zengin olmamızın önündeki en büyük engel nedir sizce??

cloudy

en iyi koca ölü kocadır:)
Kayıtlı Üye
13 Aralık 2008
3.569
5
Aşağıdaki parçayı dikkatle okuduktan sonra konuyla ilgili soruyu yanıtlayınız.
- Münevver, şu yalının güzelliğine bak. Bir gün ben de çok zengin olacak, seni böyle bir yalının hanımı yapacağım. Prensesler gibi yaşatacağım seni. Bir elin yağda bir elin balda olacak.
- Ay Rüstem, boşver, bu yalı olmaz. Baksana şunun camlarına kocaman kocaman. Kimbilir kaç saatte silinir bunlar, hiç uğraşamam valla.
Bu çiftin zengin olmasının önündeki engel ne olabilir?

a )Bir yalı satın alacak paraları olduğu halde, camları kendisinin silmek zorunda kalacağını düşünen “vizyonsuz Münevver” zenginliğin önündeki en önemli engeldir.

b )Daha bir pencereyi silmeye üşenen zihniyet o parayı kazanmak uğrunda gerekli azmi ve beceriyi gösteremez. Dolayısıyla zenginliğin önündeki engel “üşengeç Münevver”dir.

c )Zenginliğin önündeki tek engel, çalışıp zengin olmaya giden yolda adım adım ilerlerken, bu yolda kendisiyle ortak bir mücadeleye girip çalışacak bir eş yerine evde prenses gibi şımartacağı bir eş seçen “aptal aşık Rüstem”dir.

d )Bir an evvel yola koyularak zengin olmak uğrunda çalışmak yerine sevgilisini koluna takıp bol keseden atıp kıyı boyunca yalı beğenen “hayalperest Rüstem” zengin olmaları yönündeki en önemli engeldir.

kaydirigubbakcemile3kaydirigubbakcemile3kaydirigubbakcemile3

Son düzenleme:
bence c şıkkı diyorum.rüstem başka bir eş bulsun, bu kafayla münevver onu yarı yolda bırakır valla :eek:klava:
emeğine sağlık canım kaydirigubbakcemile2

d )Bir an evvel yola koyularak zengin olmak uğrunda çalışmak yerine sevgilisini koluna takıp bol keseden atıp kıyı boyunca yalı beğenen “hayalperest Rüstem” zengin olmaları yönündeki en önemli engeldir.

Ay Rüstem, boşver, bu yalı olmaz. Baksana şunun camlarına kocaman kocaman. Kimbilir kaç saatte silinir bunlar, hiç uğraşamam valla.
Bu çiftin zengin olmasının önündeki engel ne olabilir?

bence a secenegi..

a )Bir yalı satın alacak paraları olduğu halde, camları kendisinin silmek zorunda kalacağını düşünen “vizyonsuz Münevver” zenginliğin önündeki en önemli engeldir.

bencede budur arkadaşlar, herşey ortada zaten. ama a şıkkıda olabilir ilk okuduğumda hemen aklıma, o kadar zengin olunca birkaç yardımcı tutarsın aptal Münevver demek istedim ama, Münevver Rüstemi bizden iyi tanıyor olabilir.:roflol:

c )Zenginliğin önündeki tek engel, çalışıp zengin olmaya giden yolda adım adım ilerlerken, bu yolda kendisiyle ortak bir mücadeleye girip çalışacak bir eş yerine evde prenses gibi şımartacağı bir eş seçen “aptal aşık Rüstem”dir.

canım benim ne güzel konular açıyorsun...tebrik ederima.s. takipteyim hayatımyerimseniben

canım benim ne güzel konular açıyorsun...tebrik ederima.s. takipteyim hayatımyerimseniben

teşekkür ederim size ve
yorum yazan bütün arkadaşlara
ben aslında bunu anket yapmayı düşünüyordum ama yapamadım fisfisfis
bu kadar uzun şıkları kabul etmedi
o yüzden açık anket gibi oldu
katıldığınız için teşekkürler a.s.

X