Akciğer kanseri

Herseyeragmenn

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
15 Nisan 2017
91
38
Herkese merhaba 👋
Çok büyük bir derdim var maalesef Canım Annem 44 yaşında.. 4. Evre az diferansiye adenokarsinom akciğer kanseri metastazlı.. 25 ocakta ciğerler su topladığı için hastaneye yatış yaptık 11 Şubat ta teşhis koyuldu akciğerde , akciğer zarında , kalça kemiğinde var bu illet. İlk etapta 3 doz 21 günde 1 kemoterapi dediler ilk dozu aldık 22 Mart ta ikinci doz alacağız saçlar aşırı döküldü bugün kesmek zorunda kaldık çok ağrı var inleme var öksürük balgam.. akıllı ilaca uyumlu çıkmadık doktor immünoterapi dedi.. rica etsem bu durumu yaşayanlar bilgi verebilir mi ve açık konuşun lütfen ne kadar sürdü hastalık neler yaptınız kayıplarınız 😢 teşhisten ne kadar sonra oldu ? Doktorlar tamamen iyileşemeyeceğini söylüyor.. hiç güzel haber almadık.. immünoterapi için ne düşünüyorsunuz

Pek güzel şeyler yazamayacağım ama açık yazın demişsiniz. Kayınvalidem akciger kanserinden vefat etti. Teşhis konulduktan 2 sene sonra vefat etti. Biz o süreçte konuşmuyorduk, ne gibi tedaviler uygulandı bilmiyorum.
Bir önceki evliliğimde kayınpederim yine akciğer kanserinden vefat etti. O bir kaç ay içinde vefat etti. Ailesi resmen tiyatro oynadı. Hiçbir şey yokmuş gibi davrandılar. Zordu tabii herkes için.
İnşAllah daha pozitif şeyler yazan birileri çıkar. Rabbim acil şifa versin.

Malesef bi yakinim teshisten 2.5/3 yil sonra vefat etti😒 son evreydi ogrengiginde tum vucudunu sardi. Arkadasimin annesi de yeni ogrendi erken farketmis sigarayi birakip.surekli kontrol altinda olacak yeni cikti ameliyattan

Merhaba benim bir yakınım da akciğer kanseri akıllı ilaç diye bir ilaç var maddi imkanınız varsa kullanın inceleyin ihmal etmeyin çok insan faydasını görmüş bizde ona basliyoruz

Anneciğinize acil şifalar diliyorum. İnşallah anneniz iyileşir 💐 Bu tür rahatsızlıklarda hastanın ve çevrenin moral motivasyonu çok önemli. Pozitif algılar ,düşünceler vücuda olumlu etkiler yapabiliyor.

Ssk ödemiyor son dönemde odeniyor kesinlikle akıllı ilaç 4 evre bir tanıdığım kullanıyor 6 senedir yaşıyor

Herkese merhaba 👋
Çok büyük bir derdim var maalesef Canım Annem 44 yaşında.. 4. Evre az diferansiye adenokarsinom akciğer kanseri metastazlı.. 25 ocakta ciğerler su topladığı için hastaneye yatış yaptık 11 Şubat ta teşhis koyuldu akciğerde , akciğer zarında , kalça kemiğinde var bu illet. İlk etapta 3 doz 21 günde 1 kemoterapi dediler ilk dozu aldık 22 Mart ta ikinci doz alacağız saçlar aşırı döküldü bugün kesmek zorunda kaldık çok ağrı var inleme var öksürük balgam.. akıllı ilaca uyumlu çıkmadık doktor immünoterapi dedi.. rica etsem bu durumu yaşayanlar bilgi verebilir mi ve açık konuşun lütfen ne kadar sürdü hastalık neler yaptınız kayıplarınız 😢 teşhisten ne kadar sonra oldu ? Doktorlar tamamen iyileşemeyeceğini söylüyor.. hiç güzel haber almadık.. immünoterapi için ne düşünüyorsunuz
Gecmis olsun, Allah şifa versin. Malesef çok yakınım birini bu kanser sebebi ile kaybettik. Teşhis konulduktan 1.5 yıl , metastaz yaptıktan 3-4 ay sonra vefat etti. İlk teşhis zamanı ameliyat olmuştu dr.lar iyi olduğunu söylediler yaklaşık 1 sene sonra metastaz yaptığı anlaşıldı akilli ilac kemoterapi hatta alternatif tıp her şey kullanıldı ama malesef metastaz yaptıktan sonra yaşam şansı çok düşük dedi dr lar ve öyle de oldu.

Herkese merhaba 👋

4.evre akciğer metastaz yok ilk kür kemo bir halta yaramadı çekilen pette diğer ciğere metastaz çıktı 2.kür kemonun 1 dozunu aldı. bu esnada koronaya yakalandı. teşhisle sonuç arası 3.5 ay.
açık yazın dediğiniz için yazdım

Benim kardeşim gibi sevdim bir arkadaşımin annesi 4sene dayandı..ama bizim çok eski bir komşu teyzemiz göğüs kanseri ile başladı sonra akciğere sıçradı ama baya bir tedavi gördü değişik kürler yaptı ne duyduysa yaptı hep pozitif düşündü baya bir yasadi ama maalesef kaybettik onuda moral çok önemli inşallah anneniz için mucize olur Rabbim şifa versin

Gülüm benim, asla unutmaman gereken bir şey var , insanı hiç bir hastalık öldürmez !! Ecel öldürür. Hastalıklarımız bize yani inanan. Müslümanlar için günahlarına kefarettir.
Bir arkadaşımın eniştesi henüz 40 altında, ondada akciğerinde çıktı , enişte çok inatcı ama negatif anlamda, bir nevi tedaviyi red ediyor, kemo ilaçları fayda etmedi, akıllı ilaç alıyor, o fayda etmiş. Şimdi baya toparladı .
Ben şahsen akıllı ilaç kullanıyorum, 3,5 yıl evvel teşhis aldım, hiç iyi şeyler dememişlerdi bana, elhamdulillah gayet iyiyim, toparladım, doktorlarım bile şaşırıyor. İyi olmamın sebebi elbette önce rabbimizin ikramı, sonra benim iyi olmak için inadım, çabam gayretim. Eğer annen bu süreçte neler yaptığımı bilmek isterse bana özelden yaz , seve seve annenle görüşürüm

Herkese merhaba 👋
canım Allah şifa versin inşallah. burada her şeyi açık açık yazın demişsin ama evreler aynı olsa da herkesin bünyesi çok farklı, bir tanıdığımızda prostat kanseri vardı eşi çok iyi baktı ışın tedavisi aldı ve çok şükür iyileşti. kontrollerde doktorlar akıllı ilaç kullandığını ve ameliyat olduğunu sanıyorlar yani tamamen bünye meselesi. şu an medikal bir ilaç ya da kemoterapi görmüyorsa doktorunuza zerdeçalın yasak olup olmadığını sorun. bir de bir şey daha öğrenmiştim zamanında bayağı haberlerde çıkmıştı herkese söylüyorum araştırıp doktor bilgisiyle denemek lazım. dediğim gibi tedavi başlamadıysa ve doktor onaylarsa birkaç şey söyleyebilirim özelden yazabilirsiniz.

Herkese merhaba 👋
Çok geçmiş olsun Rabbim Şafi adı ile şifalar versin kemoterapi alirken saç dökülmesi normal önemli olan biran önce sağlığına kavuşması saclari tekrar gelir başka bir dr gösterseniz akilli ilaç her bünyede farklilik gösterebiliyor bir tanidgim kullaniyordu Çok fazla yan etki yapmıştı

Sadece anneciğinize şifa dilemeye geldim. Kp bu hastalıktan kaybettik çok geç farkedilmişti malesef ilaç almaya bile vakti olmadı. Ama anneniz çok genç atlatabilecek bünyeye sahiptir inşAllah... dualarım sizinle Rabbim şifa versin inşAllah

X