4 yaş diş çürüğü

Sabir_tasi

Annesinin tıpkısının aynısı
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
2 Mayıs 2017
1.589
398
42
Bir buçuk ay önce oğlumu dişçiye götürdüm.çürük başlangıcı olduğunu ve üç ay sonra getirmemi söyledi.şimdi istanbuldayız.bir buçuk ay kadar buradayız.konuşma esnasında dün dişim ağrıdı dedi.anladığım arada bir sızlaması var.öyle deyince benim eski dişçim vardı ona götüreceğim.fakültede çocuk diş var ama randevu yokmuş ve ağız ve diş de 31ine kadar randevu yok dedi.o zamana kadr bekleyemeyiz.
Sorum şu dört yaiındaki oğlumum dişini normal diş hekimi yapabilir mi.yoksa beklesem mi birbuçuk ay.oğlanın kendi dişçisi var.pedodontisti.bilemedim

kızım 4 yaşımda diş tedavısi için pedodontis doktor randevusu ile dolgusu yapılıyor.
genel diş doktorları pek yanaşmıyor.
nedeni çocuklara yaklaşımları davranışları konuşmaları farklı
siz yine de diş fırçalamasına özen gösterin yemek sonrası içinde kalan artıklar yapıyor olabilir

İstanbulda bir çocuk diş hekimi bulmak zor olmamalı. Niye böyle bir seçeneği düşünmüyorsunuz?
Geçen sene iki özel hastaneye gittim.genel anestezi önerdi.devlet üniversitesinde lokal aneztezi bile vermeden diş dolgusu yapıldı.dolayısıyla geçen sene 270 lira muayene ücreti verdim özele ve dolgu bile yapmadı özeller.genel aneztexi deyip durdular.

kızım 4 yaşımda diş tedavısi için pedodontis doktor randevusu ile dolgusu yapılıyor.
siz yine de diş fırçalamasına özen gösterin yemek sonrası içinde kalan artıklar yapıyor olabilir
Diş fırçalıyor otomatik fırçası bile var.ama mama ile büyüdüğü için dişlwri zayıf

Diş delme iğneleri küçük ve fazla ses çıkarmıyor

Bir buçuk ay önce oğlumu dişçiye götürdüm.çürük başlangıcı olduğunu ve üç ay sonra getirmemi söyledi.şimdi istanbuldayız.bir buçuk ay kadar buradayız.konuşma esnasında dün dişim ağrıdı dedi.anladığım arada bir sızlaması var.öyle deyince benim eski dişçim vardı ona götüreceğim.fakültede çocuk diş var ama randevu yokmuş ve ağız ve diş de 31ine kadar randevu yok dedi.o zamana kadr bekleyemeyiz.
Sorum şu dört yaiındaki oğlumum dişini normal diş hekimi yapabilir mi.yoksa beklesem mi birbuçuk ay.oğlanın kendi dişçisi var.pedodontisti.bilemedim
Cocuk dilinden anlayan bir dış hekimine gidin siddetle tavsiye ederim

Geçen sene iki özel hastaneye gittim.genel anestezi önerdi.devlet üniversitesinde lokal aneztezi bile vermeden diş dolgusu yapıldı.dolayısıyla geçen sene 270 lira muayene ücreti verdim özele ve dolgu bile yapmadı özeller.genel aneztexi deyip durdular.
Hiç öyle diyen bir klinikle karşılaşmadım. Araştırırken telefonla arayıp sorun. Ona göre tercihinizi yapın.

Central hospital hastanesinde çocuk diş doktoru var. Çok tavsiye ederim. Muayene ücreti yok dolgu 195 tl verdim. Normal doktorada gittik ama işlem tamamlayamadı maalesef. Doktorun adı ceren. Faydasını görürsünüz

Bizimde 4 yaşında çürüklerimiz vardı.Devlet hastanesi dediki ya 7 yaşına kadar idare edin yada Kağıthanedeki Diş hastanesi için randevu alın.6 yaş altı çocuklar genel anestezi altında dolgu oluyormuş vs vs.Bir gün kızımın diş ağrısı öyle bir tuttu ki semtteki çocuk diş hekimine gittik hemen 5 dk içinde dolgusu yapıldı hemde anestezisiz çünkü çürük başlangıçtı.Nekadar erken yapılırsa okadar kolay oluyor.Biz ard arda 6 dolgu yaptıtdık.

normal diş hekimi yapar.
belki şimdi dolguluktur 1,5 ay sonra kanallık olabilir. o yaştaki çocuğa kanal yapmakta çok zordur.
son olarak sakın uyutularak yapılmasın işlem. Allah muhafaza uyanamayan çocuklar var. geçmiş olsun

Kızlar benim dişçime gittik.oğlumda bişi yokmuş.ufak tefek çürük çürük başlangıçları var.açık kahve bazı dişler.pedodontistte takip edilecek.kendi doktorumuz üç ay sonra getir demişti.birbuçuk ay sonra fakülteye gidicez.diş olayında ben ni hassasım bilemedimama geçen sene sorun yşayunca en ufak şeyde dişçideyiz.

X