18 Mart Çanakkale Zaferi

Atatürk sadece bir asker değildi. Şu anlamlı sözlerine bakar mısınız?:KK200:

2247034

O karış karış destan yazılmış güzel topraklara gittim ,gezdim çok ayrı bir his ozamandan kalma mermi buldu rehberimiz,gerçekten gidilmesi görülmesi gereken bir yer,herkeze tavsiye ediyorum .ayrı bir maneviyatı hissi oluştu bende.. Bizlere haklarını helal ederler umarım tüm şehitlerimizEn Büyük TÜRKİYE Saygı ve Minnetle Anıyorum. En Büyük TÜRKİYE:KK200:En Büyük TÜRKİYE

Çanakkaleyi ilk defa lisedeyken gördüm. O kadar etkilendim ki hala istiklal marşını ağlayarak okurum. Her Türkün kendi destanını ezbere bilmenin dışında yaşayabilmesi için muhakkak Çanakkaleyi görmesi gerekir.

“Bu memleketin toprakları üzerinde kanlarını döken İngiliz , Fransız, Avustralyalı , Yeni Zelandalı , Hintli kahramanlar!

Burada , dost bir vatanın toprağındasınız. Huzur ve sükun içinde uyuyunuz. Sizler Mehmetçikle yanyana, koyun, koyunasınız.

Uzak diyarlardan evlatlarını harbe gönderen analar!

Gözyaşlarınızı dindiriniz. Evlatlarınız bizim bağrımızdadır, huzur içindedir ve rahat uyuyacaklardır. Onlar bu topraklarda canlarını verdikten sonra artık bizim evlatlarımız olmuşlardır.”
Mustafa Kemal'in yazdığı tüylerimi diken diken eden mektup...işte Çanakkale bu.Hepsini rahmet ve minnetle anıyorum...

Atatürk ve tüm şehitlerimiz nurda yatsınlar, mekanları cennetin en güzel yeri olsun inş
Onlara borçluyuz hem de hiç ödeşemeyecek şekilde
Çok gururluyum ama kalbim de bir buruk
Dünya durdukça asla unutulmayacaklar, yaşadıkça kalbimden asla çıkmayacaklar

X