Premature Bebekler 880 gr doğan bebeğim

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.
Merhaba ,
Bebeğim 25 haftalık 880 gr doğdu.
Hayatımın en kötü günüydü sanırım.içimin bu kadar yandığı bir zamanı hatırlamıyorum.allah kimseyi evladıyla sınamasın,şifa yolu bekleyen her aileye de evladını kavuştursun inşallah🙏
uzun,yorucu,üzgün ve bol ağlamalı günler sonrasında çok şükür bugün 90.günümüz ve bebeğim hala küvözde.entübe,nazal derken şu an küvözden destekle nefes alıyor.
33.haftadan beri küvöz destekli nefes alıyor,38.haftanın içinde.Doktordan bugün aldığımız bilgiye göre taburcu sürecine girmişiz ancak kendi kendine nefes alabilirse.sonrasında emzirme süreçleri ve anne bebek uyum dedi,ancak 5 haftadır küvözde oksijen destekli nefes alıyor .bugün öğrendiğim bilgiye göre şu an %25 oksijen alıyormuş.Bilmiyorum yaşadığımız süreçlerden mi kalbim hep hop hop,acaba kendi kendine nefes alabilecek mi diye endişe ediyorum.çünkü çok uzun zamandır küvözde destekli nefes alıyor ,çıkamadığı için .başına böyle bir durum gelen anne var mı acaba ?
Hastaneden aldığımız bilgide nefes alması için denediklerini ancak bebeğimin satürasyon değerlerinde düşme olduğu için bir türlü olmadığını söylediler.düzelirmi?ya da kalıcı bir hasar olur mu ?lütfen bilgisi olan paylaşırsa çok sevinirim .
Ayrıca bu günlerde bebeğinin yolunu bekleyen tüm annelere sağlıkla evlatlarını kucağına almayı nasip etsin Allah’ım 🙏🙏
Merhaba RABBİM sağlıkla kavuştursun bebeğinize. Benim ablam 24 haftlıkken doğurdu 3. Çocuğu bu 3. De böyle doğdu. Üçü de yaşıyor. RABBİM dilerse olmayacak bir şey yok. O yüzden üzülmeyin sıkılmayın dua edin sadece. RABBİM sağlıkla kavuştursun sizi inşeAllah

Bu benim 2.hamileliğim.ilk hamileliğim zamanında oldu bir sıkıntı olmadı .bu hamileliğimde öyleydi ,riskli bir hamilelik yoktu.pazartesi kontrole gittim herşey yolundaydı .cuma sabaha karşı aşırı ağrı ve kanama ile hastaneye gittim.doğumun başladığını ve bebeğim geldiğini söylediler.doğumu durdurmaya çalıştılar ,ama durduramadılar ne yazık ki.herhangi bir sebep yok inanın.belki riskli bir durum sezilse önden ciğer geliştirici iğne vurulurdu
Benim de öyleydi hamileliğim sorunsuzdu son zamanlarda rahim de ağrı oluyordu Oda bebek büyüdüğü içindir diyordum belirsizlik çok kötü inş Allah ikinci bebeği nasip ederse onda erken doğum u yaşamam

Cnm çok geçmiş olsun bian önce yavrunla kavuşursun demeye geldim benimde 23+4de erken doğumum var
Kuzum 2 gün dayandı
Ama sen inş bugünlere gelmişsin çok şükür daha güzel günler görürsünüz inş
Amin inşallah çok teşekkür ederim 🙏dizinde başınız sağolsun,çok üzüldüm ,allahım size sabırlar versin 🙏🙏dilerim herkes evladını tam vaktinde sağlıkla kucağına alsın 🙏

Bebeği melek olan anneler benim 8 ay oldu melek olalı perişan oldum çok şükür kızım var ama hep bi yanım eksik benim komşumla aynı anda hamileydik bugün bebeğini çıkarmıştı balkonda gördüm Allah bağışlasın diyecektim beni gördü hemen gözünü kaçırdı üzüldüm kendimi uğursuzmys gibi hissettim aslında yazacak çok şey var ama sadece sabır diliyorum ve Allah bugün bebeklere çocuklara sağlık sihat versin kimse o hastaneden eli kolu boş çıkmasın inşallah
Canım benim öncelikle başın sağ olsun 😢komşun uğursuz gördüğü için o tavrı yapmamıştır. Senin yaşadığın acının tarifi olmadığının, yeni doğum yapmış bir anne olarak o da farkındadır. Konunun açılmasını istememiş olabilir. Seni üzmemek için. Niye uğursuz olasın böyle bir şey düşünme 😢

Merhaba benimde 27 haftalık doğdu oğlum 1 ay tutunabildi oğlum üstelik kendi kendine nefes bile alıyordu. O yoğun bakım kapısında beklemeyi çok iyi bilirim. Allah size sabır versin ve minik savaşçınızı size bağışlasın prematüre bebekler çok güçlü inanın sabırlı olun ve hep güçlü olun siz ne kadar iyi olursanız bebeginiz hisseder daha da iyi olur instegramda incicandemir var mutlaka takip edin ben çok sonradan gördüm faydası olacaktır size yazarsanizda dönüş yapar inşallah bebeğinizi oradan sağlıkla kucaklar çıkarırsınız siz inanın o başaracak
Çok üzüldüm,başınız sağolsun,Allah sizlere sabır versin inşallah🙏Çok teşekkür ederim güzel ve güç veren dilekleriniz için.evet yoğun bakım kapısında beklemek çok zor.şimdi birde araya corona girdi,göremiyoruzda.gerçi onların sağlığı için şikayetçi değilim ama 2-3 günde bir bilgi alıyoruz,dayanmak daha da zor geliyor ,Allah sağlık versinde tabi beklerim ben onu ama anlıyorsunuz duygularımı

Merhaba RABBİM sağlıkla kavuştursun bebeğinize. Benim ablam 24 haftlıkken doğurdu 3. Çocuğu bu 3. De böyle doğdu. Üçü de yaşıyor. RABBİM dilerse olmayacak bir şey yok. O yüzden üzülmeyin sıkılmayın dua edin sadece. RABBİM sağlıkla kavuştursun sizi inşeAllah
Maşallah,Allah 3 evladınun güzel günlerini göstersin ablanıza.çok haklısınız rabbim hayırlısını versin,dilerim sağlıkla kucağıma aldığım günleri görürüm 🙏

Benim de öyleydi hamileliğim sorunsuzdu son zamanlarda rahim de ağrı oluyordu Oda bebek büyüdüğü içindir diyordum belirsizlik çok kötü inş Allah ikinci bebeği nasip ederse onda erken doğum u yaşamam
Amin inşallah 2.bebeğinizi sağlıkla tam vaktinde kucağınıza alın,gerçekten çok zor ,kaş yerde okuduğum bir yazı var da prematüre bebekler anne karnında değil,anne kalbinde büyür diye gerçekten öyle.çok zor bir süreç ,allahım çocuğunun yolunu bekleyen tüm annelere evlatlarını sağlıkla kucağına almayı nasip etsin inşallah 🙏

Bebeği melek olan anneler benim 8 ay oldu melek olalı perişan oldum çok şükür kızım var ama hep bi yanım eksik benim komşumla aynı anda hamileydik bugün bebeğini çıkarmıştı balkonda gördüm Allah bağışlasın diyecektim beni gördü hemen gözünü kaçırdı üzüldüm kendimi uğursuzmys gibi hissettim aslında yazacak çok şey var ama sadece sabır diliyorum ve Allah bugün bebeklere çocuklara sağlık sihat versin kimse o hastaneden eli kolu boş çıkmasın inşallah
Canım benim lütfen uğursuz olabilirmisin hiç ,sen üzülme diye komşun öyle davranmıştır.haklısın en acısıda hastaneden eli boş çıkmak,insan böylesine acılar yaşadıktan sonra hayata bakışı,beklentiler herşey bambaşka oluyor .amin 🙏allahım kızınızı size bağışlasın,güzel günlerini göstersin inşallah 🙏

Çok üzüldüm,başınız sağolsun,Allah sizlere sabır versin inşallah🙏Çok teşekkür ederim güzel ve güç veren dilekleriniz için.evet yoğun bakım kapısında beklemek çok zor.şimdi birde araya corona girdi,göremiyoruzda.gerçi onların sağlığı için şikayetçi değilim ama 2-3 günde bir bilgi alıyoruz,dayanmak daha da zor geliyor ,Allah sağlık versinde tabi beklerim ben onu ama anlıyorsunuz duygularımı
Sagolun. Göremezseniz bile o sizi hisseder inşallah güzel haberlerinizi alırız hangi şehirde yasiyorsunuz

Canım benim lütfen uğursuz olabilirmisin hiç ,sen üzülme diye komşun öyle davranmıştır.haklısın en acısıda hastaneden eli boş çıkmak,insan böylesine acılar yaşadıktan sonra hayata bakışı,beklentiler herşey bambaşka oluyor .amin 🙏allahım kızınızı size bağışlasın,güzel günlerini göstersin inşallah 🙏
Umarım öyledir amin insallah

Merhaba ,
Hayatımın en kötü günüydü sanırım.içimin bu kadar yandığı bir zamanı hatırlamıyorum.allah kimseyi evladıyla sınamasın,şifa yolu bekleyen her aileye de evladını kavuştursun inşallah🙏
uzun,yorucu,üzgün ve bol ağlamalı günler sonrasında çok şükür bugün 90.günümüz ve bebeğim hala küvözde.entübe,nazal derken şu an küvözden destekle nefes alıyor.
33.haftadan beri küvöz destekli nefes alıyor,38.haftanın içinde.Doktordan bugün aldığımız bilgiye göre taburcu sürecine girmişiz ancak kendi kendine nefes alabilirse.sonrasında emzirme süreçleri ve anne bebek uyum dedi,ancak 5 haftadır küvözde oksijen destekli nefes alıyor .bugün öğrendiğim bilgiye göre şu an %25 oksijen alıyormuş.Bilmiyorum yaşadığımız süreçlerden mi kalbim hep hop hop,acaba kendi kendine nefes alabilecek mi diye endişe ediyorum.çünkü çok uzun zamandır küvözde destekli nefes alıyor ,çıkamadığı için .başına böyle bir durum gelen anne var mı acaba ?
Hastaneden aldığımız bilgide nefes alması için denediklerini ancak bebeğimin satürasyon değerlerinde düşme olduğu için bir türlü olmadığını söylediler.düzelirmi?ya da kalıcı bir hasar olur mu ?lütfen bilgisi olan paylaşırsa çok sevinirim .
Ayrıca bu günlerde bebeğinin yolunu bekleyen tüm annelere sağlıkla evlatlarını kucağına almayı nasip etsin Allah’ım 🙏🙏

Merhaba ,
Allah yardimcin olsun canim bende 20 gun once 31 haftalik dogum yaptim bebegim hala yogun bakimda su an butun solunum cihazlarindan kurtuldu cok zor bir surec allah butun annelere guc ve sabir versin🤲

Merhaba ,
Canım bebeğinin durumu nasıl

benım arkadasım da 63o gr dogurdu 6 ay kuvezden sonra kucagına aldı.ıns sızde sagsalım kavusursunuz:anne:

Benimde gecen sene oğlum 21 haftalikken suyumun erken gelmesiyle doğdu yasatilmasi icin bir çaba gostermedi hastane ıngstream da doktora sordum o haftaki dogan bebekte öncelik annenin sağlığı ciğerleri gelismemistir zaten yaşamazdı dedi

Arkadaşlar ,bebeğime 4,5 ay sonra kavuştum Allah’ıma şükürler olsun ki 🙏🙏🙏tabi ki prematüre bebek olduğumuz için sıkıntılarımız var ama allah dermansız dert vermesin.evladına kavuşmayı bekleyen her aile sağlıkla alsın kucağına inşallah🙏🙏sizlerede destek mesajlarınız için çok çok teşekkür ederim,allah razı olsun hepinizden

bende yeni 26.haftama girdim. ikiz bekliyorum. ama 2 gun once baya kanama şikayetiyle hastaneye yatrldim. serumla cok sukur kan durdu
Doktor eger kan durmazsa sezeryanle bebekleri alcaz dediler. Fakat yaşamalari bir ihtimal dedi.. Allahim herkese yardim etsin. Suan annemlerdeyim . bol bol dinleniyorum

bende yeni 26.haftama girdim. ikiz bekliyorum. ama 2 gun once baya kanama şikayetiyle hastaneye yatrldim. serumla cok sukur kan durdu
Doktor eger kan durmazsa sezeryanle bebekleri alcaz dediler. Fakat yaşamalari bir ihtimal dedi.. Allahim herkese yardim etsin. Suan annemlerdeyim . bol bol dinleniyorum
Öncelikle çok geçmiş olsun,dilerim bebeklerinizi sağlıkla ve en önemlisi hayırlısıyla tam zamanında kucağınıza alırsınız.kütfen moralinizi bozmayın ,size tavsiyem sadece tuvalete gitmek için yerinizden kalkın ,onun haricinde hep dinlenin ,hatta imkanınız varsa ciğer geliştirici iğne vurulmasını isteyin lütfen doktorunuzdan.benim böyle bir şansım yoktu,önceden iğne olan arkadaşlar olmuş çok faydası varmış.
Bizler önce Allah’a ,sonra doktor ve hemşirelere sığınıyoruz.canı veren allah bilir,tabiki erken bir süreç olduğu İçin risk var ama lütfen bunları düşünüp canınızı sıkmayın.inanın ben doğum yaptım ağrılar içinde ağlayarak bebeğimi görmeye gittiğimde doktor bana yaşamayacağını söylemişti ve şu an bakıyorumda bu olayın üstünden ne kadar zaman geçti,şükürler olsunki 🙏
Dualarım ve kalbim sizinle ,dilerim sağlıkla alın bebeklerinizi kucağınıza ve lütfen bunu paylaşın,hayırlı haberler bekliyorum sizden 🙏🙏

24. haftadan sonra ciğer gelişimi icin iğne yapiliyot doktorunuzdan talep edin faydasını görürsünüz mutlaka beni erken dogum riskim olduğu halde igne yapılmadı 35 haftalik dogmasina ragmen 15 gün kovezde kaldi.

X