Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 8 42,1%
  • erkek

OY: 10 52,6%
  • ikiz kız

OY: 0 0,0%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

• üçüz / çoğul

OY: 1 5,3%

• Ankete Katılan
    19
Canım youtube’da çokk iyi bir doktor jinekolog Dr. Kağan Kocatepeyi her zaman izliyorum bu konuda da şöyle söylemişti “eğer çocuğun sağlığı 1 kola 1 burgere kaldıysa o iş zaten zor” 🥰 yani demişti aşırı tüketmeyince canın çekince tabi ki yiye bilirsiniz ama her daim olarak yok tabi ki. Demişti esasen çiğ tam pişmemiş etlerden, yıkanmamış meyve sebzelerden , alkol., sigara vs kaçının gerisi canınız çektiğince yiyin 😄O kadar çok akıllı ve tecrübeli doktor ki, bayılıyorum ona her defasında bir şeylerden korkunca o konudan bahsetmişse onu izliyorum çok iyi geliyor 😊
Ben sigara da içiyorum ama çok az ya içime çekmiyorum çoğu zaman bırakamadım😔

Bence bebeğin için bırakmalısın 🥺🥺🥺 benim eşim sigara günde 1-2 kez içiyor onda bile tiksiniyorum, rahat olamıyorum inşallah sen de yavaş-yavaş bırakırsın 🤲🏻❤️
Canım ayyy dua ettim Allah ım inşallah tiksinirim diye ama bulanıım da yok ben de minimuma indirdim çok şükür ama tamamen içmeden de çok stres oluyorum bazı anlarda

Ben Burger King / Mac Donalds aşeriyorum… bir de buz gibi cola ama yememem lazım değil mi? normalde çok nadiren yediğim şeyler yurtdışında ucuz diye yerdim arada ama hamilelikte sakıncalı değil mi? 😭 ben cola hele hiç içmem ama kaç gündür aklımdan çıkmıyor bir kereden bişey olmaz mı acaba 🙄
Dün iş çıkışı baktım yemek yapacak ne halim ne zamanım vardı eşime ben eve geçene kadar git burger mc don. Al dedim kola patates 🫣. Aşerme değil di benim ki tamamen en kolay aklıma o geldi. bildiğimiz et yani kolada bence tüketmesek daha iyi bi kere nasılsa aman yabancılar yiyince içince bişi olmuyorsa bizinkilerede bişey olmaz herhalde 🙃🙃.

Orangegreysky Orangegreysky bana da et ağır geliyor yiyemiyorum pek ama normal hayatımda hiç yemediğim şeyler canım çekmeye başladı. Normalde hamburger pizza vs cola çok dikkat ederdim ama bu hamilelikle değişik bişey oldu sanki çiğ köfte dürüm hamburger suffle sağlıksız ne varsa üç gün aklımdan atamıyorum. Bugün bozdum artık.. :)
Genelde erkek bebekte böyle olur derler. Ama işte tatlı tatlı tahminler varsayımlar bunlar. Yani ben oğluma hamileyken karın dolması falan istiyordum. Normalde midem bulanır ama. 😉

kizlar hicbirsey olmaz kola hamburger patates cipsinden keske benim canim cekse de ben yesem valla hazir pizza da alip yiyorum ben marketten zaten herseye bulantim var. Doktor dogru demis bebek saglikliysa genetik olarak annede de kalitsal hastalik vs yoksa bu kadar hassas degil bence dengeler yiyin gitsin. Kola kismini bilemedim ama zaten sevmem gazli sekerli icecek

Benim belim çok kötü ya. Şimdi bi yazı okudum hamilelikten önce bel oyuğu fazla olanlar daha fazla ağrı yaşıyormuş, fizyoterapist bana bel oyuğumun fazla olduğunu söylemişti ondan mı bu kadar ağrıyor bilmiyorum. Doktora gitmelik bi şey var mı sizce? Daha çok kuyruk sokumu ama son günlerde sırt ağrım da var, bel ağrım bacağıma falan vuruyor bazen
Bence git bi doktora kafan rahat etsin. Daha önce bi doğumum olduğu için bütün gebelikler aynı olmuyor tabi. Ama ilk düşük yaptığım gebeliğimde 16. Haftaya kadar biraz yorulsam yürüşten sonra falan. Bel ağrısından yürüyemez emeklerdim. Ama sen bacağa vuruyor diyorsan fizyoterapist mr isteyebilir. Hamilelik öncesi bel ağrısı yoktu yeni olduysa hamilelikten olabilir. Kendi vücudunu daha iyi tanıyorsun sonuçta.

Canım ayyy dua ettim Allah ım inşallah tiksinirim diye ama bulanıım da yok ben de minimuma indirdim çok şükür ama tamamen içmeden de çok stres oluyorum bazı anlarda
Yabancılar bu konuda çok iyiler nasıl yapıyolarsa hamilelikte hiç içmiyorlar. Doğum yaptıkları gün hop sigara yakıyorlar. Ben yapamazdım öyle hamile kalınca bırakamazdım çok seviyordum sigarayı. O yüzden 6 yıl önce bebek istiyoruz diye ilaç kullanıp bıraktım çok şükür. 17 yıl kullandım ilaçsız asla bırakamzdım. Sigaradan sonra süt içebilirsin. Birde sabah süt yoğurt olabilir aç karnına. Yada sigara öncesi süt içsen.

@Gizemgizem31 P perocuk35 ben dayanamadım burger king yerine normal bir hamburgerciden sipariş verdim nefsimi keser diye cola söylemedim ama o ara dalmısım soğan halkası patates ne varsa yedim dayanamadım. Bir kereden bişey olmaz :)) çok rahatladım suan
Afiyet olsun bildiğime göre daha yediklerimiz direkt gitmiyormuş. Ben de bonibon yedim 🙈

8 yıldır bende kullanıyordum hamileliği öğrenince direk kestim ki çalışma ortamımda arkadaşlarım hep ve hala yanımda içer bence bırakabilirsin canım🌸🙏🏻
Allah bize mucize nasip etti emanet edecek inşallah kucağımıza alana kadar o Allah ın emaneti ya o yüzden hiç de istemedi canım beynime böyle kodladım ben🙈😅🫣

X