2024 kürtaj olanlar😑/Daha önce kürtaj olanlar ne zaman tekrar hamile kaldınız?

bende biraz 6.aya kadar deneyip tekrar aşılama düşünüyorum normal yolla olacagına pek bi ümidim yok açıkcası
anlıyorum, insanın ümidi kırılıyor. ama ümidimiz olmadan da ilerleyemeyiz.
kürtaj sonrası ilk deneme ayınız mı? rabbim sıhhatle nasip edecek inşallah.

anlıyorum, insanın ümidi kırılıyor. ama ümidimiz olmadan da ilerleyemeyiz.
kürtaj sonrası ilk deneme ayınız mı? rabbim sıhhatle nasip edecek inşallah.
hayır geçen ayda denedim olmadın amin inşallah kucağımızın doldugu günleride görebiliriz

Ben 4 yıl önce 1. Evliligimden hamile kalmıstım anlasamadık bosanıcaktık o yuzden bebegi 4-5 haftalıkken aldırdım ve yaşımda 20ydi aklım pek bişeye basmadı açıkcası. Suan 1,5 yıldır baskasıyla evliyim 1,5 yıldır hamile kalamadım. Doktor aşılama önerdi herşey normal bi sorun bulunamadı cok korkuyorum bida cocugum olmucak diye 😢

Kızlar ilk adetimi 24. Gün oldum
İkinci adetimi 28 gün sonra bekliyordum
5 gün geciktim normal mi yaşayan var mı ?

2. Adetinizi ne zaman oldunuz ?

Kızlar ilk adetimi 24. Gün oldum
İkinci adetimi 28 gün sonra bekliyordum
5 gün geciktim normal mi yaşayan var mı ?

2. Adetinizi ne zaman oldunuz ?
Ben ilk adetimi kürtajdan sonra 21. gün oldum.
Geçen ay 23.
Bu ay 27. gün adet olmadım daha. 2 gün önce ve bugün peçeteye gelen kahverengi bi leke oldu sadece. Adet olacakmışım gibi ara ara sancım da oluyor ama hala gelen giden yok. Test yaptım negatif, sanırım düzen şaştı kürtajdan sonra.

Ben ilk adetimi kürtajdan sonra 21. gün oldum.
Geçen ay 23.
Bu ay 27. gün adet olmadım daha. 2 gün önce ve bugün peçeteye gelen kahverengi bi leke oldu sadece. Adet olacakmışım gibi ara ara sancım da oluyor ama hala gelen giden yok. Test yaptım negatif, sanırım düzen şaştı kürtajdan sonra.
Bu sabah regl oldum bende tabi düzenim şaştı

aslında kadın doğum doktorum sadece tromboli testleri istemişti bunlarda 7000 civarıydı bebek kaybı oldugu için yaptı devler normalde 2-3 kayıpta yapıyormuş birde zor gebe kaldıgım için kromozom testleri vs yaptı eşim ve bana istanbuldaysan hastane önerebilrim yaptırabilirsin
Merhaba nasılsınız, test sonuçlarınız cıktı mı acaba

O kadar iyi anlıyorum ki sizi🥹 bende kürtaj sonrası ben uzun süre çocuk istemiyorum korunacağım dedim. Çünkü uzun süre sonra tedaviyle elde edilen gebeliğim sonlanmıştı. Hiç iyi değildim. Herkes düşük/kürtaj sonrası gebe kalmak çok kolay diyordu ama tabi aldırmıyordum benim zor çocuğum oluyor öyle herkes gibi hemen olmaz diyordum içimden. Sonra arkadaşım neden istemiyorsun belki yeniden gebe kalmak sana iyi gelecek niye reddediyorsun dedi. Biraz düşündükten sonra hak verdim.ovulasyon takibi yaptım ama açıkçası umutlu değildim bir baktım ki yeniden hamileyim. Allah'ın lütfu bizim endişe ve korkularımızdan daha geniştir 💙 ha şu an o kadar korkuyorum ki acaba yine bir şey olacak mı diye o da ayrı bir konu. Ama tevekkül edip önümüze bakmamız gerekiyor. İstediğiniz zaman rabbim güzel haberi müjdelesin. Her şey gönlünüzce olsun 💜
canım merhaba, gebeliğin nasıl gidiyor?

bende marmara pendike gittim, aşılamayı orda olmuştum. bugün sordum, bebeğin kalbi durması nedeniyle araştırma yapılmasına gerek yok falan dedi. siz ne deyip gttiniz?
bendende doktorum sadece pıhtılaşma testi istemişti aslında ilk gebelikte kalp durunca vs genetik test yapmıyorlar. Doktorum özelde çalışıyor biraz pahalı gelince şansımı denemek istedim çam sakuraya randevu aldım ve anlattım bebeğimin kalbi durdu aşılama ile olmuştu vs oda yapalım genetik test hatta eşinede yapalım dedi. şansın varsa gelebilme çam sakuradan randevu al yaparlar. Gerek yok diyorlar ama 2 yıl sonunda 2.aşılamayla gebe kalmıştım bebeğimin sevincini yaşayamadan bebeğim öldü yani 2. bi tranva yaşamamız mı lazım yapmaları için belkide hiç bir sorun çıkmaz ama en azından içimiz rahatlasın.

bendende doktorum sadece pıhtılaşma testi istemişti aslında ilk gebelikte kalp durunca vs genetik test yapmıyorlar. Doktorum özelde çalışıyor biraz pahalı gelince şansımı denemek istedim çam sakuraya randevu aldım ve anlattım bebeğimin kalbi durdu aşılama ile olmuştu vs oda yapalım genetik test hatta eşinede yapalım dedi. şansın varsa gelebilme çam sakuradan randevu al yaparlar. Gerek yok diyorlar ama 2 yıl sonunda 2.aşılamayla gebe kalmıştım bebeğimin sevincini yaşayamadan bebeğim öldü yani 2. bi tranva yaşamamız mı lazım yapmaları için belkide hiç bir sorun çıkmaz ama en azından içimiz rahatlasın.
canım bende senin gibi, 1.5 sene sonunda 2. aşılama ile gebe kalmıştım. aynı şeyleri yaşamışız.
aşılama öncesi tıbbi genetik bölümü bazı şeylere baktı kromozom, vs .. bu farklı oluyor sanırım.
talep açtım aynı hastaneye, araştırılmasını talep edeceğim.

aşılamayı nerede olmuştun?

canım bende senin gibi, 1.5 sene sonunda 2. aşılama ile gebe kalmıştım. aynı şeyleri yaşamışız.
aşılama öncesi tıbbi genetik bölümü bazı şeylere baktı kromozom, vs .. bu farklı oluyor sanırım.
talep açtım aynı hastaneye, araştırılmasını talep edeceğim.

aşılamayı nerede olmuştun?
özel küçükçekmecec hastanesinde olmuştum canım çok zor şeyler dimi insan yıpranıyor sevinci yarıda kalıyor aynı şeylere tekrardan başlamaya cesaretim bile yok şuan

özel küçükçekmecec hastanesinde olmuştum canım çok zor şeyler dimi insan yıpranıyor sevinci yarıda kalıyor aynı şeylere tekrardan başlamaya cesaretim bile yok şuan

Evet zor..ama burda daha zorda olanları gördükçe hamd ediyorum. Düşünüyorum, şimdi yine geldim betama baktırmaya, hep bir koşturma, telaş, stres.. Allahım yardım etsin

Evet zor..ama burda daha zorda olanları gördükçe hamd ediyorum. Düşünüyorum, şimdi yine geldim betama baktırmaya, hep bir koşturma, telaş, stres.. Allahım yardım etsin
Eevet aşılama ilede olsa gebe kalabildik bunada şükrediyorum yıllardır her yolu deneyip hiç bu duyguyu yaşayamayanda var

Eevet aşılama ilede olsa gebe kalabildik bunada şükrediyorum yıllardır her yolu deneyip hiç bu duyguyu yaşayamayanda var

Evet doktor bugün dedi bana. Aşılama ile dogal gebelik arasında çok fark yok. O yüzden normal yolla da gebe kalabilrisin sadece stres yapma olur falan dedi. Ama işte ne bileyim. Şuan kürtaj sonrası ilk reglimi yaşıyorum feci bir ağrı ve kanamam var. Normal herhalde diye düşünüyorum.

X