Ailem sevdiğim kişiyi istemiyor beni de reddediyor

zatenkirilmisbirkizim

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
22 Nisan 2024
14
-2
27
Sevgili hanımlar aranıza yeni katıldım, kimine göre incir çekirdeği doldurmaz kimine göre harbi derttir belki ama benim bir derdim var boyumu aştı ağır geliyor..

2021 Eylül ayından beri görüştüğüm biri var kendisi evlenip boşanmış karşı taraf aldattığı için bitmiş 1 sene evli kalınmış çocuk yok. Biz ailecek geçmişten tanıyoruz kişileri.

Bizim ilişkimiz evlilik yoluna girdi ailem kabul etmiyor, kişi kötü biri olduğu için değil de aman insanlar ne der biz bunu nasıl kaldırırız vs gibi sebeplerle karşı tarafı da çok kıracak derecede ağır sözler sarf ederek ilişkimizi bitirmeye çalışıyorlar tek çaremiz yalnız olduğumu kabul edip sevdiğime gitmek çok yoruldum çok çaresiz kaldım Rabbime dualar ediyorum lütfen sizler de bana akıl veriniz öptüm.

Genelde aileler karşı çıktıkları şeylerde haklı çıkıyorlar özellikle evlilikle ilgili tabiki istisnalar vardır karşı tarafi siz biliyorsunuz ama duygusal değil mantıklı gözlerle de bakın belki aileniz başka şeyler görüyordur sırf evlendi boşandı elalem ne der diyeyse tepkileri sadece cahillik ön yargı ve kibir!

Nedense her ayrılan erkek eşi tarafindan boynuzlandigini iddia ediyor. Bunun doğruluğundan emin misiniz?
Eğer adama olan güveniniz tamsa 'bu benim hayatım, ölene kadar yanında olacağım, yasliyken bakacağım kişiyi seçmek benim hakkim' diye diretebilirsin. 35 sene önce benim anne tarafım da istememiş babamı, bosanmasindan dolayı. Bir de sormuşlar soruşturmuslar o adamdan aile babası olmaz demiş herkes 😅😅 sonuç olarak annem kimseyi dinlememiş evlenmiş ve çok mutlu

Aileniz biz bunu nasıl kaldırırız insanlar ne der derken neyi kast ediyor. Adamın evlenip boşanmış olmasını mı, Evlenip boşanmak ne zamandır ayıp olmuş?
Ben aldatma konusu varsa temkinli yaklaşırdım. Emin misiniz karşı tarafın aldattığına?

Yav aman kaçıp ne yapacaksınız oturun oturduğunuz yerde ya 🙄 bu hayatta kimse aileyi ezip geçmeye değmez. Şöyle bir açıp karıştırın konuları ailesini dinlemeden evlenen/kaçan kızların hâli nicedir. Cinsiyetçi düşünebilirsiniz ama boşanmış erkek benim için büyük bir soru işareti üzgünüm. Çok çok temkinli yaklaşmanız lazım.

Yıl olmuş 2024 kaçarak evlenme mi kaldı? Yaşınız küçük de değil kocaman kadınsınız, ailenize söyleyin kararım net ben sizin Rızanızı almak istiyorum ama hala karşıysanız gider evlenirim diyecek gözlerini korkutarak evleneceksiniz.
Ailenizin sırf boşandığı için millete ne deriz demesi de fazla abartılı, başka bir durum yok değil mi işin içinde?

Sevgili hanımlar aranıza yeni katıldım, kimine göre incir çekirdeği doldurmaz kimine göre harbi derttir belki ama benim bir derdim var boyumu aştı ağır geliyor..

2021 Eylül ayından beri görüştüğüm biri var kendisi evlenip boşanmış karşı taraf aldattığı için bitmiş 1 sene evli kalınmış çocuk yok. Biz ailecek geçmişten tanıyoruz kişileri.

Bizim ilişkimiz evlilik yoluna girdi ailem kabul etmiyor, kişi kötü biri olduğu için değil de aman insanlar ne der biz bunu nasıl kaldırırız vs gibi sebeplerle karşı tarafı da çok kıracak derecede ağır sözler sarf ederek ilişkimizi bitirmeye çalışıyorlar tek çaremiz yalnız olduğumu kabul edip sevdiğime gitmek çok yoruldum çok çaresiz kaldım Rabbime dualar ediyorum lütfen sizler de bana akıl veriniz öptüm.

Siz ailecek geçmişten tanıdığınız bu eskiden evli olan çift, ayrıldıktan sonra, bu adamla evlenmek nasıl mideni rahatsız etmeyecek. Geçmişten tanıdığına göre ya komşun ya akraban.

Kimse boşanmış adam için sülalesine ne hesap vereceğini düşünmez, hatta boşandığını bile söylemez, ama belliki 7 sülale tanıyorsunuz adamı bu yüzden laf olur diye düşünüyorlar

Yani cano artik herkes evleniyor, bosaniyor emin misin ailenin baska bir seyler bilmedigine? Adamin yasi nedir, diger kiz simdi ne yapiyor, kiminla aldatmis?
Karşı tarafın ailesi pasif kendisi lise mezunu ben mühendisim çok şükür çalışıp kazanıyor ama 32 yaşında, diğer kişi şu an evli başka biri ile, iş yerinden yaşça küçük biri ile aldatmış kesin..

Siz ailecek geçmişten tanıdığınız bu eskiden evli olan çift, ayrıldıktan sonra, bu adamla evlenmek nasıl mideni rahatsız etmeyecek. Geçmişten tanıdığına göre ya komşun ya akraban.

Kimse boşanmış adam için sülalesine ne hesap vereceğini düşünmez, hatta boşandığını bile söylemez, ama belliki 7 sülale tanıyorsunuz adamı bu yüzden laf olur diye düşünüyorlar
Hiç kimse biri ile boşanmak için evlenmediği gibi bir arkadaşlık bir sosyal ilişki kurarken de bu boşansın da 2 3 yıl sonra ben deneyeyim demez diye düşünüyorum.
Olayı bu kadar büyütmeseler hiç de öyle 7 sülalemin tanıdığı bir insan değildi kendisi ama sağolsunlar tanıtmayı başardık.

Yıl olmuş 2024 kaçarak evlenme mi kaldı? Yaşınız küçük de değil kocaman kadınsınız, ailenize söyleyin kararım net ben sizin Rızanızı almak istiyorum ama hala karşıysanız gider evlenirim diyecek gözlerini korkutarak evleneceksiniz.
Ailenizin sırf boşandığı için millete ne deriz demesi de fazla abartılı, başka bir durum yok değil mi işin içinde?
Yaklaşık 3 ay oldu uğraşıyorum bi hayırlısı olsun lafını duyabilmek için, Züleyha gibi gözlerimi kaybedicem ağlamaktan az kaldı

Yaklaşık 3 ay oldu uğraşıyorum bi hayırlısı olsun lafını duyabilmek için, Züleyha gibi gözlerimi kaybedicem ağlamaktan az kaldı
Bu kadar abartmasanız mı? Ben sizi biraz drama queen buldum açıkçası.

X