Popüler Konu 2024 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    194
Kızlar beyaz akıntı şikayeti için Donaxyl fitili kullanan var mı ? Doktor bana yazdı ama gerekli mi benim için bilmiyorum test yapmadı akıntının türüne dair.
Ben de çoğu zaman oluyor beyaz akıntı doktora sorduğum da problem yok demişti kasinti ve yanma olduğunda gel tahlil yapalim diyot ona göre ilaç yazar.

Tetanoz aşısı olan arkadaşlar ben normal sağlık ocağında vurulan aşıyı oldum bir doz. İkinci doz için önümüzdeki hafta gitmeyi düşünüyorum. Boğmacalı olanı eczaneden alıp mı vurduruyoruz? (bilgim yoktu ilk aşıyı olurken.) Sadece ikinci dozu boğmacalı yaptıran var mı acaba? Bilgisi olan yoksa mecbur pazartesi sorucam aile hekimine. Buradan da öğrendiklerimi paylaşırım sizlerle.
ben de ilk dozu sağlık ocağında yaptırdım. o zaman aile hekimi bana içinde boğmaca da olan adacel diye bir aşı var onu tavsiye ederim 2.doz için dedi. sağlık bakanlığı tavsiye ediyor ama karşılamıyor eğer tamam dersen eczaneden al gel yaparız dedi, kendisi de öyle yapmış gebeliğinde. doktoruna da sor onun da fikrini al fln dedi.
ben de sormuştum kendi doktoruma o da tavsiye ettiğini söyledi. biz de yaparız istersen zamanı gelince demişti. haftaya gidince sorucam tekrar sanırım bu aralar yapılıyor 2.doz. 30. hafta gibi demişti doktorum galiba.
ama sağlık ocağında yaptıracaksanız eczaneden alıp gitmeniz gerekiyor.

Kızlar günaydın, dün detaylı ultasona girdim tekrar. Damarımda kan akım direnci vardı, onun durumuna bakıldı. Bebiş iyiymiş ama boynunda kordon varmış, rapora yazıyorum doktoruna mutlaka söyle dedi radyoloji uzmanı. Hiç duyan var mı böyle bir durumu? Kontrolüme daha 3 hafta var, acil gitmem gereken bir durum mu bilemedim 🙄

Kızlar günaydın, dün detaylı ultasona girdim tekrar. Damarımda kan akım direnci vardı, onun durumuna bakıldı. Bebiş iyiymiş ama boynunda kordon varmış, rapora yazıyorum doktoruna mutlaka söyle dedi radyoloji uzmanı. Hiç duyan var mı böyle bir durumu? Kontrolüme daha 3 hafta var, acil gitmem gereken bir durum mu bilemedim 🙄
Kordon dolanmasından korkma canım inşallah düzelir. Bir tur dolamıştır daha doğuma var ama sen yinede iki haftada bir kontrole git. Benim ilk gebelikte bebeğim üç tur dolamıştı o yüzden sezeryan olmuştum.

Kordon dolanmasından korkma canım inşallah düzelir. Bir tur dolamıştır daha doğuma var ama sen yinede iki haftada bir kontrole git. Benim ilk gebelikte bebeğim üç tur dolamıştı o yüzden sezeryan olmuştum.
Gevşek durumda kordon dedi acaba hareket ettikçe çözülür mü dicem ama bebito tembel hiç pozisyon değiştirmiyor 😔 Doktorum da 3 hafta sonrasına randevu verdi, 29. Haftadayım. Acaba ne zaman sıklaştırır randevuları

Kızlar 4 gündür gribim largopen kullanıyorum perşembe günü sağlık ocağında kan aldılar kontrol için crp değerim 17.4 çıkmış ilk defa bu kadar yüksek çıktı endişelenmeli miyim başına gelen varmı enfeksiyondan dolayı mı bu şekilde çıktı acaba
Gripken o değer çok normal benim sürekli o değerlerde çıkıyor bende çok grip oluyorum en son 19du önemli bir değer olmadığını söyledi doktor

Gevşek durumda kordon dedi acaba hareket ettikçe çözülür mü dicem ama bebito tembel hiç pozisyon değiştirmiyor 😔 Doktorum da 3 hafta sonrasına randevu verdi, 29. Haftadayım. Acaba ne zaman sıklaştırır randevuları
28.haftadayim kontrole gittiğimde 2 hafta sonra gel dedi

1000047315.jpg
merhaba canlar şeker yüklemesi yaptırdım çok yüksek çıktı gebelikte son 3 ayım şekerim yüksek çıkıyordu o şeker yüklemesini zorunlu tuttular diyet listesi verdi şimdilik endokrinolojiye gideceğim riskli gebelik kategorisindeyim öneriniz var mı ne yapmam gerekiyor başınızdan geçen var mı

Canım hiç korkma ama tabiki doktoruna bildir
Benim arkadaşın dolandı ama sorun değil kendi kendine o çıkartır sadece çok su içmesini önermişti

X