Sivilceli Ciltler Zoretanın hakkinda bilgi alma

Sivilceli Ciltler ve Çözümleri

imamoglu

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
18 Aralık 2019
3
0
23
Merhaba arkadaşlar;
Çok fzla sivilce ve leke oluşumum olduğu için cildiyeye gittim ve bana kan tahlili yaptı sonrasında da ilaç yazdi ilacın adı zoretanın bana hamile kalma dedi eklem ağrısı kuruma yapar vs . Bilgiler verdi fakat çevremden duyduğum kadarıyla her ay kontrole gitmem gerekiyor ve kan tahlili yaptırmam gerekiyormuş fakat bana doktor böyle bir bilgi vermedi açıkçası ilk defa kullanacağım icin ben de bilmedigimden sormadım ve bu konuda bilgi istiyorum bilgisi olan bilgi verebilir mi lütfen

Ben kullandım. Çok kolay değil. Ozellikle ilk aydan sonra ellerde ve dudaklarda aşırı kuruma yapıyor. Özellikle gece uyumadan önce nemlendirici sürüp yatin çünkü sabah uyanınca dudaklarımızı açamayabilirsiniz:)
Iyi bir nemlendirici alın. Ve ilaç bitmeden bir iki gün önce doktorunuza gidin. Kan sonucunuza bakarak tekrar yazacak. Önemli olan bir hafta olsa bile ara vermemek çünkü tedavi aksıyor. 6 ile 8 ay ortalama kullanılıyor. Benim ocakta bitti. Ocaktan sonra regl dönemlerimde ara sıra 1 2 tane sivilce cıktı rahatsız edici olmayacak şekilde.
Ve ayrıca lazer epilasyon v.s de yapılmıyor ilac kullanirken bilginiz olsun. Kullanırken biraz zor ama bitince güzel bie cildiniZ olacak :)

Öncelikle geçmiş olsun. İlaç kullanırken bol bol su için. Nemlendirici kullanın. Her ay doktora gidişinizde mutlaka kan tahlili yaptırın. 😘 İnşallah sonunda tüm bunlara değecek bir cildiniz olacak 😊🌺

Evet bunları çevremde çok söylemişti ama doktor bana kontrol vs hiçbirşey demedi doktor mu ilgisizdi bilemedim 🤔🙄

Öncelikle geçmiş olsun. İlaç kullanırken bol bol su için. Nemlendirici kullanın. Her ay doktora gidişinizde mutlaka kan tahlili yaptırın. 😘 İnşallah sonunda tüm bunlara değecek bir cildiniz olacak 😊🌺
bende başladım 10.günüm bugun...Kan testi ve hormon testi verdim.Dr bana hamile kalma vs birşey söylemedi.Acaba kan testinde hamileliğe falan bakıyorlarmı bir fikriniz var mı?

bende başladım 10.günüm bugun...Kan testi ve hormon testi verdim.Dr bana hamile kalma vs birşey söylemedi.Acaba kan testinde hamileliğe falan bakıyorlarmı bir fikriniz var mı?
Asla hamile kalmamanız gerekiyor. İlacın prospektusunde de yazıyor. Hatta ilacın direk tabletlerin olduğu metal tabelanın üzerinde de yazıyor. Asla hamile kalınmamalı, bu ilaç teratojendir, çocukta birtakım sıkıntılara yol açacağı söyleniyor

Hayir kan testini karaciğer enzimlerinize, trigliserid, kolesterol vb. Bakmak için istemiştir. Asla ve de asla hamile kalmamanız gerekiyor

Onu hatırlamıyorum ama bu ilacı bıraktıktan sonra bile en az 6 ay hamile kalmamalisiniz. Doktorunuza danışın.

Hayir kan testini karaciğer enzimlerinize, trigliserid, kolesterol vb. Bakmak için istemiştir. Asla ve de asla hamile kalmamanız gerekiyor

Onu hatırlamıyorum ama bu ilacı bıraktıktan sonra bile en az 6 ay hamile kalmamalisiniz. Doktorunuza danışın.

tesekkür ederim kızlar.Niyetim yok kalmaya şuanlık,ama merak ettim tek benim dr uyarmadığı için dikkat edeceğim🙏🏼

Kızlar birinci ayımda kan verdim sabah ve kolestrolüm 236, trigliserid 154 ve hdl kolestrol 61 çıktı. Yani hepsi yükselmiş özellikle de kolestrolüm. Bunu nasıl engelleyebilirim siz neler yaptınız

kızlar tat duygusu giden oldumu zoretanin kullanırken ?
değişik bir tat ve koku kalıyor ilac yapmıs olabilir mi ilaci bırakmanın eşiğindeyim...

X