2. kediyi sahiplenmek

morkity-

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
19 Haziran 2021
1.119
1.310
28
hepinize merhabalar kızlar iyi haftalar diliyorum. Benim 2016 ağustos doğumlu, 7 kilo (obez sorunumuz var) bir kedim var. kilo sorununu henüz çözemedik nasıl verdiricem bilmiyorum. biraz yaşı da ilerlediği için, hareketleri genç hali gibi değil. ama hala aktif oyun oynamayı çok sever. ben ve eşim gün boyu evde yokuz o yüzden akşamları oyun oynayabiliyoruz o da her akşam olmuyor. sorun burada başlıyor ben yavru bir kedi daha sahiplenmek istiyorum. çocuğuma arkadaş olsun, hem yavru kedi fazlasıyla aktif birlikte oyun oynarlar hem lokum da zayıflar belki diye düşünüyorum. sırf bu yüzden kedi sahiplenmek tuhafıma gidiyor ama normalde de ara ara 2. kedi perileri geliyordu öncedende. diğer sorun benim oğlan daha önce hiç dışarı çıkmadı, 3 aylık olana kadar bi kardeşi ile birlikte yaşıyorduk 3 aylıktan sonra sadece ikimiz yaşadık hayvan benden başka bir canlı bilmiyordu bir de evlendim şimdi de eşimi biliyor. 2. kediye alışır mı naparım ne ederim bilmiyorum. 2. kediyi sahiplenen üye vardır diye düşünüyorum nasıl yol izlediniz? her kedi farklıdır ama ben tecrübelerinizi dinlemek isterim <3
(bu arada ikinci kediyi eve aldığımda, lokumla anlaşamasa bile bırakamam vicdanen hasta olurum. o yüzden önden akıl almaya ihtiyacım var.)

2016 eylül doğumlu yaklaşık 8 kilo şişko bir oğlan annesi olarak okudum 😍
İkinciyi sahiplenenlerden değilim ama 2. Kediyi ben de bir ara düşündüm. Sonra hep tek olduğu için haliyle eşimle tüm ilgimiz onda olduğundan şımarık da, bunları düşünüp sorun yaşarız diye o fikrimden vazgeçtim. 🤷🏻‍♀️

2016 eylül doğumlu yaklaşık 8 kilo şişko bir oğlan annesi olarak okudum 😍
İkinciyi sahiplenenlerden değilim ama 2. Kediyi ben de bir ara düşündüm. Sonra hep tek olduğu için haliyle eşimle tüm ilgimiz onda olduğundan şımarık da, bunları düşünüp sorun yaşarız diye o fikrimden vazgeçtim. 🤷🏻‍♀️
evet bunu ben de çok düşünüyorum, ama koridorda böyle üst üste yuvarlanırlar belki yeaa diye düşünüp ağzım açık sırıtırken buluyorum kendimi :KK70:
bu arada tüyü kadar ömrü olsun sizin de oğlanın, akranlarmış bizimkiler :) :KK200:

Benim iki kedim var. İlk gün birbirilerine diklenip artistlik yaptılar ama 2. gunden itibaren çok iyi anlaştılar. Çok güzel oynarlar arada kavgalar da olur.
Ama şu da var hareket olayı biraz kedinin mizaciyla da alakalı.
Şu an misafir olarak 3. Bı kedi daha bakıyorum emaneten fazla hareketli değil.
Sırf obezite sorunu için sahiplenirseniz çözüm olmayabilir yani onu demek istiyorum.
Veteriner hekim eşliğinde bu sorunu çözmeye çalışın derim.
Ben mamayı hep ölçülü vermisimdir çok yalvarirlar sürekli miyavlarlar ama asla acımam bu konuda :) önemli olan onların sağlığı çünkü.

Merhaba. İkinci kedi Lokum'unuzun obezite sorununa çözüm olur mu bilmiyorum ama her zaman iki kedi bir kediden iyidir. 😍 İngilizceniz varsa Jackson Galaxy'nin şu ve şu videolarını tavsiye ederim, kardeşim ikinci kedisini sahiplenirken bu videolardan çok faydalanmıştı. Şimdiden mutluluklar ❤
ayy hemennn izliyorummmmm. bu arada
her zaman iki kedi bir kediden iyidir.
şu lafa bayıldımmmm :KK70: çok teşekkür ederimm sanırım ben kararımı zaten vermişim ama biraz gaza ihtiyacım var gibi, onu da buradan aldım sayılır :KK70: <3

Benim iki kedim var. İlk gün birbirilerine diklenip artistlik yaptılar ama 2. gunden itibaren çok iyi anlaştılar. Çok güzel oynarlar arada kavgalar da olur.
Ama şu da var hareket olayı biraz kedinin mizaciyla da alakalı.
Şu an misafir olarak 3. Bı kedi daha bakıyorum emaneten fazla hareketli değil.
Sırf obezite sorunu için sahiplenirseniz çözüm olmayabilir yani onu demek istiyorum.
Veteriner hekim eşliğinde bu sorunu çözmeye çalışın derim.
Ben mamayı hep ölçülü vermisimdir çok yalvarirlar sürekli miyavlarlar ama asla acımam bu konuda :) önemli olan onların sağlığı çünkü.
mama konusunda çok haklısınız. ben bitirir bitirmez dayıyorum mamayı biraz bende de var hata. dayanamıyorum miyavlayınca. aslında kilo sorunu evet çok önemli benim için ama biraz da çok yalnız olduğunu düşündüğüm için istiyorum. doğduğundan beri evde. ne bileyim işte bi arkadaşı olsun kafasındayım aslında...

Benim de iki kedim var, ilki çok asosyal ve hırçındı.
İkincisine alışana kadar 1 buçuk ay odadan çıkmadı (ikincisi yavruydu bi de)
Box içinde onun olduğu odaya koydum, kokladı, tısladı, bazen box olmadan koydum birkaç dövdü ama öyle böyle zorlu süreçten sonra alıştılar. Çok stres yapmıştım alışamayacaklar diye 😂

Hı derseniz araları nasıl, büyük olan küçüğü. döve döve büyütüü diyebilirim. Küçüğü büyüğe yaklaşınca canı istemezse hala tıslar pati atar.
Ama bazen de böyle oyun oynamaya başlarlar, koşturup dururlar. Küçüğü çok sakin, pati atmayı bile bilmez. O da hırçın olsaydı belki zor anlaşılırlardı ama yine de anlaşırlardı.
İsveç miydi İsviçre miydi tam hatırlamıyorum, bir Avrupa ülkesinde kedi alacaksan ikinciye seni zorunlu tutuyorlar. Kedi tek kalmasın diye. Ben de ikinci kediyi tavsiye ederim, arkadaş oluyorlar nirbirilerine

Ben hemen her zaman çok kediyle yaşadım. Tamamen şans işi. İlk gördükleri anda beraber koşup oynayanlar da oldu büyük aşk yaşayanlar da oldu yıldızı asla barışmayanlar da. Bir arkadaşım aynı sizin gibi obez kedisine arkadaş aldı, o obez kedinin içinden bir canavar çıktı, yeni geleni yıllarca salona sokmadı döverek. Bende şu an farklı zamanlarda alınmış beş tane var. İkisi büyük aşık ama bir tanesi diğerine bir taktı, evde ara ara kavgalar patlak veriyor. O yüzden hayallere kapılmayın mutlaka anlaşıp oynayacaklar diye. İnsanlar gibi işte bazılarıyla bizim de yıldızımız uyuşmuyor koşup oynamıyoruz. Yine de arkadaşı olması güzel denemeye de değer. Yeni kediye özel sevgi ilgi göstermeyin alırsanız, çok kıskanıp içleniyorlar. Kardeş kıskançlığından bile öte oluyor bir müddey

hepinize merhabalar kızlar iyi haftalar diliyorum. Benim 2016 ağustos doğumlu, 7 kilo (obez sorunumuz var) bir kedim var. kilo sorununu henüz çözemedik nasıl verdiricem bilmiyorum. biraz yaşı da ilerlediği için, hareketleri genç hali gibi değil. ama hala aktif oyun oynamayı çok sever. ben ve eşim gün boyu evde yokuz o yüzden akşamları oyun oynayabiliyoruz o da her akşam olmuyor. sorun burada başlıyor ben yavru bir kedi daha sahiplenmek istiyorum. çocuğuma arkadaş olsun, hem yavru kedi fazlasıyla aktif birlikte oyun oynarlar hem lokum da zayıflar belki diye düşünüyorum. sırf bu yüzden kedi sahiplenmek tuhafıma gidiyor ama normalde de ara ara 2. kedi perileri geliyordu öncedende. diğer sorun benim oğlan daha önce hiç dışarı çıkmadı, 3 aylık olana kadar bi kardeşi ile birlikte yaşıyorduk 3 aylıktan sonra sadece ikimiz yaşadık hayvan benden başka bir canlı bilmiyordu bir de evlendim şimdi de eşimi biliyor. 2. kediye alışır mı naparım ne ederim bilmiyorum. 2. kediyi sahiplenen üye vardır diye düşünüyorum nasıl yol izlediniz? her kedi farklıdır ama ben tecrübelerinizi dinlemek isterim <3
(bu arada ikinci kediyi eve aldığımda, lokumla anlaşamasa bile bırakamam vicdanen hasta olurum. o yüzden önden akıl almaya ihtiyacım var.)
Benim iki kedim var. İlk kedim 7 kilo falan. Ben digerini sokakta buldum. Aglıyordu. Benim oglum hemen kabullendi kardeşine. Araları çok iyi. Sabahları ve akşamları birbirini kovalıyorlar. Benim kedim yalnızken çok aglardı. Şimdi aglamıyor.

Kedim 1 yaşında iken 4 aylık köpek aldım. Kedim 2,3 gün uzaktan baktı durdu. Köpeğim eve yeni geldiği için özel alanında duruyordu ( büyük etrafı çevrili bir alan) kedim baktım yavaş yavaş o kafese yanaşıyor. Köpeğim de şaşkın yattığı yerden ına bakıyor. Sonra köpeğimin alan kısıtlaması bitti kedim le oynamak için üzerine atlamaya başladı. Kedim de bir sağ bir sol çakmaya başladı. Dedim alışamayacaklar. Ancak 1 haftada gayet arkadaş oldular. Şimdi beraber oynuyorlar ama kedim oyunu bitirmek isteyip köpeğim ısrarcı olursa yine dayak yiyor oturuyor aşağı😂

Biz de oğluşumuz 5 yaşındayken ona kardeş aldık, şimdi diğeri de büyüdü, üzerimden büyük bir yük kalktı gerçekten. Tek olduğu zaman en az 2-3 saat ben oyun oynatıyordum, bana pusular kurup her yerimi ısırıyordu, kardeş gelince beni bi saldı. Şimdi 15 dk kudurup 1 saat yorgunluktan düşüp uyuyorlar. Bir yere gittiğimizde aklımız kalmıyor, sıkılmıyorlar. Her kedi hemen kabul etmeyebilir 2. kediyi, benimki eve getirir getirmez yalamaya başlamıştı oturup ağlamıştım. Ki bizimki de aşırı şımarık. Eşim de ben de tepemizde gezdiriyorduk gözbebeğimizdi, 2. kediyi dakikasında benimsedi. Hatta ben 2. kedimi kucağıma aldığımda gelip yalıyordu benim de elimi ısırıyordu. Resmen o benim diyordu puşt =)) Onları kudururken, birbirlerini yalarken, aynı kaptan mama yerken izleyince insanın içi gidiyor. Ama 2si bir araya gelince çeteleşiyorlar, daha önce hiç yapmadıkları yaramazlıkları yapabiliyorlar. Eskiden yemek çalma huyu yoktu ilk kedimin 2. gelince ne bulsa çalıp götürüyor kardeşiyle birlikte.

benim de iki kedim var, bence harika bir fikir yanına arkadaş almak. ama yavru kedi iyi bir fikir olmayabilir. hareketli de olsa kediniz artık yavru enerjisinde değil, o yüzden yavru kedinin manyak manyak davranışları alışma sürecini zorlaştırabilir. alışana kadar mutlaka gerginlik yaşayacaklar ve yetişkin kediniz istemeden zarar verebilir. biraz daha boyu boyuna, huyu suyuna uygun bir kediyle daha iyi olabilir diye düşünüyorum. hem cok bebek değil de en azından 6-7 aylık bir kedi sahiplenirseniz, hayvanın karakteri hakkında da bir fikriniz olur, kendi kedinizle anlaşıp anlasamayacaklarini kestirebilirsiniz. (birinden sahiplenirseniz) bir de kediniz obezmiş, üstteki arkadaş doğru demiş, yemekleri ayıramazsınız ve kediniz yavru kedi maması yerse sağlığı için iyi olmaz.

Kediyle de alakalı. Bizim sitenin bir kedisi var. Her dönem yaninda yavru kedi olur her yilmevlat ediniyordu nerdeyse. Bazen iki üc olurdu yavrular. Cok anac bir kediydi.

Kediden kediye değişiyor. Bizim kedimiz 2. Kediyi getirdiğimizde (2. Kedi yavruydu) stresten dolayı gastrit oldu. Kediyi yolladık ama hala midesi için özel mama kullanmak durumundayız. İyi düşünün…

İki kedi anası olark kedi açısından iki olmalarının daha iyi olduğunu düşünüyorum. Temizlik açısından bana yorucu oluyor ama birbirlerine çok güzel arkadaşlık ediyorlar. Ben ikisini de yavruyken sahiplendim ama ablam 5 yaşındaki kedisinin yanına sahiplendi başta tıslamalar pati atmalar olsa da şu an gül gibi geçinip gidiyorlar.

Hayatta verdiğim en doğru kararlardan bir tanesidir ikinci kedimizi almak. Oğlum 6 yaşında 6.5 kg. Beni kimseyle paylaşamaz. İnsan ve hayvan görmeye alışık değildir. Alanına asla kimseyi sokmaz. Zarar vermez kolay kolay ama vukuatları vardır. Bana karşı çok koruyucu ama çevreye karşı bir miktar uyuracıdır. Sizin gibi gün boyu işteyiz bebeğim sıkılıyor mu? Üzülüyor mu diye düşünüyorduk. O sırada hayat karşımıza kızımızı çıkarttı. Geldiğinde ufacıktı daha 45-50 günlük ancaktı. Oğlum kıyameti koparttı. Asla istemedi ve hep tısladı. Biz çözümü şöyle bulduk. İlk 3-4 gün asla aynı yere getirmedik. Kızımızı odada tuttuk oğlumuz geziyordu o oda hariç evde. Sonra yavaş yavaş aynı odaya almaya başladık ama 15-20 dk çünkü oğlumuz tıslamayı bırakmıyordu. En son şöyle bir metod bulduk ve inanılmaz derece de işimize yaradı. Kızımızı balkona yanımıza aldık. Oğlumuzu saldık. Camdan kardeşini izledi. 4-5 gün böyle böyle devam etti. Sonrasında alıştılar bizim sürecimiz neredeyse 2 hafta sürdü ama asla acele etmedik. Oğlumuzun rutinlerini bozmadık. İlgisini eksik etmedik. Şimdi maşallah çok güzel anlaşıyorlar. İlk günler yanlış yönetseydik durumu şimdi böyle olmazlardı ama şuan maşallahları var 🧿

X