Ailenin tek erkek çocuğu ile evlenmek

AlerjikRinit

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
24 Mayıs 2021
1.058
830
38
Selam arkadaşlar;

Başlıktan da anlaşılacağı üzere evin tek erkek çocuğu ile evlenmenin avantajları dezavantajları neler bunları soruyorum.
Kız kardeşim bir biriyle görüşmeye başladı. Niyetleri ciddi. Kardeşim 30 yaşında tanıştığı kişide aynı yaşlarda. Ve evin tek çocuğu.
Aile apartmanından nefret 😂😂😂 ama aile apartmanında ona verecekleri bir evi varmış.
Kardeşim abla ayrı evde yaşamaya ikna edebilirim gerekirse şartım bu derim ama tek çocuk sürekli onlarla olmam gerekir mi evin tek çocuğu olması iyi mi kötü mü bilmiyorum diyor. Ne istersen yapmaya hazırız demiş beyfendi. Bu açıdan cazip gibi ama ya sonra ?
Benim böyle bir deneyimim yok eşim tek çocukta değil ailesiyle yakında değiliz sizlere sorayım istedim.

İstediğin her şartı sağlarım demesi bana şüpheli geldi. Köprüyü geçene kadar durumu olmaz inşallah.

Bence aklı başında bir erkek denge kurabilmeli. Ailesini bir evlat olarak gözeteceğini ama eşiyle bir yuva kuracağı için birlikte karar almaları gerektiğini, nerde oturmak istiyorsa değerlendirip birlikte karar alacaklarını söylemeliydi bence. Ya da kardeşiniz sorarken daha net sormalı. Her istediğim olsun modunda değil, aklı başında, endişeleri olan ve seviyesini korumak isteyen bir kadın olarak sormalı.

İstediğin her şartı sağlarım demesi bana şüpheli geldi. Köprüyü geçene kadar durumu olmaz inşallah.

Bence aklı başında bir erkek denge kurabilmeli. Ailesini bir evlat olarak gözeteceğini ama eşiyle bir yuva kuracağı için birlikte karar almaları gerektiğini, nerde oturmak istiyorsa değerlendirip birlikte karar alacaklarını söylemeliydi bence. Ya da kardeşiniz sorarken daha net sormalı. Her istediğim olsun modunda değil, aklı başında, endişeleri olan ve seviyesini korumak isteyen bir kadın olarak sormalı.
Annesi oğluna fazla düşkünmüş. Söylediklerinden onu anladım. Aynı binada oturmak konusunda ısrarcıymış. Kardeşimde bunu şart koşarım abla diyor. Ne istersen altın eşya falan yaparım demiş tanıştığı bey. Temiz kalpli saf biri diyor denge kurabilecek biri gibi gelmedi bana anlattığı kadarıyla bişey demedim tabi biraz tanısınlar bakalım birbirlerini.

Selam arkadaşlar;

Başlıktan da anlaşılacağı üzere evin tek erkek çocuğu ile evlenmenin avantajları dezavantajları neler bunları soruyorum.
Kız kardeşim bir biriyle görüşmeye başladı. Niyetleri ciddi. Kardeşim 30 yaşında tanıştığı kişide aynı yaşlarda. Ve evin tek çocuğu.
Aile apartmanından nefret 😂😂😂 ama aile apartmanında ona verecekleri bir evi varmış.
Kardeşim abla ayrı evde yaşamaya ikna edebilirim gerekirse şartım bu derim ama tek çocuk sürekli onlarla olmam gerekir mi evin tek çocuğu olması iyi mi kötü mü bilmiyorum diyor. Ne istersen yapmaya hazırız demiş beyfendi. Bu açıdan cazip gibi ama ya sonra ?
Benim böyle bir deneyimim yok eşim tek çocukta değil ailesiyle yakında değiliz sizlere sorayım istedim.
Avantajı kıyaslanabileceği bir eltisi olmayacak. Onun dışında bir avantaj olur mu bilemedim aklıma gelmedi.
Aile apartmanı işini başta görüşsün.
Adamın ailesiyle olan ilişkisinin boyutu da çok önemli. Ana kuzusu mu gerçek bir erkek mi?

Erkek var erkek var. Benim sevgilim de tek çocuk ama hiç 'tek erkek cocuk' kategorisinde biri değil. Bence adama bir baksın. Adam 'anam babama ölürüm,benden başka kimleri var ki. Birine bir şey olursa diğeri bize taşınır' misyonunda dolaniyorsa zaten ondan bir cacık olmaz,devam etmesin

Selam arkadaşlar;

Çocukla konuşsun ailesine baksin

Annesi oğluna fazla düşkünmüş. Söylediklerinden onu anladım. Aynı binada oturmak konusunda ısrarcıymış. Kardeşimde bunu şart koşarım abla diyor. Ne istersen altın eşya falan yaparım demiş tanıştığı bey. Temiz kalpli saf biri diyor denge kurabilecek biri gibi gelmedi bana anlattığı kadarıyla bişey demedim tabi biraz tanısınlar bakalım birbirlerini.

Kardesinizi üzmek istemem, ama böyle anneler kolay kolay pes etmez, burnundan getirir hatta. Simdiden o kisiye desin bi aile apartmaninda oturmam diye bakalim ne diyor. Burda bir sürü benzer seyler yasayan kadinlarin konulari ile dolu. Sonrasi hep kavga kiyamet soguma veya bosanma.bende kayinvalidemi ve kayinpederimi yanima getirdim. Ama bu bizim evimiz ve kac senedir evliydik zaten. Kimseye evliligin ilk seneleri böyle birseyi tavsiye etmem

Avantajı kıyaslanabileceği bir eltisi olmayacak. Onun dışında bir avantaj olur mu bilemedim aklıma gelmedi.
Adamın ailesiyle olan ilişkisinin boyutu da çok önemli. Ana kuzusu mu gerçek bir erkek mi?
Mal mülk komple adama kalır . Konu sahibi birikim için kenara bir iğne atmasa bile çocuklarına 2 ev ( artı varsa arsa yazlık vs) birakir
Başka da avantaj yok :)

Elti konusunda bende aynı yorumu yaptım 😂😂

Selam arkadaşlar;

benim esim 4 erkek kardeş ve söylediğiniz sorunların hepsini yaşıyorum 😂 yani tek çocukla falan çok ilgisi yok. aileyle ilgili. onu da kardesiniz tanıyıp görerek öğrenecek 😩 bizde 4 erkek olmalarına rağmen tüm gelinler ciddi bir baskı altında 😂 hepsi de şımarık büyütülmüş sürekli anneleri gibi onlara ilgi göstermemizi bekliyor (benimki en düzgünü Allahtan) 😂 ama dediğim gibi aileyle ve adamın ailesiyle olan ilişkisine bağlı. benim esim 14 yasindan beri zaten ailesinden uzakta olduğu için çok etkilenmedi ailesinden. ona rağmen arada sırada beni üzen şeyler olmuyor değil 😂 kaynanam yemek yapışıma bile karışır ‘ay benim oğlum öyle yemez ama o benim yaptığım gibi sever yemekleriiii’ benim yaptığım gibi dediği de türlüye pirinç koymak 🙄 deliriciiiğmm 😂

Kaç. Zaten aile apartmanında ısrarcıysa o kadın herşeye karışır. Kızın dedikleri olmaz. Çünkü o adam ananın yanında süt dökmüş kedi olur. Şuanda buna inanmayabilir ama kadınla tanışınca anlar.
Evi ayrı evim ayrı olcak. Aynı apartmanda oturduğumuz komşularımızı aylarca görmüyorum diyor. Kızım annesi babası nasıl görüşmüycem diyorum ee abla biz ayrı ailece olcaz ya diyor.

Tek erkek olup olmama değil evleneceği insanın karakteri, aile yapısı önemli burada.
Aile apartmaninda ısrarcı olacak insanlar ayrı evde de rahat vermeyebilir mesela, görüştüğü kişi çok yumuşak huyluysa ailesine karşı sınırlar noktasında da aynı tutumu gösterebilir. Mesele ayri evle bitmez yani.

Kardesinizi üzmek istemem, ama böyle anneler kolay kolay pes etmez, burnundan getirir hatta. Simdiden o kisiye desin bi aile apartmaninda oturmam diye bakalim ne diyor. Burda bir sürü benzer seyler yasayan kadinlarin konulari ile dolu. Sonrasi hep kavga kiyamet soguma veya bosanma.bende kayinvalidemi ve kayinpederimi yanima getirdim. Ama bu bizim evimiz ve kac senedir evliydik zaten. Kimseye evliligin ilk seneleri böyle birseyi tavsiye etmem
Beyfendi tek çocuk ve herşeyleriyle çok ilgiliymiş anne babasının.
Annemle arkadaş gibiyiz herşeyimizi birbirimizle paylaşırız demiş. Baba biraz pasif anladığım kadarıyla.
Ben ayrı şehirlerde anlaşamamış biri olarak hep olumsuz yorum yapınca yanlış mı yapıyorum diye size sormak istedim.

Evi ayrı evim ayrı olcak. Aynı apartmanda oturduğumuz komşularımızı aylarca görmüyorum diyor. Kızım annesi babası nasıl görüşmüycem diyorum ee abla biz ayrı ailece olcaz ya diyor.
Komşular ile aynı apartmanda olan anne baba bir mi?
Dikkat edin kız kardeşiniz başını taşlara vurmasın..

Ne ıstersen yaparım dıyen aile apartmanı gibi Bi sart kosamaz kı

Aileye bağlı, adama bağlı...
Eşimin ailesi cocuklarindan beklentide olan insanlar mesela ama cok kardesler ve eşimin abisi de var evli, abi vs koşuyor genelde her şeye. Bizlik bir durum olmuyor genelde biz daha kendi işimizdeyiz, mesafeliyiz.
Adamin ailesi beklentide insanlarsa o zaman sıkıntı olur ki ayni apartman israri cokta hayirli bir gösterge değil gibi. 😬😬😬

X