Ali Emir icin

Onu bilmiyorum cute. Ben sadece imzala dedim. Ucret falan goremedim:KK43:
Sol tarafta kampanya 3 basamaklı, once ımza sonra ucret sonrada paylas ekranı geldı es gecılebılıyor ucret ama neden var ne yapılacak o ucret bılmıyorum ılk defa denk geldım

Sol tarafta kampanya 3 basamaklı, once ımza sonra ucret sonrada paylas ekranı geldı es gecılebılıyor ucret ama neden var ne yapılacak o ucret bılmıyorum ılk defa denk geldım
Belki avukat ucreti icin falan mi acaba bilemedim. Ben sadece imzala demistim. Dikkat etmemisim ucret kismina. Sen deyince baktim simdi. Esim adina imza atiyordum. 10 tl yardim diyordu. ben de anlamadim su an :KK43:

Henuz daha Emine Bulut olayi icimden gitmezken bir de Ali Emir bebegin olayiyla tamamen sarsildim bugun 😔 Ozel bir hastanede calisma izni bile olmayan yabanci uyruklu bir doktorun yazdigi yanlis ilacla uyuyan ve bir daha asla uyanamayan Ali Emir. 😔 Kuzum benim... Hafif bir soguk alginligi icin gidilen hastanede hayatini kaybeden 7 aylik bebecik. Icim yaniyor icim 😔
Annecigi bir imza kamyasi baslatmis. Olayin derinlemesine arastirilmasi icin. Lutfen destek olur musunuz guzel kalpli kadinlar?

Rabbim annesine babasina sabir versin.
Saglik konusunda hep esimin sozlerini elestirdim onu cahil olarak gordum tabiki hersey icin hastaneye gidicem sen ne biliceksin doktor musun doktor daha iyi bilir gibi cumleler kurardim ama su son zamanlarda doktora bile inancim kalmadi.. hakime savciya avukata kalmadigi gibi.. Allaha emanet yasiyoruz. Ecelimiz gelmeden ihmallerle bilmem nelerle zaten yok olup gidiyoruz..

Ben yedim sanirim. Cocugum 8 aylik. Ona bakip agliyorum sabahtan beri. Doktora da goturemeyecegiz artik bebegimizi😔
Götüreceğiz tabi ki ama, elimizden geldiği kadar soracagiz, ne ilaç verdi, ne yaptı diye.

Oğlumun bebeklik aşılarını yaptırırken , üstünde yazan asi isminden, soğuk dolaptan mi çıktığına kadar sorardım.

Kim ne derse desin, can benim canim çünkü, birşey olsa ben yanarım..

Geçen sene de serum bağlayacaktık, Dr içine konulacak ilaçları yazmış, hemşire okuyamadı, anlamadı.

Gittim kağıdı elime alıp tek tek sorup not ettim, hemsireye kendim söyledim, dozunu adını.

Dışarıdan bakınca kesin anormal görünmüsumdur, ama konu evlatsa hep diken üstünde oluyor insan.

Kimsenin ciğeri yanmasin, inşallah ihmali olanlar beterini yasasın..

Acının, kızgınlığın tarifi yok.

O annenin yangınını düşünmek bile istemiyorum, pisi pisine gitmiş evladı 😔😔

Ne ilaci vermis boyle ya:KK43: bellidir zaten soguk alginligi icin antibiyotikler heleki o yas grubu icin bile bile yapmis ozaman bunu Allah ailesine sabir versin

Götüreceğiz tabi ki ama, elimizden geldiği kadar soracagiz, ne ilaç verdi, ne yaptı diye.

Oğlumun bebeklik aşılarını yaptırırken , üstünde yazan asi isminden, soğuk dolaptan mi çıktığına kadar sorardım.

Kim ne derse desin, can benim canim çünkü, birşey olsa ben yanarım..

Geçen sene de serum bağlayacaktık, Dr içine konulacak ilaçları yazmış, hemşire okuyamadı, anlamadı.

Gittim kağıdı elime alıp tek tek sorup not ettim, hemsireye kendim söyledim, dozunu adını.

Dışarıdan bakınca kesin anormal görünmüsumdur, ama konu evlatsa hep diken üstünde oluyor insan.

Kimsenin ciğeri yanmasin, inşallah ihmali olanlar beterini yasasın..

Acının, kızgınlığın tarifi yok.

O annenin yangınını düşünmek bile istemiyorum, pisi pisine gitmiş evladı 😔😔
Kesinlikle bundan sonra tek tek ogrenecegim icerigini dozunu. Varsin deli desinler. Canim gittikten sonra umrumda mj :KK43: Cok uzgunum cok :KK43:

ya bu olaylar yüzünden cocukları doktora götürmeye deli gibi korkuyoruz. kendim götüreceksem esim sıkı sıkı tembihler hemen bir işlem yaptırma iğne falan yapmak isterlerse diye. off cpk kötü ya kücücük bebek. kim bilir 7 ayda ne emekler ne zahmetler, uykusuz gecekler, acı tatlı dolu hatıralar...

Ben ozel hastaneye goturmeye korkar oldum son yasadiklarimdan sonra..devlette de ilgisizlik ihmal falan oluyor ama yine biraz daha guven veriyor. Doktorlar daha tecrubeli geliyor.

Kucuk oglum 5-6 gunluktu. Hastanenin en cok taleo edilen doktoruna goturduk. Guya cok iyi. Bir katakulliyle ekstra kalp ekosu da yapti. Sekreteri usulce esimi goturdu eko ucretini de aldilar. Muayene icinde muayene yani. Neyse dedik cocugun sagligi daha onemli. Ama tavirlari hic hosuma gitmedi. Bu kadar paragozce bir yaklasim olmamaliydi.

Sonra o ufak cocuga gobeginde enfeksiyin var cok hizli yayılır diye iğne verdi. Hemen alin burda yaptirin falan. Yaptirdik. Daha minicik zaten kucuk dogmustu. Bacagi kocaman sisti. Tekrar yaptirsak igneyi bir turlu. Yaptirmasak enfeksiyon hizla yayilir bebek ölümü olur diye bizi korkuttu.

Devlet hastanesine gittik. Hem cocuk cerrahi hem cocuk doktoruna gosterdik. Ikisi de bu kadarcik cocuga igne olur mu dediler. Yatis yapip verilmesi gerekiyormus damar yolundan. Ki bizim durumumuz icin antibiyotik de gerekli değilmiş.

O gun bugundur gitmiyorum. Guvendigim bir doktor var..hem ilgili.hem bilgili..cocuklari ona goruruyorum. Kapisi da kuyruk zaten iyi doktor oldugu icin hep o tercih ediliyor. Gereksiz ilac vermiyor falan.

Cok uzuldum ben de bu habere. Bir de guya en iyi hastanelerden. Ailesi belki de tum imkanlari zorlayarak oraya goturuyordu. Talihsizlik ne diyelim. Allah rahmet eylesin. Aile icin cok zordur. Allah sabir versin.

O yas grubuna genelde ilaç yazmaz doktor. Allah im sen aklıma mukayyet ol. Çok çok acı. Ne desek etkisi yok. Hiç kimseye guvenemeyecegiz demek ki.
Antibiyotik gerekliyse veriliyor oglum gecen sene 8-9 aylikti antibiyotik verildi bogaz enfeksiyonu yuzunden ama belli bir ilac bu daha yeni yine rahatsizlandi oglum ayni antibiyotik verildi vermeden once alerjiai varmi vs soruluyor kim bilir ne verdi cocuga yada doz asimimi oldu

Ne ilaci vermis boyle ya:KK43: bellidir zaten soguk alginligi icin antibiyotikler heleki o yas grubu icin bile bile yapmis ozaman bunu Allah ailesine sabir versin
Hem yanlis hem de dozunu da fazla vermis sanirim.
Ayni olayi kizim 2 aylikken yasadim. Ankarada eve yakin bir hastanenin aciline gittim bebegimle. Once antibiyotik verdi. Ustelik asla 2 yas altina verilmeyecek bir ilac. Ventolin. Kendim astim hastasi oldugum icin biliyordum Allahtan ilaci. Yatis verecegiz serum takilacak falan filan dedi. Bu cocuk bronsit olmus, tikanir bogulur falan dedi. Yazdigi ilacin prospektusunu int.den bulup yaninda okudum yuksek sesle. Sen napiyosun 2 aylik bebege bu verilir mi dedim. Beni tersledi ve istemiyosan git diyerek resmen kovdu. Ben de aglaya aglaya sami ulus cocuk hastanesine gittim saat gecenin 3uydu.
Ordaki dr ne bronsiti hocam cocuk biraz usutmus ve burnu dolu lutfen verme o antibiyotigi burnunu temizle sık sık emzir dedi. Ve burnunu actilar cocugumun orda. Evime geldim. Cocugum 3 4 gune iyilesti. Ama ben astim hastasi olmasaydim ve ventolini kendim kullanmasaydim bunu asla bilemeyecektim. Kucuck bebegimin basina ne gelirdi kim bilir. Dusundukce deliriyorum :KK43:

Benimde basima geldi ben sansli kesimdim hayatim kurtuldu
Ilac agir geldi iyi olmadigimi soyledim disarda dinlen hasta dolu burda bekletemem dedi odanin kapisinda yigilmisim
Tansiyonumu duzeltmek icin birsuru ilac 2 serum verdiler
Devlet hastahanesinde ozel oda actilar
8 9 saat zor ciktim
Hala enjeksiyon yaptiramam acile tovbeliyim
Cok agir bir ilac tansiyonunu bozmus kalbine dokunmus olabilir
Cok cok uzuldum
Birde en meshur ozel hastahanelerden biri
Kimseye guvenemeyecekmiyiz biz

Kesinlikle bundan sonra tek tek ogrenecegim icerigini dozunu. Varsin deli desinler. Canim gittikten sonra umrumda mj :KK43: Cok uzgunum cok :KK43:
Mutlaka sorun, biz tedbirimizi alalimda, takdir Rabbimin olsun..

Azarlayan tersleyen olursa da, hiç duymayin, anneyiz biz, sormak bizim, söylemek de onların görevi..

Oğlum alerjik bir cocuk, hangi ilaca, hangi doza alerjisi var ben bilirim.

Sormaktan, cekinmemek lazım.

Antibiyotik gerekliyse veriliyor oglum gecen sene 8-9 aylikti antibiyotik verildi bogaz enfeksiyonu yuzunden ama belli bir ilac bu daha yeni yine rahatsizlandi oglum ayni antibiyotik verildi vermeden once alerjiai varmi vs soruluyor kim bilir ne verdi cocuga yada doz asimimi oldu
Tabi ki. Acilse, gerekliyse verir. Ama tahlil yapmadan vermiyorlar. Tabi doktor değilim yeterli bilgim yok. Allah yardımcıları olsun. Direkt mi yazdı ilacı, çocuğun alerjisi vardı da fark edilmedi mi bilmiyoruz. Söz konusu bebekse çok çok dikkat edilmeli.

Kıyamam küçücük yavru nasıl olur böyle birşey hemde özel hastanede sorumlular kimse inşallah kat kat cezalarını alırlar . Allah o anneye büyük sabır versin 😢😢

X