600 devr çamaşır makinası kullanan var mı???

papatyam101

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
27 Kasım 2007
18
0
olumunekankayizsmilemerhabalar..
çamaşır makinası alacağız..
aslında 1000 devir istiyordum ama bi mağazada 600 devir çamaşır makinasında kampanya yapılmış, fiyatı çok uygun..
alalım mı acaba, 600 devir yeterli olur mu?? Akdeniz bölgesinde yaşıyoruz..
fikirlerinizi bekliyorum.. teşekkürler.

Merhaba canım. Devirden ziyade seçtiğin marka ve model çok önemli.
Satılan makine Ariston, Indesit, Altus veya Regal gibi bir marka ise kesinlikle tavsiye etmem. Maksimum 3-4 sene işini görür, o da yarım yamalak performans ile.

Akdeniz bölgesinde yazın hiç sorun yaşamazsın, kışın çamaşır kurutma sorunun yoksa yine olabilir. Dediğim gibi devirden ziyade seçtiğin modelin iyi olup olmadığını iyi düşünmelisin.

bence 600 devir çok az canım almışken daha yüksek olanını al derim ben çünkü beyaz eşyayı uzun süre kullanıcaksın ben arçelik 1000 devir olanından aldım

bizim evdeki maksimum 600 devirdir
hiç bişi olmaz
gücün ona yetiosa onu al
asıosun kuruo zaten bişicik olmaz

600 devir cok dusuk canım.. zaten dusuk olmasa uygun fiyata vermezler.. en azından en az 1000 devirlik almalısın.. ilerde etkiler çamaşırlarını..neden daha iyi almadım diye üzülecegine tavsiyem daha iyisini al ..
babam zamanında 700 devir bosch almış.. kampanyalı diye.. şimdi neden aldık diye veryansın ediyor.. eskiden makinelerde iyiymiş.. son birkaç senede beyaz esyalarda da kalite konusunda bir pürüz cıkmaya basladı.. eski makineler gibi dayanıklı olmuyorlar..

Canim, 600 devir gercekten cok az. Deviri ne kadar yüksek olursa, camasir o kadar az nemli cikiyor makinadan. Buda demek oluyor ki: Kuruma süresi kisaliyor.

Yani, mutlaka en az 1000 devir almalisin...gerisi cok mantikli degil.

X