Bakıcı, Kreş, Oyun Ablası Ankara Yenimahalle'de önerebileceğiniz kreş var mı?

Çocuğunuzun bakıcı veya kreş deneyimleri, önerirler, tavsiyeler, karşılaşılan problemler, oyun ablaları ve oyun grupları

sedefler

Guru
Kayıtlı Üye
29 Aralık 2010
574
0
Merhaba,

2 yaşında ikiz bebeklerim var. 16 aylık olana kadar ben baktım ve sonrasında 2 bakıcı birlikte baktı. Şimdi bakıcılarımdan memnun olduğum söylenemez ve kreşe vermeyi düşünüyorum. Ankara' da oturan ve çocuğu kreşe giden ya da kreşte çalışıp, olumlu olumsuz yönlerini bilenler lütfen paylaşımda bulunun kafam çok karışık :KK43:

Merhaba,

2 yaşında ikiz bebeklerim var. 16 aylık olana kadar ben baktım ve sonrasında 2 bakıcı birlikte baktı. Şimdi bakıcılarımdan memnun olduğum söylenemez ve kreşe vermeyi düşünüyorum. Ankara' da oturan ve çocuğu kreşe giden ya da kreşte çalışıp, olumlu olumsuz yönlerini bilenler lütfen paylaşımda bulunun kafam çok karışık :KK43:

Ben kızımı bu yaz kreşe başlattım, Hisar Çocuk Akademisine yazdırdık yenimahallede.. öncesinde 5-6 yer gezdik ama içimize en çok burası sindi.. yaklaşık 3 aydır devam ediyoruz ve şimdilik çok memnunuz, gidip bir görün isterseniz.

Ben kızımı bu yaz kreşe başlattım, Hisar Çocuk Akademisine yazdırdık yenimahallede.. öncesinde 5-6 yer gezdik ama içimize en çok burası sindi.. yaklaşık 3 aydır devam ediyoruz ve şimdilik çok memnunuz, gidip bir görün isterseniz.
Merhaba kızınız gidiyor mu hala hisar çocuk akademisine ben de önümüzdeki hafta gidip görmek istiyorum Orayı. Siz memnun kaldınız mı

Biz Neon Yuva'ya basladık.Ben doktor kuzenimin tavsiyesi uzerine gittim ama bu kadarını beklemiyordum.Hatta Yenimahalle Etlik cocuklari icin sans burası demisti kuzenim. Hakliymis. Yalnız ucreti onemsiyormusunuz bilmiyorum. Diger kreslere gore pahali biraz.

Birde bu civarda yani Etlik Yenimahalle civarında tam ortopedik (ama yarım ortopedik olmayacak) çocuk ayakkabısı satan mağaza bulamadık. Bilgisi olan yazabilirmi

Biz Neon Yuva'ya basladık.Ben doktor kuzenimin tavsiyesi uzerine gittim ama bu kadarını beklemiyordum.Hatta Yenimahalle Etlik cocuklari icin sans burası demisti kuzenim. Hakliymis. Yalnız ucreti onemsiyormusunuz bilmiyorum. Diger kreslere gore pahali biraz.
Kesinlikle hemen alın ordan bizzat gözlerimle çocukları gördüm üstelik yemek saatinde gittim durum çok vahim o yemeği evdeki hayvanınızs vermezsiniz o şekilde lütfen alın ordan lütfen!!!!

Kesinlikle hemen alın ordan bizzat gözlerimle çocukları gördüm üstelik yemek saatinde gittim durum çok vahim o yemeği evdeki hayvanınızs vermezsiniz o şekilde lütfen alın ordan lütfen!!!!

Bizde çocuğumuzu sizin yaptığınız bu olumsuz yoruma rağmen Neon Yuvaya yazdırmaya karar verdik ve iyikide yazdırmışız diyorum şuan 1 ay'ı geçti ve çok memnunuz kızımız bundan önce 1'i devlet 1'i özel olmak üzere 2 kreşe gitti özel olan kreşde ismini vermek istemiyorum kızım aksama kadar klip ve çizgi film izleyip ezberlediği pop şarkılarını bize aksam konser vererek sergiliyordu tabi öğle zorla uyutmalarda vardı birde arada a4 kağıdına birşeyler kesip yapıştırıp eve gönderiyorlardı ki faaliyet yaptıkları zannedilsin diye devlet anaokulunda ise çocuklara 1 öğretmen 1 abla bakıyordu ama 20 küsür çocuğa düşen ilgi miktarınıda buna göre düşünebilirsiniz yarım günde olduğundan dolayı devlet anaokulu macerası öylece bitmiş oldu, sonra Neon yuva ile tanıştık tesadüfen buldum internette araştırırken sizin yorumunuzu da görüp bir acaba geçti aklımdan fakat yazdırdıktan sonra bizzat farklı günlerde ve saatlerden gidip görme imkânın oldu bu bir ay içinde (yemek saati de dahil) zaten ben bu yorumdan bahsetmemiştim ki yuvaya kayıt esnasında isletme sahibi de bana günün istediğiniz saatinde yuvamızı gelip görebilirsiniz demişti. Neon yuvadan birazcık bahsedeyim, çocuğum oyun oynarken faaliyet yaparken bana gün içinde çekilmiş resimler gelir oynadıkları oyunları yaptıkları faaliyetleri öğretmenleri çok iyi bir şekilde gozlemleyip çocuk çocuk + ve - leri bir rapor olarak sunuyorlar velilere ki - lerinin üstüne gidip iyileşme sağlamaya çalışıyorlar. HERGÜN yaptıkları faaliyetleride aksam çocuğunuzu almaya giderken girişte asılı bir şekilde görebilirsiniz ayrıca bir çizgi film bile izlerken oda haftada bir defa en fazla yarım saat çizgi filmi durdurup çizgi film hakkında sorular sorabiliyorlar acaba simdi ne olucak seklinde ayrı ögretmenlerden İngilizce ,drama ,resimden bahsetmiyecegim bile sonra neon yuva çalışanı demesinler diye. Son olarak bu kadar uzun yazmak istedim çünkü haksızlık yapıyorsunuz biz denedik biz çok memnunuz 8 kişilik bir sınıfta cok iyi eğitim alıyor kızımız gözümüz arkada degil. İyi günler herkese.

Benim yorumuma cevaben yazılan ve Neon yuvayı karalamaya çalışan o yorumu bende görmüştümde gülmüstüm. Cevap bile yazmamıstım. Birisi de bahcesi yok demisti aynı yorumuma,komik oluyorlar bunlar bilmeyen inanır. Anlaşılan bizim okul çok korkutmuş rakipleri bu isler boyle :) Bu arada yemek konusu kızımın aşçı nanasının kulagına giderse uzulmesin diye yaziyorum. Birkaç kez ki elbette habersiz gittigimde nazik tekliflerini kıramayıp yemeklerine istirak ettigim oldu. Dolu dolu lezzetliydi. Pılava cocuklar seviyor diye kaymak koyan başka yer yoktur herhalde. Meyve suyunu sadece taze sıkılmış bicimde veren. Tesekkurler cocuk restoranimiza emegi gecenlere ve tüm Neon yuva ailesine.

Merhaba konu çok önceden açılmış ama nette hiç öneri olacak bir site veya yorum bulamadım :KK43:

Ben kafamdakileri yazayım bari birilerine ışık olsun. 30 aylık oğlum var, bakıcımız ayrıldığı için kreş arıyorum.
  • Final kreşle görüştüm ancak geç kalmışız dolmuş fiyatı 1.900 TL idi. açıkçası burasının olması ilk tercihimdi ama yakalayamadık :KK43:
  • Ayla Değer kreşle görüştüm, klasik olarak branş dersleri kahvaltı - öğle - ikindi yemeği filan var. En önem beğendiğim yanı istediğim saatte gidip kameradan izleyebilirmişim. Bunun da fiyatı 1300 TL
  • Bunlara ek olarak Başarı Kreş ve Neşeli Adımlar ile görüşeceğim. Neşeli adımlar içn undan 5 yıl önce yazılmış bir yorum var nette, tuvalete bir çocuğa tokat atılmış. Ancak orada çalışanlardan bir öğretmen tanıdığımız ve bu yorumun fake olduğunu, karalama için yapıldığını söyledi. Yine de çok ikna olmuş değilim.
diğer iki kreş için görüştüğümde onların da fiyatını ve görüşümü yazarım. Bakalım ne yapacağız :KK54:

Konu çok önceden açılmış ama yine de yazmak istedim Benim çocuğum da neon yuvaya gitti veliyi daha dışarıda gördüklerinde veli geliyoooo diye bağıran bir müdiresi çocuk dilinden asla anlamayan öğretmenleri bomboş programları sıfır dönütleri parasını hak etmeyen menüleriyle asla memnun kalmadığım bi kurum yukarıda yazılan övgü dolu sözleri de sahibinin yazdığını düşünüyorum zira üslubu bu şekilde

Yenimahalle de neşeli adımlar’ın ismini çok duyardım belediyenin kreşide var bir araştırın isterseniz

neon yuva denilen yerde çocuklar saatlerce ağlatılıyor öğretmenler çocuklara bağırıyor berbat bir yer uzak durun

X