zepp yardım lütfen!sistem32 mde trojan var:((((

• Konu Sahibi ekrulum_mor ametist
  • Başlangıç Tarihi
E

ekrulum_mor ametist

Ziyaretçi
zepp merhaba,
benim pc'min sistem32 sine bir trojan yerleşmiş durumda,ne yaptım ise atamadım onusenağlama...avira yı kullanıyorum tarama yaptırdım olmuyor,sürekli uyarı veriyor delete ediyorum silmiyor...ad avare var onuda kullandım yoksenağlama...benim sistemim C D E olarak biçimli...Windows'um C de kurulu...en son oğlum askere gitmeden formatlamıştı...hatta çok kolay bir kurulum cd sinden yapmıştı...bios a girip bir iki işlem yapmıştı...kurulum 15 dk da tamamlanmıştı...banada yazılı olarak tarifi bıraktı,hatta bugün telf'te konuştum "anne sadece C ye format at çok kolay" dedi ama cesaret edemiyorum bir türlü...üstelik bir sürü program var,onları nerden yükleyeceğim bir dahasenağlama Trojan sistem32 driver da diyor avira...oğlum oraya yerleşmişse formatsız gitmez diyor...senağlama..bunun formatsız bir yolu yok mu? kasperky 2009 key li kurulum cd'm var ,avirayı kaldırıp onu kursam ve tarama yapsam faydası olur musenağlama...bana bir akıl ver lütfen....

iş başa düşünce insan her şeyi yapabilirmişsengözlerimebaksanab35 yaşımdan sonra tanıştığım pc'ye 41 yaşımda format atmayıda öğrenmiş oldum:lepi:dostlar sağolsun sayelerine oldusengözlerimebaksanabaskerdeki paşam,kuzum anneciğine bir fırça çekti "anacığım sen bu işi yapabilirsin,üzülmene gerek yok tak kurulum cd sini,ben seni yönlendireceğim dedi....telf'te o yönlendirdi ben yaptım ve formatı attım:sm_cool: sonra elimde cd si olan bir virüs programı vardı onu kurdum ama pc mi imleç kımıldıyamaz halde kastı...ekran dondu kaldı:1no2:kapatamıyordum bile ...reset yaptım,direk düğmeden kapattım hemde kaç defa...güçlükle denetim masasına gidip virüs programını kaldırmaya çalıştım ...yok kaldıramadım:1closedeyes:dedim"kızım iş başa düştü bir kere yaptın bir daha yapabilirsin...veeeee tekrar format attım bu sefer tek başıma hemde:sm_cool:sositososito hemen int'ten güvenli bir siteden virüs programlarına baktım aklıma yatan birini indirip pc me kurdum...sayfasına gidip kaydımı yaptırdım key'imi aldım..onuda girdim...başka bir virüs programı daha indirip kurdum...ikisi pc'mde şuan çalışır durumdalar...ve pc de ne ağırlaşma ne kasılma var...(inşallah ileriye doğruda olmaz)şimdi birde sistemde artık ve işe yaramaz dosyaları temizleyen bir program birde sistem en iyileme,sorun giderme,hata ayıklama proramına ihtiyacım var onlarıda bulup yükleyince harika olacak...formattan önce vardı ama adlarını yazmayı unuttum,formatla silinip gittiler...ama bulacağım bir şekilde..akşam dersaneden gelen küçük oğlum gözlerine inanamadı"vayyyy anneme bak :1shok:anneciğim sen harikasın,seninle gurur duyuyorum...babasına "gördünmü baba annemi pc ye format atmış,herşey süper olmuş "dedi...eşimde hem şaşkın hem müstehzi bir gülüşle "yapar oğlum yapar...aklına koyduğu zaman elinden kurtuluş yoktur annenin......bizde gelirken arabada yarın kasayı götürüp servise bırakırız format atarlar diye konuşuyorduk...dedi....

işte böyle oğluşumla eşim bana hayran oldular(öh_höö ayıptır sölemesi bir kez daha):asigim: oğlum gidip gelip beni öpüyor "süper annem"diye ve mutlu sooonn....(zaten bayılırım mutlu sonlara).....bir şey daha bunu bilmiyordum ben, trojanlar direk silinmezmiş önce karantina yapılırmış...aksi taktirde bölünüp çoğalıyorlarmış...bende de ilk önce tek trojan çıkmıştı,sonra her uyarıda siliyordum ben sildikçe onlar çoğaldı sakın başınıza böyle bir şey gelirse benim düştüğüm hataya düşmeyin silmeyin önce karantinaya alın....

: )
ne kadar guzel ..iyi ki gec cevap vermisim(bilerek degil cocuklarim hasta oldugu icin cok yogundum )

neyse madem sorun halledildi konuyu kilitliyorum ...
sorunsuz gunler yerimseniben

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…