600 kalorilik diyet

Biraz belgesel izleseydiniz bilirdiniz. Ya da bilimsel calismalari. Bbc diye bir kanal var dsmartta ve orda iki haftadir şok diyetler diye program cikiyor. Katilimcilara cok dusuk kalorili sok doyet yaptiriyorlar 1 ay. 1 ay sonunda 1 erkek katilimcinin diyabeti iyilesti, 1 kadin katilimcinin karaciger yaglanmasi yuzde 60 azaldi ve 1 erkek katilimcinin kolestorelu normal seviyeye indi. Cok biliyorsunuz ama benim de bir bildigim var.
Ben de ona benzer bir belgesel izledim ve kesinlikle sonuçlar benzer. Haklısın ve mantıklısın. Ve yazdıklarını okudum kulaktan dolma, kalıp düşüncelerle, dar bir kafadan değil bu yazdıkların belliki. Sana katılıyorum.

Yanı tecrübe diyosan bendede var fazlasıyla merak etme kümede sorarsan sor 600 kaloriyi doğru bulmaz eski insanlarda eminimki 600 kalori yemiyordur dogal beslenmek demek sıfır kalori demek değil
Zaten arkadaş sıfır kalori dememiş 600 kalori demiş. Sıfır kalori su orucu diyeti oluyor. Ikisi farklı

Zaten arkadaş sıfır kalori dememiş 600 kalori demiş. Sıfır kalori su orucu diyeti oluyor. Ikisi farklı
Bende sıfır kalori demedim zaten sıfır kaloriyle insan mı yaşar . 600 kalori de bir insan için az diyetisyenlerde bunu önermiyor 1200 aşağısına inmeyin diyorlar çünkü vücut açlığa alısırsa bu defa metabolizma hızını düşürür ve 600 kalori aldıgınız halde aynı kiloda kalmaya devam edersiniz yada açlıkla verdiğiniz 2 3 kiloyu daha hızlı şekilde geri alırsınız nasıl kilo yavaş alınıyorsa yavaşta verilmelidir bir günde alınmıyor bu kiloemin olun yavaş verilen kilo daha kalıcı

Biraz belgesel izleseydiniz bilirdiniz. Ya da bilimsel calismalari. Bbc diye bir kanal var dsmartta ve orda iki haftadir şok diyetler diye program cikiyor. Katilimcilara cok dusuk kalorili sok doyet yaptiriyorlar 1 ay. 1 ay sonunda 1 erkek katilimcinin diyabeti iyilesti, 1 kadin katilimcinin karaciger yaglanmasi yuzde 60 azaldi ve 1 erkek katilimcinin kolestorelu normal seviyeye indi. Cok biliyorsunuz ama benim de bir bildigim var.
Tamam o zaman siz 600 kalori ile verin kilolarınızı kolay gelsin size ben 1000 kalori ile çok güzel verdim tiroidim olduğu halde ve kolestrol seviyemde düştü.

Birde dikkatli okursanız ben yazmışım ki sağlıklı beslenmek sıfır kalori değildir eski insanlarda 600 kalori almamıştır sağlıklı ogunundebir kalorisi vardır diye söyledim sıfır kalori diyeti mı yapın demişim

3-4 gün 600 kalori aldım vücudum tükendi baya bi halsiz kaldım ama değdi 54ü gördüm hemencik😏 size de başarılar diliyorum güzel liste

Bende bunu anlatmaya çalışıyorum ama arkadaşlar kendini obez sanıyor galiba bbc den şok diyet izlemişler de onlarda böyle yapıyormuş.
Yorumları okumadan hemen yorum yazdım bende konuyu görür görmez

1000 kalori altı diyetlerle vücutta hastalık ve hasar oluşması çok muhtemel. Ve verilen kiloların fazlasıyla geri alınması kaçınılmaz

Yorumları okumadan hemen yorum yazdım bende konuyu görür görmez

1000 kalori altı diyetlerle vücutta hastalık ve hasar oluşması çok muhtemel. Ve verilen kiloların fazlasıyla geri alınması kaçınılmaz
Bende bunu bas bas bağırıyorum ama inandıramıyorum kendimi kendimde 1000 kalori ile haftada 1 kilo veriyordum arkadaş diyor o kadar az vermeye dayanamazmış hızlı vermesi lazimmis o zaman o kiloları geri teker teker alınca anlar ne diyelim yani değil mi

Ben de ona benzer bir belgesel izledim ve kesinlikle sonuçlar benzer. Haklısın ve mantıklısın. Ve yazdıklarını okudum kulaktan dolma, kalıp düşüncelerle, dar bir kafadan değil bu yazdıkların belliki. Sana katılıyorum.
Sonunda mantikli, dar kafa dusunmeyen birisi alinti yapmis mesajima. Tesekkur ederim. Bu konudaki bilimsel verilere dayali kultur ve bilgilerimi aktardim.

sonucta ha 1000 kalori ha 600. onemli olan kalori eksikligi yaratmak. ama ne kadar az yersen o kadar hizli veriyorsun iste. bide vermekten cok devam ettirebilmek onemli

Bir gunde sadece 1 hamburger menu ve aksam makarnayla 1 kilo alinabilir. O yuzden 1 gunde 1 kilo da verilebilir. Bence. Hatta Tlcdeki agir yasamlari hic izledinmi bilmiyorum tabi onlar obez ama sonucta hepsi insan. 1 ayda 45 kilo veren var. Hicbirsey de olmuyor. Hatta tansiyon,kolesterol.. normale donuyor.
O dediğiniz kilonuzla da alakalı. Ne kadar kilolaysanız o kadar çok kilo verirsiniz mantık olarak. 300 kilo birinin 45 kilo vermesi 90 kilo birinin 45 kilo vermesine göre çok daha kolay ve hızlıdır. Bir de duraklamalar vesaire işin içine girerse uğraş dur. Keşke bir şey olsa da bir gecede ideal kilomuza dönsek ne güzel olurdu :KK33:

X