Zayıflamam lazım aşırı kilo aldımm öneri ve sorularıma cevapp yardımmm istiyorumm

Baharyagmuru35

Guru
Kayıtlı Üye
7 Ağustos 2011
14.264
14.661
20 yaşındaym . Boyum 175 Kilom 82 ollmuş . Hayatımda ihç bu kadar kilolu olmamıştm . Evliyim geçen sene evlendim . Geçen sene eylülde 69 kiloya inmiştim ama sonra yoğun bakmda yattm kanmda pıhtılaşma oldu hayati risk filan geçirdim evlendim vs. derken 76 oldum evlendikten sonra da 82 oldum . Şuan 82 yim . yanlarım çok fırladı . göbek filanda çok . Çok moralim bozuk kilo konusunda . Zyıf olup güzel güzel şeyler giymek istiyorum . Dışarıda çok güzel kıyafetler var ama bana yakışmıyor şöyle zapzayıf olsam mükkemmel olurdu . Boyumu bir türlü avantaja çeviremiyorum . 175 boyum var ne güzel şöyle 60 65 olsam süper olacak . Yürüyüş yaparak kilo vermiştim geçen sene ama bu sene evlenip taşndm buralar hep yokuş bi yürüyüş alanı var aşağıda ama ordan sonra yokuşu çıkıp eve gelmek çok zor geliyo bayılcak gibi oluyor geçen az kala bayılacaktm ylda . Yürümeye yürümeye bünyede hamlaşınca çok fena oldum . Havalarda soğuk .
En kötü özelliğimde çikolatyaa dayanamıyorum çikolatasız duramıyorum . Nefret etsemde tarçınlı süt iyi geliyormuş sanrm tatlı isteğine sizcede öylemi ?
Birde ççörek otu yağı almş eşim 2 gündür içiyo iştahı çok kesildi ben de içeceğm sizce işe yarra mı kilo veridirdiği yazıyor her yerde ?
Başka öneriniz var mı ? Yürüyüşe çıkmadan evde hareket yaparak zumba dansıyla vs. zayıflayablrmiyim ?

Canım dediklerinle zayıflayabilirsin tabi..
Birde geceleri yatarken minik bir diş sarımsak yut metoyu hızlandırıyor..(Denenmiştir tarafımdan)
Ve istersen zayıflama gruplarına katılabilirsin
Ben 5. takımdayım gelmek istersen bekleriz.

Kendi çapımda diyet yapıyorum 7 aylık hamileyim 2 haftada 2 kilo verdim aynı zamanda bebek de iyi durumda kilosu gayet iyi. Öncelikle beyaz ekmeği kesip tam buğday ekmeğine başlamalısın. Hamurişini, tatlıyı, kızartmayı ve abur cuburu tamamen bırakmalısın ve günde enaz 10 bardak su ve 2 bardak süt içmelisin. Sebze ağırlıklı beslenip haftada enaz 2 kez fırında balık yemelisin. İşe yarıyor..

Canım bir litre suya bir kaşık elma sirkesi camşişe olarak al, bir tam limonu sık tansiyonun falan yoksa tabi. Ve bunu iç sürekli. Sabah kalkar kalkmazda ılık suya bir kaşık bal ekle iç. Kuru kayısıya yönel. Ben koşu bandında yapıyorum yürüyüşümü. Bana bu limon sirke su karışımı ççok kilo verdirdi tabi diyetle diyet dediysem tamamen kendim oluşturdum. Tatlıyı kesmezsen veremezsin tecrübeyle sabit ben 70den 58e düştüm. Bir kaç ayda amadiyet yapıyorsan mutlaka sıkışaltırıcı kullan ben çokçatladım

Öneri için teşekkürlerr . Bende 10 gündür diyet yapıyorum zihin olarak kendimi sonunda hazırladım . tatlıyı kestim çikolata kek vs. yemiyorum hamurişi kızartma kola vs. hiç yemiyrm . B haftada 2 kilo verdim böle devam ediyorum .
Birşey daha soracağığm ttatlı isteğim geçsin diye bir bardak sıcak çikolata içiyorum hergün bozarmı diyeti ilk hafta yaptm 2 kilo verdim yinede ama . öncedende hep içiyordum kilo veriyordum yinede . birde leslienin 3 mllik 45 dakikalık videosunu yapıyorum hergün ve egzersiz

Canan Karatay ın önerilerini dinle ve dediklerini yap derim.
Ben karatay diyeti yapıyorum
Emziriyorum 11 aylık kızım var.
40 günde 6 kilo verdim.
Hemde ilk defa diyete başlaynca vücuttan giden su ödem değil onlardan sonra verilen 6 kg.
Çünkü karatay diyetinden önce zaten diyete başlamştm ama sıkı değildi.
2 öğün yiyorm.
Sabahları tereyağlı 3 yumurta
1 avuç kadar peynir
1 çay bardağı ceviz
Bazen zeytin yedim.
Akşamları da ne yemek varsa.
Sulu yemek.
Pirinç patates pişmiş havuç filan yemedim.
Diyetin 1 haftası her akşam sadece balık ve salata yedim.
Bu 40 gün içinde 3 kere misafirliğe gittim ve kısıtlamadan herşyden yedim ödül günü olarak.
Hala devam ediyorum.
70.5 kg dan 64.5 e indim.
Hatta bu pazar 64ü görürm tartıda.
Hedefim 56.
Doğum sonrası kilolarımı vermekle uğraşıyorm
Sen de verirsin inşallah.
Pilates ve squat a da başladm 2 gündür iyi geliyor.

Canm bence hergün içme Önce vermen gereken kilo yağına bağlı verirsin ama daha sonra durur kilo vermen en azından haftada ikiye düşür mesela her gün çok fazla. Kakaonun hiç bi yararı yok diyetisyenler bangır bangır bağrıyor. Tatlı isteğini bitter çikolata ile gidermen daha sağlıklı. Ama en iyi çözüm bir diyetisyene uymak :)

Birde form bisküviler var mesela portakallı form 30 gramı 123 kalıri onlardan yiyorum cnm çok tatlı isterse

Birde form bisküviler var mesela portakallı form 30 gramı 123 kalıri onlardan yiyorum cnm çok tatlı isterse

Ben canım çok tatlı istediğinde hurma yiyorum canım glikozu azaltılmış olanlardan şu medine hurmaları var ya. İrilerinden 3-4 adeti 1 porsiyon meyveye eşit hemde tokluk veriyor dene istersen :)

Merhaba bend
Hemen hemen sizin gibiyim yeni yuruuw yapamiyorum ev icinde nasil zayifliyim bilmiyorum ckolotaya dayanamiyorum elbiselere bakip ic cekiyorum napicam wawirdim ama kulom 75 boyum 1.60 takimlara nasil katila bilirim lutfen cevaplarmisiniz

Merhaba bend

Hemen hemen sizin gibiyim yeni yuruuw yapamiyorum ev icinde nasil zayifliyim bilmiyorum ckolotaya dayanamiyorum elbiselere bakip ic cekiyorum napicam wawirdim ama kulom 75 boyum 1.60 takimlara nasil katila bilirim lutfen cevaplarmisiniz
Birde bir wey soylediler bana goji berry turkcesi qaliba kurt uzumu alip iciyorsun cok iyi zayiflatiyormuw kullanan varsa rica ederim yazsin

tatlı kriziniz geldiğinde bir orta boy muza 1 tatlı kaşığı bal ekleyip yiyin ve bunu haftada 1 kere yapın oda olmazsa 1 bardak süte tarçın ekleyip için :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…