Arkdaşlar bu saç nasıl düzelir

cam12

Üye
Kayıtlı Üye
12 Kasım 2022
69
18
29
Saçlarım yandı ve koptu ağliyorum resmen nasıl düzelir yardım edin

Boyamayı bırakıp biraz dinlendirmelisin birkaç ay hiç dokunma hatta beslenmene dikkat et,bolca nemlendir,kurutma işlemini kendi haline bırak . Saçla inatlaştıkça daha çok yıpranıyor ben bu şekilde düzelttim sürekli nemlendirdim açıcıdan yanmıştı işlemlerden beni bırak diye ağladı bence saçlarım o dönem.Daha sonra bakıma gidip destek aldım kendi kuaförümden

Ben saç boyamıyorum ama 10+ sene önce boyadığım zamanlarda başıma gelmişti. Tek çaresi sabır ve zaman. Öncelikle saç bakım ürünleri edinin. Ben o zamanlar çam terebentin şampuanının içine ezilmiş sarımsak, tatlı badem yağı, susam yağı falan koymuştum. Merak etmeyin saç kuruyunca sarımsak kokusu falan olmuyor.
Ayrıca yine saça iyi gelen bazı yağlarla duş sonrası desteklemiştim. Saçlarım için saç kurutma makinesi kullanmayı bıraktım nemini kaybetmesin diye.
Biraz araştırıp saça nem kazandıran saç maskelerinden edinin, mümkünse kestirin, boyadan ve açıcıdan uzak durun. Sabır gerektiren bir süreç.
Ben 10 küsür yıldır doğal rengimdeyim, tavsiye ederim

Yıllar önce bunu kullanmıstım baya iyi gelmişti

Eklentiler

• IMG_2266.png
    IMG_2266.png
    234,8 KB · Görüntüleme: 22
Ben saç boyamıyorum ama 10+ sene önce boyadığım zamanlarda başıma gelmişti. Tek çaresi sabır ve zaman. Öncelikle saç bakım ürünleri edinin. Ben o zamanlar çam terebentin şampuanının içine ezilmiş sarımsak, tatlı badem yağı, susam yağı falan koymuştum. Merak etmeyin saç kuruyunca sarımsak kokusu falan olmuyor.
Ayrıca yine saça iyi gelen bazı yağlarla duş sonrası desteklemiştim. Saçlarım için saç kurutma makinesi kullanmayı bıraktım nemini kaybetmesin diye.
Biraz araştırıp saça nem kazandıran saç maskelerinden edinin, mümkünse kestirin, boyadan ve açıcıdan uzak durun. Sabır gerektiren bir süreç.
Ben 10 küsür yıldır doğal rengimdeyim, tavsiye ederim
Çok teşekkür ederim çok pişmanım şuan

Saçlarım yandı ve koptu ağliyorum resmen nasıl düzelir yardım edin

Yanan saç düzelmez ölü o. Çok uzun zamana ihtiyacı vardır, boya yapılmamalı, saçı yumuşatan ürünler kullanılmamalı esnekliği arttırıyor. O kupkuru yanık barbi bebek saçı gibi keçe duruyor kuruyunca da o yüzden kestirmek lazım. Net. Ya bir kerede ya yavaş yavaş. Başka hiçbirsey saçı kurtarmaz.

X