5 yıl önceki kendinize ne söylemek isterdiniz?...

Na-nick

La vie est une soupe et je suis une fourchette...
Kayıtlı Üye
11 Şubat 2019
436
1.953
Evet hanımlar beş yıl önceki kendinize şuan ne söylemek isterdiniz. Ben başlıyorum;

"İyiki 5 yıl önce açıktanda olsa üniveriste okumaya karar verip çalışıp hazırlanmışsın. Bu yıl en büyük hayallerinden birini gerçekleştirmiş olup mezun olacaksın..." :KK6::KK36:

Bu kadar merhametli olma biraz etrafını gözünden bak kendine salak görünüyorsun vicdanın el vermiyor biliyorum ama aptallık ediyorsun kendin gibi iyi bilme herkesi yüzlerini gizliyor gözü açık olma zamanı 🙄🙄

Lisedeyken vatandasliga dosya vermis olsaydin simdi iki sene bekleyip sinava girmek zorunda kalmayacaktin salak kafam 🤒

Lisedeyken vatandasliga dosya vermis olsaydin simdi iki sene bekleyip sinava girmek zorunda kalmayacaktin salak kafam 🤒

Genelde en büyük pişmanlıklar eğitimle ilgili oluyo zaten. İnsanlar geç anlıyorlar. Bunlardan biride benim. Ama çok şükür geçte istediğimi yaptım.

5 yil onceki hatalarimi yapmamak olurdu cok pisman oldum o yapdigim tum hatalara simdiki halimede şükür 🤲

Sakin evlenme.Para biriktirmeye,calismaya devam et.İstedigin bölümü okuyabileceksin zaten miras kalacak sana 😔
Evlendim.Hamile kaldım.Ikizlerim oldu sonra süpriz bir bebek daha.Çalisamadim.Miras kaldı ama eğitimime harcayamam😓

orada burada gezip parayı çarçur edeceğini git o adamı bul. şu an tallinn'de, yakında Türkiye'ye dönecek. erken bul ki daha çok vakit geçiresiniz.

doktora'ya başlama. çünkü bitiremeyeceksin.

Ben bi on yıl önceki kendime söylemek istiyorum. O iş teklifini kabul et. Kimse senden önemli değil.

Belkide hayırlı olmayacaktı o iş senin hakkında bilemezsin. Hem geç kalmış sayılırmısınki. Belkide daha iyi, daha hayırlı bir iş bulabilirsin.

5 yil onceki hatalarimi yapmamak olurdu cok pisman oldum o yapdigim tum hatalara simdiki halimede şükür 🤲

Önemli olan hata yapmak değil, o hatalardan ders alıp tekrar yapmamak. Hem ne demişler bir hatayı iki kere tekrar etmeyen insan mükemmel insandır diye.

Sakin evlenme.Para biriktirmeye,calismaya devam et.İstedigin bölümü okuyabileceksin zaten miras kalacak sana 😔
Evlendim.Hamile kaldım.Ikizlerim oldu sonra süpriz bir bebek daha.Çalisamadim.Miras kaldı ama eğitimime harcayamam😓

Aslında yapabilirsin. Açıktan oku bak ben lisansı 3 yılda bitiriyorum aetık çok kolay üstten ders alıp hemde yaz okuluyla erken mezun olabilirsin hem çok masraflıda değil. 1 yılda 600 tl yi bile bulmuyo. Dönem harç param 280 tl hem güz hemde yaz dönemi için başkada bi masrafı yok. Bence hala geç kalmış sayılmazsınız.

O alışamadığın üniversite hayatını mezun olunca çok özliceksin tadını çıkar 🤗

Ben açıktan okuyorum. Ama o hayatı yaşamak isterdim. Hatta hem okuyup hemde çalılmakmistemiştim ben böyle okuluma yakın şirin bi kafede. Kendi kendime yetebilmek için. Ama nasip olmadı. Bende açıktan okuyorum.

X