Premature Bebekler 880 gr doğan bebeğim

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.
Çok sevindim canım.. aynen neler var gerçekten buna da şükür, insallah daha da iyi olur bebişinn☺ Benimde annem cok zorluk cekmis altımı bile değişirken ağlıyormuş bacaklarim kırılacak diye.. Suan malesef aksine şişkoyum😂😂 ..
Bebeğimin işitme sorunu var özellikle şu an için ama buna da şükür ,çok üzüldüm bu duruma da ama allah dermansız dert vermesin.
Oh size de maşallah ,inanın çok mutlu oldum sizinle konuştuktan sonra,darısı benim kızıma olsun inşallah 🙏

Kuzenimin bebegi de 25 haftalık doğdu üstelik 780 gr dı. Çook uzun süre küvezde kaldı. Annesi baglanmamak adına bebeğini az görüyordu. Yaşayabileceğini ummuyordu çünkü. Psikolojik olarak çökmüştü.Nihayetinde bebek küvezden çıktı ve evine döndü. Kucağa alınması olanaksızdı.Halâ çok minikti ve boynunu vs.tutamiyordu.Özel bir minder hazırladılar onunla kucağa alınıyordu. Sürekli göz kulak akciğer vs.kontrolleri yapıldı. Sonuç olarak bebek gelişimini tamamladi. Çok akılli bir çocuk olarak büyüdü. Okul yaşına gelince üstün bir kolejde başarıyla ögrenimini tamamladı. Şimdi Fransa'da üniversiteye devam etmekte..
Üzülmekte tabiki haklısınız ancak zor bir süreç de olsa bebeğiniz gelişimini tamamlayıp sağlıkla büyüyecektir. Güzel günler sizleri bekliyor..
Maşallah 🧿 darısı bizim çocuklara olsun inşallah 🙏amin çok teşekkür ederim güzel dilekleriniz için,allah hepimize sağlık versin iniallah

Kuvöz yolu bekleyen annelere umut olsun. Rabbim yardımcınız olsun dua edin sabredin ve miniklerinizin gucune inanın herşey çok güzel olacak insallah.
Amin inşallah 🙏hemen okuyacağım sizin hikayenizi.bebeğime kavuştum çok şükür ama bugün biraz moralim bozuk,ağlıyorum devamlı.kontroller ,ufakta olsa sıkıntılar yordu derken sizin mesajınız umut oldu bana inananın.allah evladınızın güzel günlerini göstersin sizlere inşallah 🙏

Amin inşallah 🙏hemen okuyacağım sizin hikayenizi.bebeğime kavuştum çok şükür ama bugün biraz moralim bozuk,ağlıyorum devamlı.kontroller ,ufakta olsa sıkıntılar yordu derken sizin mesajınız umut oldu bana inananın.allah evladınızın güzel günlerini göstersin sizlere inşallah 🙏
Kavuştuysan okuma okudukça moral gider. Bebeğine sıkı sıkı sarıl şefkatli ellerin şifa olsun. Herşey öyle çok güzel olacak ki şaşıracaksın.

Allah yardımcınız olsun. İnşallah bebeğinizin oksijen alımı da artar da kavuşursunuz. Çocuğum yok, ama ne hissettiğinizi tüm kalbimle anlıyorum. Her şey Rabbimin elinde... Bizim elimizde bir şey yok... :KK43:

Sağlıkla kucağınıza alın inşallah🙏Yaşadıklarınızı çok iyi anlıyorum,lütfen bunaldıkça yazın ,insan acısını paylaştıkça az da olsa rahatlıyor.moralinizi ve inancınızı yüksek tutun.allahın izniyle sağlıkla alacaksınız bebeklerinizi inanıyorum 🙏
sağol tesekkur ederim . Allah razi olsun

Cuma günü bende erken doğum yaptım 790 gram doğdu kızım şuan küvezde inşallah kızımda güçlenicek iyileşicek benimde Rabbim bütün çocuklarımızı korusun inşallah

Merhaba ,
Bebeğim 25 haftalık 880 gr doğdu.
Hayatımın en kötü günüydü sanırım.içimin bu kadar yandığı bir zamanı hatırlamıyorum.allah kimseyi evladıyla sınamasın,şifa yolu bekleyen her aileye de evladını kavuştursun inşallah🙏
uzun,yorucu,üzgün ve bol ağlamalı günler sonrasında çok şükür bugün 90.günümüz ve bebeğim hala küvözde.entübe,nazal derken şu an küvözden destekle nefes alıyor.
33.haftadan beri küvöz destekli nefes alıyor,38.haftanın içinde.Doktordan bugün aldığımız bilgiye göre taburcu sürecine girmişiz ancak kendi kendine nefes alabilirse.sonrasında emzirme süreçleri ve anne bebek uyum dedi,ancak 5 haftadır küvözde oksijen destekli nefes alıyor .bugün öğrendiğim bilgiye göre şu an %25 oksijen alıyormuş.Bilmiyorum yaşadığımız süreçlerden mi kalbim hep hop hop,acaba kendi kendine nefes alabilecek mi diye endişe ediyorum.çünkü çok uzun zamandır küvözde destekli nefes alıyor ,çıkamadığı için .başına böyle bir durum gelen anne var mı acaba ?
Hastaneden aldığımız bilgide nefes alması için denediklerini ancak bebeğimin satürasyon değerlerinde düşme olduğu için bir türlü olmadığını söylediler.düzelirmi?ya da kalıcı bir hasar olur mu ?lütfen bilgisi olan paylaşırsa çok sevinirim .
Ayrıca bu günlerde bebeğinin yolunu bekleyen tüm annelere sağlıkla evlatlarını kucağına almayı nasip etsin Allah’ım 🙏🙏
24 haftalık 500 gram doğup şuan Normal bir çocuktan hiç bir farkı olmayan tanıdıklarım var aynı süreci yaşayıp Bir takım kalıcı sorunu olanlarda var Doktorlara güvenin kolay değil sabır ve emek harcamak gerekiyor bu zamana kadar gelmiş Allah’ın izni ile daha iyi olur inşallah bol dua

600 kusur le dogup suan kocaman tosun bir arkadasin oglu var masallah cjn gibi..lutfen uzulmeyin sadece dua edin ve moralinizi yuksek tutun..

Çok üzüldüm,başınız sağolsun,Allah sizlere sabır versin inşallah🙏Çok teşekkür ederim güzel ve güç veren dilekleriniz için.evet yoğun bakım kapısında beklemek çok zor.şimdi birde araya corona girdi,göremiyoruzda.gerçi onların sağlığı için şikayetçi değilim ama 2-3 günde bir bilgi alıyoruz,dayanmak daha da zor geliyor ,Allah sağlık versinde tabi beklerim ben onu ama anlıyorsunuz duygularımı
Şuan Nasıl yavrun canım bende 32.haftada yaptım daha yeni

Cuma günü bende erken doğum yaptım 790 gram doğdu kızım şuan küvezde inşallah kızımda güçlenicek iyileşicek benimde Rabbim bütün çocuklarımızı korusun inşallah
Amin inşallah 🙏tabi ki sizin kızınızda güçlenecek ve Allah’ın iliyle kucağınıza gelecek ,Bol bol dua edin,inancınızı sakın yitirmeyin,dilerim hayırlı haberler müjdelersiniz 🙏

Şuan Nasıl yavrun canım bende 32.haftada yaptım daha yeni
Bebeğim kronolojik 8,düzeltilmiş 4,5 aylık oldu.çok şükür herşey İyiyiz ,sıkıntılar var ama çok şükür büyük değil.özellikle işitme de problem var biraz sma buna da şükür .
Sizinde evladınızı allah bağışlasın,dilerim sağlıkla kucağınıza alırsınız 🙏

24 haftalık 500 gram doğup şuan Normal bir çocuktan hiç bir farkı olmayan tanıdıklarım var aynı süreci yaşayıp Bir takım kalıcı sorunu olanlarda var Doktorlara güvenin kolay değil sabır ve emek harcamak gerekiyor bu zamana kadar gelmiş Allah’ın izni ile daha iyi olur inşallah bol dua
Güzel mesajınız için çok teşekkür ederim ,bebeğim çok şükür 4,5 ay sonra hastaneden çıktı ve şu an yanımda ☺️
allahım yoğun bakım kapısında evladını bekleyen herkese sağlıkla kucağına almayı nasip etsin inşallah

Bebeğim kronolojik 8,düzeltilmiş 4,5 aylık oldu.çok şükür herşey İyiyiz ,sıkıntılar var ama çok şükür büyük değil.özellikle işitme de problem var biraz sma buna da şükür .
Sizinde evladınızı allah bağışlasın,dilerim sağlıkla kucağınıza alırsınız 🙏
Çok şükür canım 🙏🥰 bizde eve geldik bir hafta önce uğraşıyoruz minikle 🥰

24 26 haftada dogup yasayan yavrular var allah cok buyuk ve o ne derse o oluyor.. eger bu dunyada görecek günü varsa alacagi nefes varsa ne yapsalar bos yoksa agzinla kus tutsan yok. Rabbim kimseyi evladi ile imtihan etmesin çok zor bir acı

24 26 haftada dogup yasayan yavrular var allah cok buyuk ve o ne derse o oluyor.. eger bu dunyada görecek günü varsa alacagi nefes varsa ne yapsalar bos yoksa agzinla kus tutsan yok. Rabbim kimseyi evladi ile imtihan etmesin çok zor bir acı
Aynen öyle ,allah biliyor herşeyi.allahım hayırlısını nasip etsin inşallah 🙏dilerim her anne sağlıkla kucağına alır evladını

Merhaba benimde 27 haftalık doğdu oğlum 1 ay tutunabildi oğlum üstelik kendi kendine nefes bile alıyordu. O yoğun bakım kapısında beklemeyi çok iyi bilirim. Allah size sabır versin ve minik savaşçınızı size bağışlasın prematüre bebekler çok güçlü inanın sabırlı olun ve hep güçlü olun siz ne kadar iyi olursanız bebeginiz hisseder daha da iyi olur instegramda incicandemir var mutlaka takip edin ben çok sonradan gördüm faydası olacaktır size yazarsanizda dönüş yapar inşallah bebeğinizi oradan sağlıkla kucaklar çıkarırsınız siz inanın o başaracak
Cok gecmis uzerinden acinizi tazelemek istemem ama nefes alabiliyormus kendi kendine sebebi neydipeki benim bebegimde yatiyor 20 gundur 28 hafta dogdu

Bebeği melek olan anneler benim 8 ay oldu melek olalı perişan oldum çok şükür kızım var ama hep bi yanım eksik benim komşumla aynı anda hamileydik bugün bebeğini çıkarmıştı balkonda gördüm Allah bağışlasın diyecektim beni gördü hemen gözünü kaçırdı üzüldüm kendimi uğursuzmys gibi hissettim aslında yazacak çok şey var ama sadece sabır diliyorum ve Allah bugün bebeklere çocuklara sağlık sihat versin kimse o hastaneden eli kolu boş çıkmasın inşallah
çok yanlış bi teşhis koymuşsun sanki uğursuzum gibisinden mutlaka oda bebeğini kaybettiğini biliyodur ve üzülmeni istememiştir yoksa neden öyle bişey yapsın ben olsam bende gözlerimi kaçırırdım üzülmesini istemezdim

X