Zulmedenin zulmünden kurtulmak için dua var mı

pembeumutyildizi

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
18 Eylül 2021
1.901
2.000
Kızlar birisi var, kafaya takmış, gücünü de arkasına almış uğraşıyor. Zaten zor bir dönemden geçiyorum, umursamamaya çalışıyorum ama sorunlu biri. Kaçıp uzaklaşmak da mümkün değil öyle söyleyeyim. Açığımı kolladığını hissediyorum. Haksızlık ediyor, normal söyleyebileceği şeyi hakaretle bağırarak söylüyor, kendini çok yukarıda görüyor. Bende karşılık verince bu sefer de gücünü kullanarak beni eşimi köşeye sıkıştırmaya çalışıyor. Eşim beni destekliyor. Benden uzak olsun. Kendi laneti onu bulsun, kimseye hiç bir kula zulmedemesin. Bu kişinin zulmünden, tuzağından, kötülüğünden, hırsından korunmak için hangi duayı tavsiye edersiniz? Daha belli olmadı ama bebek heyecanımız da var. Eğer varsa, bu stres bebeğe de zarar verir diye korkuyorum.

Kızlar birisi var, kafaya takmış, gücünü de arkasına almış uğraşıyor. Zaten zor bir dönemden geçiyorum, umursamamaya çalışıyorum ama sorunlu biri. Kaçıp uzaklaşmak da mümkün değil öyle söyleyeyim. Açığımı kolladığını hissediyorum. Haksızlık ediyor, normal söyleyebileceği şeyi hakaretle bağırarak söylüyor, kendini çok yukarıda görüyor. Bende karşılık verince bu sefer de gücünü kullanarak beni eşimi köşeye sıkıştırmaya çalışıyor. Eşim beni destekliyor. Benden uzak olsun. Kendi laneti onu bulsun, kimseye hiç bir kula zulmedemesin. Bu kişinin zulmünden, tuzağından, kötülüğünden, hırsından korunmak için hangi duayı tavsiye edersiniz? Daha belli olmadı ama bebek heyecanımız da var. Eğer varsa, bu stres bebeğe de zarar verir diye korkuyorum.
Birinin sizden uzak durmasını isterseniz hergün 48 Tebbet suresi okuyun …

Polis mahkeme şikayet. Sonra dua. Hz. Yunus'un duası. Ya ilahe illa ente Sübhaneke inni künti Minez- zalimin. Yazım yanlış olabilir önce doğrusuna bakın.

Rabbim o kisinin serrinden sizi muhafaza etsin
Esmaül husnadan yazdıklarımı peşpese kombin olarak okuyabilirsiniz gunluk olarak 100 adet veya daha fazla okuyabilirsiniz Onun dısında kevser suresini bol bol okuyun. Nas felak ayetel kursi salavatı serif de okuyun mutlaka.Tavsiyem kişiye beddua etmeden sizden uzaklaması yonunde dua edin.
"Hasbünallahü ve nimel vekil" duası da etkili olacaktır.

Ya Hafız, Ya Selam, Ya Aziz, Ya Rafi

Polis mahkeme şikayet. Sonra dua. Hz. Yunus'un duası. Ya ilahe illa ente Sübhaneke inni künti Minez- zalimin. Yazım yanlış olabilir önce doğrusuna bakın.
Çok sağolun. Olmuyor polis mahkeme. Farklı bir durum ne yazık ki. Ama gerekirse diye.hazırlığımı yapıyorum. Araştırayım çok sağolun. Günlük okuma sayısı var mı

Çok sağolun. Olmuyor polis mahkeme. Farklı bir durum ne yazık ki. Ama gerekirse diye.hazırlığımı yapıyorum. Araştırayım çok sağolun. Günlük okuma sayısı var mı
Ben okuma sayısına pek inanmam. Ama 41 ile 998 diye hatırlıyorum. Ama bunu sürekli tekrar edin. Sabır çekin. Ben yararını hep görmüşümdür.

Rabbim o kisinin serrinden sizi muhafaza etsin
Esmaül husnadan yazdıklarımı peşpese kombin olarak okuyabilirsiniz gunluk olarak 100 adet veya daha fazla okuyabilirsiniz Onun dısında kevser suresini bol bol okuyun. Nas felak ayetel kursi salavatı serif de okuyun mutlaka.Tavsiyem kişiye beddua etmeden sizden uzaklaması yonunde dua edin.
"Hasbünallahü ve nimel vekil" duası da etkili olacaktır.

Ya Hafız, Ya Selam, Ya Aziz, Ya Rafi
Çok sağolun. Gezdiğim yerde dilimden düşürmeyeyim bu duaları. İlk değil ne yazık ki anlamsız yere düşman oluyor insanlar. Kötü insanlar çok. Allah iyilerle karşılaştırsın, başka insanlara zarar verecek olanları da kendi derdiyle uğraştırsın ki zarar veremesin insanlara. Böyle dua ediyorum. Bazı insanlar vardır, kendi egosu için herkese zarar verin, insanları ezer geçer ya öyle biri işte. Ben değil ama birisi daha var, kafaya çok takıyor. Bu tür insanlar yüzünden ölen, felç geçiren insanlar tanıdım bitmiyorlar Bir türlü

Ben okuma sayısına pek inanmam. Ama 41 ile 998 diye hatırlıyorum. Ama bunu sürekli tekrar edin. Sabır çekin. Ben yararını hep görmüşümdür.
Çok sağolun, bir yerde de sabır çekersen Allah sabretmeyi gerektirecek daha çok şeyi gönderir gibi bişey okumuştum. Doğru mu bilmem.

La Havle Vela Kuvvete İlla Billlahil’Aliyyil’Azıym

Bu duayı da okuyun sıkıntı darlık bela musibetten kurtulmak için okunuyor.

La ilahe illa ente subhaneke inni küntü minezzalimin 100 kere
ve Ya Kabıd c.c esmasını okuyun.sanırım ebced değeri 903 idi
ben faydasını görmüştürm Allahın izniyle

Çok sağolun😊 güzelce yaşamak varken neden başkasına eziyet etmeyi seçer ki bazı insanlar
Furkan/20"Sizin bir kısmınızı bir diğerine fitne (imtihan sebebi) kılmışızdır ki, bakalım sabredecek misiniz? Zira Rabbin her şeyi hakkıyla görmektedir. "

Ayette buyuruldugu gibi insanlar birbirleriyle imtihan ediliyor.O kişi suan senin imtihanın eğer yine sabır ve dua ile Allahtan yardım istersen Allah seni selamete cıkaracaktır inş. Yanlız altını çizerek belirtmek isterim tekrar beddua etmeden o kişiye dualarını yap. Bazı esmalar var dusmanı kahredici haklıysan gercekten o kişiyi bir belaya düşer ama degilsen de donup dolasır seni bulur.Hz İbrahim in hayatını okursan eğer kurban kesme olayını ne demek istedigimi daha iyi anlarsın. O kişinin hidayeti için dua et gerisini Allah'a bırak.

X