazzam bir tat .

Osmanlı baharatı tavsiye ederim mantar sote, içli köfte,çorbalar açıkçası tüm yemeklere çok yakışıyor. Bir de kimyon 😍

Osmanlı baharatı tavsiye ederim mantar sote, içli köfte,çorbalar açıkçası tüm yemeklere çok yakışıyor. Bir de kimyon 😍
Dolmalara da dolma baharatı var aktarlarda o çok yakışıyor osmanlı baharatı ile birlikte. Eşim tanıdığım en iyi aşçı sensin diyor. Bu baharatlar sağ olsun 🤣

Köridense garam masalaciyim.

Kimyon, sumak ve hardal severim.

Ama mercankosk, safran, beyaz biber, aspir, tarhun her seyi kullanirim, ne yemek yaptigima bagli :))

Mesela patates puresinde muskat ve beyaz biber ❤

Taze bahar da cok kullanirim, siniklav ve feslegen 🙏💙

X