Kalıcı Makyaj Uygulamaları Ayten Kömürcü İle Kalıcı Makyaj ve Kalıcı Makyajın Silinmesi

Kalıcı makyaj yaptıranlar, kalıcı makyaj kaş, kalıcı makyaj nedir, kalıcı makyaj nasıl yapılır, kalıcı makyaj silme, kalıcı makyaj fiyatları, kalıcı makyaj dudak
Merhaba
Ben kaslarima kontur yaptirmak istiyorum. Bu islemi yaptirdiktan sonra 6 ayda bir yeniletmek mi gerekiyor?
4 sayfadaki butun mesajlari okdusum ama nedense hickimse fiat sormamis.
Fiyati nedir?

Merhaba ben de dudak ve eyeliner yaptırmak istiyorum. Örnek fotoğraflar paylaşabilir misiniz? Sonuçlar hakkında daha fazla bilgimiz olsun.

Kaşlarıma kıl tekniği ile uygulama yaptırmak istiyorum, Hem maliyeti, Hemde uzmanlığı ile ilgili sorularım var.Birinin bu konuda uzman oldugunu nasıl tespit edebiliriz?

Merhaba,

Kalıcı makyaj yaptıracağınız kişinin uzmanlığı ve yeterliliği ile ilgili şüphelerinizin olması ve bunları sorgulamanız aslında sizi yanlış tercihler yapmaktan koruyabilecek iyi birşeydir.

Bence, bu konuda dikkat edilebilecek birkaç basit çözüm önerilebilir.

Mesela, kalıcı makyaj yaptırmayı düşündüğünüz uzmanla, birkaç kez değişik günler ve saatlerde görüşün. Zaten konu yüzünüzle ilgili, uzun süre kalıcı olacak bir işlem olduğu için ani kararlar almayın, biraz zaman ayırın derim.

Elde çanta ile talep üzerine yada haftanın belli günlerinde kısıtlı sürelerle kapı kapı dolaşarak ve hatta evlere servis yapan kapkaççılara prim tanımayın. Yüzünüze yaptıracağınız işlemin sonuçlarından sizlerde verdiğiniz kararlarla sorumlusunuz unutmayın !

İşlemin yapılacağı ortamın, saç kesilen yada el-ayak bakımı yapılan bir ortam olmaması, ayrı bir oda düzenlenmiş olması önemlidir. Kalıcı makyaj işlemi yapılacak ortama bakarak, oranın sadece bu işlem için düzenlendiğini yada başka işlemlerinde yapılıp yapılmadığını anlayabilirsiniz. Ayrıca temiz ve düzenli olmasının önemini tartışmıyoruz bile.

Mümkünse, kalıcı makyaj uzmanı tarafından daha önce yapılmış işlemlerle ilgili canlı örnekler görmeniz işinizi kolaylaştırır.

Ayrıca, internet ortamında, hakkında şikayet olup olmadığını da araştırabilirsiniz.

Son olarak tekrar, hızla, heyecanlanarak, dikkatiniz dağınıkken ve tabiri caiz ise ''gaza gelerek'' ani kararlar vermekten kaçının.

ben de kaş konturu yaptırmak istiyorum ama o kadar çok eleştiri okudum ki
ilk aylar çok güzelmiş sonraları hüsran vazgeçtim

Merhaba prenses :)

Kaş konturü, iyi planlanıp, düzgün uygulandığında, yüz ifadenize çok olumlu yönde katkı sağlar.

Cilt tipinize, anatomik yüz yapınıza ve sosyal konumunuza uygun planlanarak dikkatle uygulanacak, kalıcı kaş konturü, ortalama 2-3 sene sizi rahat ettirir.

Süre sonunda isterseniz yenileyebilirsiniz.

Renk ve pigment bilgisinden yoksun, teknik olarak yetersiz kişiler tarafından yapılmadığı sürece,hüsranla sonuçlanacak şekil ve renk değişikliği olmaz, içiniz rahat olsun :)

Kaş konntürü yaptırmak istiyorum ama kaç ayda bir yenilenmesi gerekiyo ya da yenilemek gerekiyo mu. Bi de işlem sırasında çok ağrı oluyo mu acaba

Merhaba Şerife hanım,

Kaş konturü işlemi başlıca iki şekilde yapılabilir. İlki kalıcı makyaj cihazlarımız ile uyguladığımız, mikropigmentasyon yöntemi, diğeri ise, jilet benzeri özel kalemlerin kullanıldığı, mikroblading yöntemidir.

Mikroblading yöntemi ile yapılan kaş kontürlerinde, pigmentler çok yüzeysel olacağı için, birkaç ay içinde renk hızla açılmakta ve tekrarı gerekmektedir. Bu da, hem maddi olarak yük getirir, hemde aynı bölgeye sık sık yapılan travma sonrasında, cilt yapısı tamamen bozulur.

Standart mikropigmentasyon yöntemi ile kalıcı makyaj cihazı kullanılarak yaptığımız uygulamalarda, ortalama 1 ay sonra, ücretsiz bir rötuş/kontrol seansı yapıyoruz. Bunun dışında, sık sık yenilemek yada özel bir bakım gerektirmemekte. Daha öncede belirttiğim gibi, ortalama ciltlerde, 2-3 sene kalıcılığını ve güzelliğini korumakta.

Ağrı konusuna gelirsek, son dönemlerde kullandığımız yeni anestetik kremler gerçekten çok etkili Şerife hanım. Kalıcı kaş konturü işleminin, eskiye göre artık çok daha konforlu olduğunu söyleyebilirim.

Sevgiyle kalın ...

Merhaba
Ben kaslarima kontur yaptirmak istiyorum. Bu islemi yaptirdiktan sonra 6 ayda bir yeniletmek mi gerekiyor?
4 sayfadaki butun mesajlari okdusum ama nedense hickimse fiat sormamis.
Fiyati nedir?

Merhaba,

Normal şartlar altında, eğer kaş konturü kurallara uygun doğru şekilde yapıldıysa ve cildinizin kendini yenileme hızında çok ekstra bir durum söz konusu değilse ( eğer öyleyse zaten işlem öncesinde bu mutlaka anlaşılır ), 6 ayda bir yenileme gibi durum söz konusu olmaması lazım.

Eğer öyle bir durum, yani kısa sürelerde yeniletmek, gerekiyorsa ya kontür çok yüzeysel yapılıyor demektir, ya da cilt kendini çok hızla yenileyerek pigmentlerin çabucak dışarı atılmasına ve yok olmasına sebep oluyor demektir.

Fiyat konusuna gelince, bu konuda birkaç mesaj daha vardı ancak açıkçası forum kuralları gereği burada fiyat belirtmek mümkün mü bilemiyorum !? bu konuyu sormamız gerek. Ancak, hemen hemen, bu konuda ortalama ücretler belirlidir. Bu ortalamaların çok altında, ya da çok üstündeki rakamlardan uzak durun derim.

Size özel mesaj dan ortalama ücretlerle ilgili bilgi verdim bu arada.

Görüşmek dileğiyle ...

Merhaba ben de dudak ve eyeliner yaptırmak istiyorum. Örnek fotoğraflar paylaşabilir misiniz? Sonuçlar hakkında daha fazla bilgimiz olsun.

Merhaba,

Örnek olması açısından birkaç resim paylaşıyorum.

Ancak siz yine de, canlı yapılmış olanları görmeyi talep edin :) Resimler yanıltıcı olabilir, gerçek canlı görünüm çok daha fikir verici olur.

10415697_498692903636768_8971385942378634151_n.jpg 12316203_488906474615411_7126937820400614812_n.jpg 12809703_534587113380680_6857904016565239906_n.jpg 12645121_510969505742441_1478746458401018311_n.jpg 13076704_544217795750945_2266359946777173556_n.jpg

merhaba ben kaş kontürü yaptırmak istiyorum ama kaşlarımın baş kısmı kalıp diğer bölgeyi kazıtacağım. ki zaten seyrek bi kaşım var. amacım düz kaşı ortadan kaldırıp makyajla kavisli bir kaş elde etmek bu mümkün müdür ve zararları var mıdır ? kavisli bir kaş istiyorum tek seçeneğim bu

Merhaba prenses :)

Kaş konturü, iyi planlanıp, düzgün uygulandığında, yüz ifadenize çok olumlu yönde katkı sağlar.

Cilt tipinize, anatomik yüz yapınıza ve sosyal konumunuza uygun planlanarak dikkatle uygulanacak, kalıcı kaş konturü, ortalama 2-3 sene sizi rahat ettirir.

Süre sonunda isterseniz yenileyebilirsiniz.

Renk ve pigment bilgisinden yoksun, teknik olarak yetersiz kişiler tarafından yapılmadığı sürece,hüsranla sonuçlanacak şekil ve renk değişikliği olmaz, içiniz rahat olsun :)
saçma bir soru ise gülmeyin :)
kaş konturu yaptırdıktan sonra da kaş aldırmak için kuaföre gidiliyor mu yoksa o 2-3 sene kıl çıkmıyor mu yani çizilen şeklin dışındaki kaşlardan bahsediyorum :)

2-3 sene kalıcılık çok değil mi? Görüştüğüm yerler 8-12 ay gibi sürelerden bahsediyordu microblading için. Uzun süreliler dövme boyası olabilir diye okumuştum bir sitede. Boya markası önemli mi hangi markalar iyi neye göre anlarız?

2-3 sene kalıcılık çok değil mi? Görüştüğüm yerler 8-12 ay gibi sürelerden bahsediyordu microblading için. Uzun süreliler dövme boyası olabilir diye okumuştum bir sitede. Boya markası önemli mi hangi markalar iyi neye göre anlarız?

Merhaba,

Daha önceki mesajlarımda, mikroblading ile yapılan kaş konturlerinin, kalıcılığının çok kısa olduğunu belirtmiştim :) Mikroblading yöntemi ile yapılan kontürlerin kalıcılığı 8-12 ay bile sürmemekte. Ortalama 3-6 ay içerisinde kendiliğinden silinmekteler. Uygulamayı yapan kişi, daha uzun kalması için daha derin uygulamaya kalkarsa bu kez kanama başta olmak üzere başka problemler ortaya çıkmakta.

Klasik, mikropigmentasyon ( cihaz ile uygulama yapılan yöntem ) ile tekniğine uygun olarak yapıldığında ortalama 2-3 sene kalıcılık sağlanabilir.

Dövme boyaları, kalıcı makyaj için kullanıldığında, gerek renklerinin doğal durmaması, gerekse hiç silinmemeleri dolayısıyla istenmeyen kötü sonuçlara sebep olur.

Genellikle uzak doğu menşei taşıyan boyalara şüphe ile yaklaşmak gerek, benim tecrübelerime göre.

Kalıcı makyaj yaptıracak olan kişilerin daha önceki mesajlarda belirttiğimiz, uzman ve uygulama yeri konusundaki standartlara dikkat etmesinin yanında;

* Dövme ve kalıcı makyajın farklı uygulamalar olduğunu
* Kullanılan cihaz ve boyaların farklı olduğunu
* Her iki uygulamanın, eğitimlerinin epeyce farklı olduğunu

unutmamalarını tavsiye ederim.

Merhaba,

Daha önceki mesajlarımda, mikroblading ile yapılan kaş konturlerinin, kalıcılığının çok kısa olduğunu belirtmiştim :) Mikroblading yöntemi ile yapılan kontürlerin kalıcılığı 8-12 ay bile sürmemekte. Ortalama 3-6 ay içerisinde kendiliğinden silinmekteler. Uygulamayı yapan kişi, daha uzun kalması için daha derin uygulamaya kalkarsa bu kez kanama başta olmak üzere başka problemler ortaya çıkmakta.

Klasik, mikropigmentasyon ( cihaz ile uygulama yapılan yöntem ) ile tekniğine uygun olarak yapıldığında ortalama 2-3 sene kalıcılık sağlanabilir.

Dövme boyaları, kalıcı makyaj için kullanıldığında, gerek renklerinin doğal durmaması, gerekse hiç silinmemeleri dolayısıyla istenmeyen kötü sonuçlara sebep olur.

Genellikle uzak doğu menşei taşıyan boyalara şüphe ile yaklaşmak gerek, benim tecrübelerime göre.

Kalıcı makyaj yaptıracak olan kişilerin daha önceki mesajlarda belirttiğimiz, uzman ve uygulama yeri konusundaki standartlara dikkat etmesinin yanında;

* Dövme ve kalıcı makyajın farklı uygulamalar olduğunu
* Kullanılan cihaz ve boyaların farklı olduğunu
* Her iki uygulamanın, eğitimlerinin epeyce farklı olduğunu

unutmamalarını tavsiye ederim.

Çok teşekkür ederim şimdi oldu:)

Peki biz boyanın ne olduğunu anlayamayız değil mi? Belli markalar var mı? Ya da dediğiniz gibi yaptıracağımız kişiye güveniyor olmalıyız

merhaba ben kaş kontürü yaptırmak istiyorum ama kaşlarımın baş kısmı kalıp diğer bölgeyi kazıtacağım. ki zaten seyrek bi kaşım var. amacım düz kaşı ortadan kaldırıp makyajla kavisli bir kaş elde etmek bu mümkün müdür ve zararları var mıdır ? kavisli bir kaş istiyorum tek seçeneğim bu

saçma bir soru ise gülmeyin :)
kaş konturu yaptırdıktan sonra da kaş aldırmak için kuaföre gidiliyor mu yoksa o 2-3 sene kıl çıkmıyor mu yani çizilen şeklin dışındaki kaşlardan bahsediyorum :)

Tekrar merhaba ,

Kaş konturü yapılırken, mümkün olduğu kadar, kişinin kendi kaş çizgisi ve sınırlarına uyum gösterecek bir çizim yapılmasını öneriyorum.

ANCAK :) tabiki yaptıran kişinin isteklerine göre, yüzünün anatomik yapısına uyumlu, yeni bir kaş şekli planlanabilir. Bu konuda uzmanlık sonrası eğitimlerde anlattığımız ve her zaman yüzünüze en uygun kaş şeklini bulmamızı kolaylaştıran bir yöntemimiz mevcut. Onuda yakında paylaşırız forumda.

Bu arada modayı da unutmamak gerek. Hemen hemen her 10 yılda yaygın olarak kullanılan kaş tarzları değişmektedir.

Kaş aldırma konusuna gelirsek;

Kalıcı kaş konturü dışında kalan kaşlarınız, eski büyüme hızlarında çıkmaya devam edecekleri için, şeklin korunması adına, belirli aralıklarla dikkatle alınmaları gerekir.

Son düzenleme:
Çok teşekkür ederim şimdi oldu:)

Peki biz boyanın ne olduğunu anlayamayız değil mi? Belli markalar var mı? Ya da dediğiniz gibi yaptıracağımız kişiye güveniyor olmalıyız

Tekrar merhaba,

Tabiki kullandığımız, son derece sıkı kontrollerden geçen güvenilir boya markaları var. Ancak burada birkaç markayı belirtmek, unuttuğumuz, hatırlamadığımız yada eğer varsa hakkında fazla bilgi sahibi olmadığımız diğer markalara haksızlık olur.

Esas olarak, demin söylediğim temel ipuçları üzerinden gidip, hızlı karar vermekten kaçınmanız, sağlıklı olanı bulmanızı kolaylaştıracaktır.

Her işde olduğu gibi, bu işinde başı, doğru kalıcı makyaj uzmanını bulmanızdan geçmekte.

Ayten hanim bende kalici makyaj sildirmek istiryium..yeriniz nerde ne kadara maliyeti ??

Merhaba Cansu hanim,

Sildirmek istediginiz kalici makyaj, kas konturu mu, dudak konturu mu yoksa kalici eyeliner mi belirtmemisiniz ?

Neyseki bu saydiklarimin tamamini, uyguladigimiz micropunktuasyon yontemi ile silebiliyoruz. Yerimiz istanbul/kadikoy, bostanci sahilde. ulasimimiz cok kolay.

Irtibat telefonlarimizdan bize ulasirsaniz daha detayli bilgilendirebiliriz.

0216 467 82 82 yada 0555 865 49 99

Gorusmek dilegiyle

Merhaba Cansu hanim,

Sildirmek istediginiz kalici makyaj, kas konturu mu, dudak konturu mu yoksa kalici eyeliner mi belirtmemisiniz ?

Neyseki bu saydiklarimin tamamini, uyguladigimiz micropunktuasyon yontemi ile silebiliyoruz. Yerimiz istanbul/kadikoy, bostanci sahilde. ulasimimiz cok kolay.

Irtibat telefonlarimizdan bize ulasirsaniz daha detayli bilgilendirebiliriz.

0216 467 82 82 yada 0555 865 49 99

Gorusmek dilegiyle
Kas kontoruydu..ama ankaradayim:KK43:

Yıllardır düşünüyorum kalıcı makyajı ama yıllardır cesaret edemiyorum. Sebebi korku değil acil durumlar. Ailenin büyükleri hep yaşlı ve ara ara cenazeler oluyor malesef. Hafifte olsa makyajla gitmek hem beni kötü hissettirir hemde insanlar neler der hakkımda bilemiyorum. Sırf bu yüzden çekinip yaptıramıyorum. Umarım yalnız değilimdir bu düşüncede.

X