2024 Mart Ayı Tüp Bebek Transfer Olacakların Paylaşım Alanı

Aynısı bende de oldu meryy nin dediklerini okuduktan sonra çok etkilendim, dün adet ağrısı gibi ağrım oldu kasıklarda çok değil rahatsız edicek kadar da değil ama bi kere etkilendim ya acile gidicektim, sonra eşimle oturduk düşündük acile gitsem ne olur gitmesem ne olur sonuç değişmicek, o yüzden hakkımızda hayırlısı ne ise o olsun. Sağlıklı bebişlerimiz olsun en önemlisi o.
Hepimiz aynıyız galiba ben yarın kendi doktorumdan başka doktora gitcem benim önceden lekelenmelerim de vardı iyice korkmaya başladım

Ben de KANUNI SULTAN SULEYMAN HASTANESI devlette acile gitmistim, pembe kanamam olunca, bu Carsamba gunu, alttan muayene etti acil pratisyen hekimi. Bugun Bahcelievler Medipol Murvet Hakyemez e gittim. Hemen tespit etti kanama bolgesini, esin yerini gosterdi, rahim agzina yakin dedi. Bu durumda asla alttan muayene edilmemeli imis. Sizlerin de aklinda olsun.
Merhabalar. Bu alttan muayene sonrasında ağrı vs yaşadınız mı? Benim kasık ve bel ağrım oldu şiddetli. Doktorum prolutan depot vurdurdu ve iğneden sonra geçti. Şuan tekrar ediyo gibi de.

Aynısı bende de oldu meryy nin dediklerini okuduktan sonra çok etkilendim, dün adet ağrısı gibi ağrım oldu kasıklarda çok değil rahatsız edicek kadar da değil ama bi kere etkilendim ya acile gidicektim, sonra eşimle oturduk düşündük acile gitsem ne olur gitmesem ne olur sonuç değişmicek, o yüzden hakkımızda hayırlısı ne ise o olsun. Sağlıklı bebişlerimiz olsun en önemlisi o.
Bende de kasik ağrıları hafifti çok kuvvetli değil di dr yazdım ikiz gebelikte normal dedi bende çok etkilendim merryden uzuldum de hayırlısı sen kac haftalıksin canım

Bende de kasik ağrıları hafifti çok kuvvetli değil di dr yazdım ikiz gebelikte normal dedi bende çok etkilendim merryden uzuldum de hayırlısı sen kac haftalıksin canım
Yarın 9 haftalık oluyorum. İkiz gebelik değil benimki tek. Ben 3 yıl önce normal yolla hamile kalmıştım 9 buçuk haftalıkken kaybettim kalbi durmuştu. Hiç belirtim de olmamıştı. İster istemez bişe olunca onun gibi mi olucak acaba diye yoruyorum kafamda. Bu süreç gerçekten yorucu. Allah hepimize kolaylık versin.

Ya bende cok korkmaya başladım 😔 allah'ım yavrularımızı korusun
Amin inşallah canım🙏🤲 gerçi olacağı varsa oluyor her şekilde benimde ilk gebeliğimde ne ağrı ne kanama ne sızı hiçbir belirti olmamıştı kalbi durmuş bebeğimin 1 ay o şekilde ölmüş bebeğimle yaşadım karnımda meğer hasta diye ölmüş sağlıklı olan bebek kanama dahi olsa tutunuyor doğuyor inşallah Rabbim bizi yavrularımızla sınamaz🙏🤲

Canım benım ya etkılenmeyın bende oldu dıye sızde olacak değill yaa Kasık agrısının bır nedenı de zaten rahmin büyümesi saçmalamayın oyle dusunmeyın. Ama kontollerınızı de tabıkı ıhmal etmeyın ben tam kontrol gunumde gıttım. Ben sız böyle dusunun dıye yazmadım lutfen kendınızı sızde etkılemeyın

Valla beni ne güzel anlamışsın canim yaaa merryden sonra bende tedirginlik oldu atamıyorum uzerimden bide adet ağrıları 2 gündür hissettiriyor korkuyorum açıkcası ama dediğin gibi olacagin önüne gecemeyiz daha önceki düşünlerde hep bu haftalarda oldu allah korusun normal mi bu ağrılar bu haftalarda bilmiyorum canım
Bu ağrılarım bır sebebıde rahim buyuyor ondan oluyor yanı her kasık agrısı dusuk degıl 🙏🏻 lutfen dedıklerım sızı tedırgın etmesın ben yaşadım ama umarım Burdakı Guzel haberı alan hıc bır anne yaşamaz.

Kuzum ben de ona çok takıldım hatta merry bu haberi ilk buraya yazdığı an ben de yıkıldım bana da her an olacakmış gibi çok tedirgin oldum ve merry nin daha önceki yazışmalarında nelr yazdığına kadar sayfalarca baktım ama inan hiç belirti olmuyormuş anne neredeyse hiç anlamıyormuş bu durumu çoğunlukla ne kanama ne akıntı ne başka bir şey 😞 o gün bugündür aklımdan çıkaramıyorum bu durumu ve hiç bir garantimiz yok her an kaybedebilirim düşüncesi beni korkutuyor nasip tabi ki bu arada her şey olacağı varsa asla önüne geçemeyiz. Sonra düşünüp rahatladım dedim ki eğer bu bebekler doğacaksa sağlıklı bir şekilde asla hiçbir şey engel olamaz ama sağlıksızlarsa gidecekler ki her şeyde bir hayır vardır🙏🏻🙏🏻🙏🏻
Sağlıksız bebek ne yaparsan yap saglıksız tutmuyormuş. Bızım hatamız genetık tarama yapılmaması yani doktorumun yapmaması oldu. Ve her saglıksız gebelık 8-9 haftada dururmuş. Ama Inanın bu dedıklerım sızı etkılemesın her ınsanın bunuesı bır degıl her ınsanın embrıyo kalıtesıde aynı degıl sizinkıler saglıklıdır Benımkı degıldı.
Kasık agrılarıda sızı tedırgın etmesın rahım buyuyunve agrırmış kasık ama benımkı farklıymış tabı. Ben zaten bayramdan once gıttım 7 haftalıktım 2 hafta sonra kontole gel deıd fetal dna ıcın gıttım hatta konusmaya acı haberı ogrendım.. ama eger araya bayram gırmeseydı 1 hafta sonra gıdecektım kontrole belkı o zaman ogrenecektım her şey nasip. Sizlerde ıcıınız rahat ermeyecekse bı doktora gıdın ama her gebelık bır degıl SAKIN SOYLEDIKLERIMDEN YAŞADIKLARIMDAN ETKILENMEYIN STRESE GIRMEYIN

Merhabalar. Bu alttan muayene sonrasında ağrı vs yaşadınız mı? Benim kasık ve bel ağrım oldu şiddetli. Doktorum prolutan depot vurdurdu ve iğneden sonra geçti. Şuan tekrar ediyo gibi de.
6+2 de alttan muayene sonrasi siddetli kasik agrim oldu. Ama gecen carsamba 8+2 deki Kanuni devlet hastaneesindeki, kanamali alttan muayene sonrasi agri olmadi. ilkinde kalp atisini duymak icin uzun sure bastirarak bakmisti. Biraz ona bagladim agriyi. Ikincisinde ise hem daha kisa sureli idi hem de doktorun eli hafif idi.

6+2 de alttan muayene sonrasi siddetli kasik agrim oldu. Ama gecen carsamba 8+2 deki Kanuni devlet hastaneesindeki, kanamali alttan muayene sonrasi agri olmadi. ilkinde kalp atisini duymak icin uzun sure bastirarak bakmisti. Biraz ona bagladim agriyi. Ikincisinde ise hem daha kisa sureli idi hem de doktorun eli hafif idi.
Evt benim 5+6 demişti kese için bakmıştı devlet hastanesi doktoru idi. Gerçekten bastırdı çok, muayene de bile canım yandı söyledim ama pek sallamadı çok korktum, ağladım bile. Depot iğne iyi geldi ilk şimdi de sol yumurtalık ağrısı gibi ağrı çekiyorum. Kendi doktoruma gidicem bugün bir sorun çıkmaz umarım. Allah kimseyi korktuğuna ugratmasin. Sağlıklı bir şekilde kucağımıza alalım. Amin.

Ben 2 kere kürtaj oldum. İlk kürtajım doğal gebeliktendi. Sonra tüp bebeğe başlayınca tüp bebek doktorum yapışıklıktan şüphelendi histereakopi oldum gercektende yapışıklık varmış. Sonra 2. Kürtajı olduktan sınra çok şükür sorun yaşamadım. Şuanda işte 7.7 lerde rahiö yarın son kontrol var. Şuan transfere uygunsun diyo ama yarına kadar bekletti yine en azından bi 8i geçse diyoruz. Bakalım yarın gectimi gecmedimi belli olcak. Her halükarda yarın progestanlara gecicem artık galiba
Merhabalar,
Öncelikle bebeğini hayırlı olsun:)
Benim de endometrium 7.7mm şu an
Sizin transfer günü ölçüldü mü kaç mm idi?
Transfer günü ölçülmediyse en sonki kontrolde kaçtı acaba?
Çok teşekkürler

Cok benzer hikayemiz canım inşallah bu ay mutlu sona ulaşırız. Benim de ilk kurtajim doğal gebelik evlendikten 1 ay sonra hem de. İkincisi 5 yıl sonra tüp bebekle hamile kalmıştım. Ama benim de ikinci kurtajda yapışıklık farkedildi belki ilk kurtajdan da kalan vardı bilmiyorum. Ben artık transfer günü de kalınlığı sormayacagim kafama takmak istemiyorum. Elimden geleni yaptım çünkü kalınlaşması için
Merhabalar,
Bebeğiniz hayırlı olsun :) Transfer günü baktırmış mıydınız acaba kalınlığa? Yada en sonki kontrolde kaçtı acaba? Teşekkür ederim :)

Merhabalar,
Öncelikle bebeğini hayırlı olsun:)
Benim de endometrium 7.7mm şu an
Sizin transfer günü ölçüldü mü kaç mm idi?
Transfer günü ölçülmediyse en sonki kontrolde kaçtı acaba?
Çok teşekkürler
Merhaba sağlıkla transferiniz gerçekleşsin inşallah☺️
Transfer günü ölçüldü benimki 8.3 cıkmıştı 🤗

Bu arada kızlar ben bugün başka bir doktora gittim lekelenme ile ilgili ayakta durunca oluyordu ya doktor yerleşme kanaması olmadığın için rahim dışında birikmiş kan az miktarda önemli değil dedi hareket ettikçe o akıyormuş kahverengi kanama eski kan sıkıntı olmaz kırmızı kan olunca gel dedi. Benimde lekelenme ve kasık ağrısı vardı geçen hafta 2 gün ama bebekte sorun yok. Ağrısı olup benim gibi kafaya takan arkadaşlarım sizin bebişlerde de problem yoktur 🙏

Bu arada kızlar ben bugün başka bir doktora gittim lekelenme ile ilgili ayakta durunca oluyordu ya doktor yerleşme kanaması olmadığın için rahim dışında birikmiş kan az miktarda önemli değil dedi hareket ettikçe o akıyormuş kahverengi kanama eski kan sıkıntı olmaz kırmızı kan olunca gel dedi. Benimde lekelenme ve kasık ağrısı vardı geçen hafta 2 gün ama bebekte sorun yok. Ağrısı olup benim gibi kafaya takan arkadaşlarım sizin bebişlerde de problem yoktur 🙏
Çok geçmiş olsun arkadaşım şükür ki korkulacak bir durum yokmuş

Arkadaşlar benim merak ettiğim konu şu merdiven çıkıyor musunuz benim evim 3. Kat ve asansör yok yani gün içinde baya bi merdiven inip çıkmak durumunda kalıyorum doktora da sormadım hiç ama size dikkat et vs bişey dendi mi

X