4,5 aylık bebekle tatil, nelere dikkat etmeliyim?

veradera

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
26 Ekim 2016
49
48
Merhaba. Sizlerden fikir almak istediğim bir konu var, konunun yeri burası mıdır bilmiyorum. ailelerimizden uzakta yaşıyoruz ve eşim 1 hafta sonra iş seyahatine Antalya’ ya gidecek. 4,5 aylık bebeğimle bende gideceğim hem değişiklik olması için hem de yalnız kalmamak için. Denize de sokmayı düşünüyorum ancak Antalya’yı hiç bilmiyorum şu dönemde sıcak mı olur nasıl olur ona göre hazırlık yapmam gerekiyor. Birde 6 aydan önce denize girmesi sakıncalı olur mu nelere dikkat etmeliyim?

ben kızımı 5 aylıkken sokmuştum üstelik ege taraflarında haziranda. ayaklarını falan sokabilirsiniz bence. sadece tuzlu kalmasın bir de hemen sarın.

Sudan çıkınca ıslak kalmasın. Üstünü değiştirip kuru şeyler giydirin. Biz birde küçük çadır almıştık. Sudan çıkınca çadırın içinde uyudalar. Rüzgar dan etkilenmediler.

Benim ikizlerim 6-7 aylıkken girmişti ama prematüre bebeklerdi.

Ben de 4 aylıkken sokmuştum ama haziran sonuydu
Kafasını sokunca gözleri yanıyor tuzlu sudan o zaman biraz kızıp ağlayabılıyorlar😂

Islak kalmasın başına güneş geçmesin yeter🙈

Merhaba. Sizlerden fikir almak istediğim bir konu var, konunun yeri burası mıdır bilmiyorum. ailelerimizden uzakta yaşıyoruz ve eşim 1 hafta sonra iş seyahatine Antalya’ ya gidecek. 4,5 aylık bebeğimle bende gideceğim hem değişiklik olması için hem de yalnız kalmamak için. Denize de sokmayı düşünüyorum ancak Antalya’yı hiç bilmiyorum şu dönemde sıcak mı olur nasıl olur ona göre hazırlık yapmam gerekiyor. Birde 6 aydan önce denize girmesi sakıncalı olur mu nelere dikkat etmeliyim?
çocuğum yok erken midir bilmem ama yakın zamanda o bölgeden geldim.
şunu söyleyeyim henüz su soğuk.
koca insanlar zor girdik-giremedik.

Ben daha dün girdim, su buranın normaline göre soğuk ama Ege'ye göre kıyaslarsanız normal sıcaklıkta şu anda. Bebekler çocuklar şıpır şıpır yüzüyordu biz girerken, 1 hafta sonra daha da iyi olacaktır bence :)

Mutlaka gölgede çok sıcak olmayan yerlerde tutmaya çalışın. Güneş kremi 6 ay öncesi önerilmiyor kullanamazsınız. Tuzlu suya da çok sokmazsanız iyi olur sadece ayakları ya da çok tutmayın cildi için uygun değil. Mayo yerine böyle uzun kollu spf si olan kıyafetler giydirmeniz daha iyi olur.

Bence şu an o kadar küçük bebeğin denize girmesi için çok erken. Deniz suyu epey soğuk ve mesela şu an epey esintili bir hava var. Yine de siz bilirsiniz ama girerse de çıkınca çok iyi koruyun ve uzun süre tutmayın bence.

Doktorumuz aşıları tam olmadığı için 6 aydan önce girmesinin uygun olmadığını söylemişti

Antalya'da yaşıyorum bebeğim de 6 aylık ama şahsen daha sokmam denize. Bebekler için uygun sicaklikta değil bence henüz hava

X