2023 LGS ANNELERİ❤️❤️❤️

Çok güzel konu . Kızımın sınava girmesine daha var ama takip edeyim ben de.
Ben anlamadığı konular icin özel ders aldırmayı dusunuyorum ,dersana harici.
Gerçi ben de imkan olursa ileride yurt dışı dusunuyorum 🙄

İnşallah hayal ettiğiniz gibi olur.
Kızımın aklında da birseyler var fakat hayat onu nereye götürür bilmiyorum.
Ben baskı yapmaktan ziyade ihtiyaç durumunda nasıl destek olurum diye merak ediyorum. Çünkü açıkça yardım istiyor. Bende onu desteklemek istiyorum

Açıkça yardım istemesi harika , demek hedefi var ve kendisi istiyor
Benim oğlan hala hedef koymadı kendisine , tek hedefi yurtdisi , ama bolum vs konusunda çok kararsız
Biz sadece ona eğitimin önemini anlatıyoruz, gerisi kendi sorumlulugunda

Herkese merhaba
2023’te çocukları Lgs sınavına girecek anneler ile toplanalım diyorum.
Bu başlığı fikir alışverişi yapmak adına açıyorum.
Doping hafıza
Vitamin falan filan bir sürü şey var. Onun için aklım çok karıştı. Sizler nasıl bir destek sağlıyorsunuz çocuğunuza
kaynak seçimini ben hocalara bıraktım canım. Okulun hocalarına ama dershanenin falan değil. Önemli olan düzenli çalışmak ama. Bu arada benim çocuk %5 e girdi

Merhaba benim kızımda 8 e gecti,devlet okuluna gidiyor.Bu sene zorlu bir maraton bizi bekliyor.
Geçen sene yani 7 sınıfta dershaneye gönderdik ve özel matematik dersi aldirdik,bu senede yine dershaneye kayıt yaptırdık ve özel matematik dersiyle ilerleyeceğiz inşallah.
Allah hepsine zihin açıklığı versin emekleri boşa çıkmasın inşallah.

Herkese merhaba
2023’te çocukları Lgs sınavına girecek anneler ile toplanalım diyorum.
Bu başlığı fikir alışverişi yapmak adına açıyorum.
Doping hafıza
Vitamin falan filan bir sürü şey var. Onun için aklım çok karıştı. Sizler nasıl bir destek sağlıyorsunuz çocuğunuza
Merhaba naçizane ufak bir önerim olacak doping hafıza falan tamamen boş olay çocukta bitiyor. Çok zor bir süreç o kadar küçük yaşta onları neyin beklediğini de bilmiyorlar evet ama bence ilk yapılması gereken şey karşınıza alıp anlatman lise her ne kadar önemsiz görünse de çok önemli bir etken. Çocuk yanında ona destek olan aile bireyleriyle birlikte daha çok motive olmuş bir şekilde çalışıyor. Doping hafıza gibi platformlar tabii ki işe yarayacaktır ama elinizden geldiğince bol soru çözmesini sürekli denemelere katılmasını sağlayın. Çocuğun yeterli düzeyde kendine güvenin sağlanmasıyla çok güzel bir sonuç elde edebilirsiniz.

Matematik öğretmeni arkadaşım 8.sınıftaki çocukların bir koçla ilerlemesi gerektiğini söyledi. İlla para verip destek olacak bir koçtan bahsetmiyorum, annesi olur, babası olur, bir öğretmeni olur, farketmez ama bir koçu olsun onu destekleyecek dedi.

Bir arkadaş var, koç ve nefes terapisti vs.
Kızımı da sever. Sen de teyzesi olmasaydın diye üzerine attım.🤣 Hem dersler, hem de bir ergenle uğraşmak için çok gencim dermişim.😅 Şaka bir yana, gitti geldi arkadaşıma. İlk başlarda çok anlamlandıramadı ama şimdilerde nefes işini sevdi.
Belki öğrendiğin her ders işine yaramaz ama doğru nefes almayı öğrenmen çok önemli, bence bu derslerinden bile önemli diye konuştum. Ne demek istediğimi anlayan bir çocuk maşaallah barekallah.

Elimizdeki imkanları kullanmak istiyorum. Spora yönlendirmiştik, basketbola. Ona devam edecek inşaallah.

Sizlere tavsiye edilen yayınlar olursa burada paylaşalım. 💓
ayy aklınla bin yaşa . İşte Koç olmak bana kaldı. Uygulamalar var ya çocuklara ders çalıştıran onlardan alsam mı diye düşündük fakat çocuk hem okul hem orayı yetiştirmeye çalışılırken bogulsun istemiyorum ❤️
Kaynaklar konusunda kesınlıkle katılıyorum

Çok güzel konu . Kızımın sınava girmesine daha var ama takip edeyim ben de.
Ben anlamadığı konular icin özel ders aldırmayı dusunuyorum ,dersana harici.
Gerçi ben de imkan olursa ileride yurt dışı dusunuyorum 🙄
Ben kızlarım ne isterse o konuda destek olmak istiyorum.
Özel ders için hocayı nereden bulacaksınız mesela?

Açıkça yardım istemesi harika , demek hedefi var ve kendisi istiyor
Benim oğlan hala hedef koymadı kendisine , tek hedefi yurtdisi , ama bolum vs konusunda çok kararsız
Biz sadece ona eğitimin önemini anlatıyoruz, gerisi kendi sorumlulugunda
Kesinlikle

Merhaba benim kızımda 8 e gecti,devlet okuluna gidiyor.Bu sene zorlu bir maraton bizi bekliyor.
Geçen sene yani 7 sınıfta dershaneye gönderdik ve özel matematik dersi aldirdik,bu senede yine dershaneye kayıt yaptırdık ve özel matematik dersiyle ilerleyeceğiz inşallah.
Allah hepsine zihin açıklığı versin emekleri boşa çıkmasın inşallah.
Amın inşallah

Merhaba naçizane ufak bir önerim olacak doping hafıza falan tamamen boş olay çocukta bitiyor. Çok zor bir süreç o kadar küçük yaşta onları neyin beklediğini de bilmiyorlar evet ama bence ilk yapılması gereken şey karşınıza alıp anlatman lise her ne kadar önemsiz görünse de çok önemli bir etken. Çocuk yanında ona destek olan aile bireyleriyle birlikte daha çok motive olmuş bir şekilde çalışıyor. Doping hafıza gibi platformlar tabii ki işe yarayacaktır ama elinizden geldiğince bol soru çözmesini sürekli denemelere katılmasını sağlayın. Çocuğun yeterli düzeyde kendine güvenin sağlanmasıyla çok güzel bir sonuç elde edebilirsiniz.
Harikasınız çok teşekkür ederim.

X