Lise Yorum ve Soruları 9. SINIF ÖĞRENCİ ANNELERİ HAYDİ FİKİRLERİMİZİ PAYLAŞALIM

Benim oğlum da üstün zekalı şu anda ilkokul 2 de bana Tevitölle ilgili bilgi verebilir misiniz? Nasıl gidebilir 3 sınavın içerikleri nedir? Teog un bir etkisi var mı? Yatılı olması sıkıntı yaratıyor mu? gibi bir sürü ve daha fazlası geçiyor aklımdan.Şimdiden teşekkür ederim .

Benim oğlum da üstün zekalı şu anda ilkokul 2 de bana Tevitölle ilgili bilgi verebilir misiniz? Nasıl gidebilir 3 sınavın içerikleri nedir? Teog un bir etkisi var mı? Yatılı olması sıkıntı yaratıyor mu? gibi bir sürü ve daha fazlası geçiyor aklımdan.Şimdiden teşekkür ederim .
Aslında okulun yatılı olması farklı olmasını sağlıyor.derslerden sonra yapılan etkinlik ve çalışmalara devam etmek zorunda olmaları ve tüm günlerinin planlı olması bizim tercih etmemizdeki enönemli sebep.Benimki çok kolay alıştı yatılılığa, günleri dolu dolu geçirdiği için sıkılmaya bile vakti yok.sınavlar 3 aşamalı.
Ilk sınav Türkiye genelinde 20 ilde yapılıyor, test şeklinde.Daha çok şekillerden oluşan matematik soruları ve kelime bilgisinden oluşan Türkçe soruları.8 şıklı 100 soruyu 90 dk da yapmaları bekleniyor.
2. Sınav sözlü bir sınav. Ilk sınavdan seçtikleri 500 öğrenciyi IQ testine alıyorlar.İçlerinden en yüksek IQ ya sahip olan 180 çocuğu okula kampa çağırıyorlar.
Okulda 1 hafta çocukları tüm derslerden sınav, proje, yaratıcılık yönünden inceliyorlar. Resim, müzik, matematik, fen.., aklınıza gelen tüm derslerden sınavlar yapılıyor.Özgüven, uyum ve liderlik özellikleri incelenip içlerinden 60 öğrenci seçiliyor.
Teog puanının hiçbir etkisi yok. Derslerini kendî yaptıkları sınavlarla 3. Aşamada değerlendiriyorlar.Sormak istediğiniz başka soru olursa bana özel mesajda atabilirsinîz.

Son düzenleme:
Ah ah biz annelerin işi hiç bitmez. Bugün gittim okula hiç ona söylemeden gidip geliyorum iki gündür. Öğretmenlerle tanışıyorum zira lise öğretmenleri velilerin hiç gitmemelerinden hep şikayetciler. Bugün 3 öğretmenle tanıştım önerdikleri yardımcı kitapları aldım aman alalhım o neydi öyle bir matematik fasükül konu anlatımlı 45 tl şimdiden yandık arkadaşlar. Yemek 170 serviz 150 ders aldırıyorum 160 valla özele yazsak daha iyiydi :) tabi bu izmir istanbuldakilere allah yardım etsin
biz birinci dönem yemek 600 ödedik

Herkese Selammm. 9 sınıf anneleri nasılsınız. Sessiz kalmış burası. Canlandıralım. Derslerden çok ergen sorunlarımız var bizim. Sizde durumlar Nasıl?

Herkese Selammm. 9 sınıf anneleri nasılsınız. Sessiz kalmış burası. Canlandıralım. Derslerden çok ergen sorunlarımız var bizim. Sizde durumlar Nasıl?

ergen sorunlarından ders sorunlarına geçemiyorum.
ayaklı hormon gibi dolaşıyor oğlum ve arkadaşları
:rolleyes:

Çiçeği burnunda bir 9. sınıfız.Başka 9. sınıf velileri varsa paylaşımda bulunabiliriz.
Çok mutlu ve liseli olmaktan gururluyuz.İlk haftamız keyifli geçti.Öğretmenlerimizi ve sınıfımızı sevdik.Bu bile bir anne olarak beni mutlu etmeye yetti.
Bu arada kitaplarımızın bir kısmı geldi.Gördük ki Eksen ve Karekök yayınlarını seçmişler.Bir de Palme.Palmeyi bilmiyorum ama Eksen ve Karekök'ü çok ağır ve zor diye biliyorum.Biraz endişelendim :)
Bu gün ilk ödevimiz de geldi.Tabi ki matematikten.Güzel bir yıl olur inşallah , herkese hayırlı olsun :)

X