Üroloji - İdrar Yolları Hastalıkları Aşırı Aktif Mesane

Benim de 10 senedir devam eden idrar sorunum vardı. Aniden idrarın gelmesi ve wcye yetişmeye çalışmakla geçti 10 senem. İdrarı yaptıktan sonra idrar yolumda sanki hiç idrarı yapmamış hissi , özellikle klitoris kısmında hafif bir sızı ama yanma şeklinde değil de baskı şeklinde. 2 3 tane doktora gittim. İlk gittiğim doktor antibiyotik verdi .Son gittiğim doktor aşırı aktif mesane teşhisi koydu ve hap verdi geçmezse idrar yoluna girip bakılacak dedi. Hapı kullandım ve geçmedi. Bende korktuğum için doktora tekrar gidemedim ve 10 senedir bu durumu yaşadım. Son 1 haftadır doktora gitmeyi kafaya koydum İnternette gezerken kegel egzersizlerini gördüm ve idrarimi yaptıktan sonra kegel egzersizi uygulamaya başladım uyguladığımın 3. Gunu tamamen etki etmeye basladi ve son 4 5 gündür idrarın aniden gelmesi hissi azaldı ve idrarimi yaptıktan sonra idrar yolunda ve klitoriste baskı ve idrar hissi yok oldu. Belki faydası olur diye burada da paylaşmak istedim bu durumu ancak çeken bilir ben 10 sene çektim keşke kegel egzersizini daha önce keşfetseydim.

X