2li test yüksek risk

mhtpetm

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
14 Mayıs 2024
1
0
26
öncelikle merhaba
size başıma gelen bir olayı anlatmak istiyorum benim gibi bir durum yaşayan anneler varsa rahatlasın diye 2 li testim yüksek risk çıktı detaylı ultrasonda bebeğimin kalbinde hafif parlaklık çıktı hamileliğim boyunca acaba sağlıklı mı down sendromlu mu diye düşünmediğim bir günüm geçmedi aldırmayı hiç düşünmedim ve bebeğim doğdu herkes normal sağlıklı işte dedi ama ben o kadar takıntı yapmışım ki göz yapısını benzettim tam o da değil bi bakış yapıyordu bazen tamam diyordum ds ve en önemlisi tek elinde simian çizgisi vardı doğduktan kısa süre sonra genetik test yaptırdım ve 2 ay sonuç bekledim hep içim içimi yedi bilmek istedim ona göre gelişimi için yapmam gerekenleri yapmak için ve test sonucumuz temiz çıktı çok şükür rabbime sağlıklı oldu oğlum allah bir sınavıydı çünkü bu kadar tesadüf olur mu simian çizgisi bile vardı ama oğlum sağlıklı sizinde böyle belirtileniz varsa biraz da olsa içiniz rahatlasın istedim ve buraya yazdım.

Hiç ne 2 li.test yaptırdım ne 3 lü. Detaylı bakan doktorumda çok iyiydi gereksiz ayrıntılarla beni bunaltmadi..kalbinde parlaklık bile olsa haberim olmadı çünkü anlamsız yani o parlaklık. Doktorunuzu iyi seçin arkadaşlar ve kesinlikle bu testleri boş yere yaptırmayın hamilelik ekstra zor psikolojik olarak yipranmamin bir anlamı yok .

X