Zayıflamak için Dua ya da Esma var mı?

neslilocke

Üye
Kayıtlı Üye
28 Şubat 2023
10
3
26
Arkadaşlar yıllardır zayıflamak için yapmadığım şey kalmadı. Oturduğum yerden zayıflamak gibi bir beklentim yok. 1 yıla yakındır haftanın 5 günü spora gidiyorum ve yediğime içtiğime çok dikkat ediyorum, birkaç kez diyetisyen tecrübeden oldu ancak kilom maalesef belli bir noktadan aşağıya inmiyor. Şanslıysam ayda 3 kilo anca verebiliyorum. Çevremdeki herkes çabama acıyor başkası senin yerinde olsa ermişti diyorlar. İştahlı bir insan da değilim. Hayatım boyunca kısıtlanmaktan bıktım. Bu durum psikolojimi bozdu. Emeğinin karşılığını alamadığımı düşünmeye başladım. Bunun için bir dua zikir ve var mı , çünkü ben elimden geleni yapıyorum ve ek bir destek arıyorum.

Esma bilmiyorum belki vardır ama, incir kürü çok faydalı metabolizmayi çok hızlandırıyor.
Deneniz mi hiç ??

Böyle bir şey olabilir mi arkadaşlar ya

Ne olursa olsun ne yaparsan yap yemeğine dikkat ediceksin yürüyüş yapıcaksın ve tabiki önce doktora gidiceksin değerlerine baktırıp Diyetisyen e danisicaksin

Diyetisyen?

Böyle bir şey olabilir mi arkadaşlar ya

Ne olursa olsun ne yaparsan yap yemeğine dikkat ediceksin yürüyüş yapıcaksın ve tabiki önce doktora gidiceksin değerlerine baktırıp Diyetisyen e danisicaksin
Yazdıklarımı okumuyor musunuz ? Diyet ve spor yapıyorum yazmışım düzenli olarak doktora gidiyorum. 10 kilo verdim ve vermem gereken bir 10 kilo daha var ama yaklaşık 1 yıldır veremiyorum

Böyle bir şey olabilir mi sizce? Demekki bedeninizde yanlış giden bir şeyler var, diyetisyene dahiliyeye endokronolojiye gitmeniz lazım. Ya da doğru yaptığınızı sandığınız yanlışlar var

Diyetisyene gittiğimi belirttim zaten. Ki benim yemek ve sporla ilgili bir sorunum yok haftanın 5 günü spora gidiyorum ve diyet yapıyorum bu şekilde 10 kilo verdim 9 ay gibi bir sürede ancak hala vermem gereken bir 10 kilo daha var fakat 1 yıla yakın zamandır veremiyorum.

Böyle bir şey olabilir mi sizce? Demekki bedeninizde yanlış giden bir şeyler var, diyetisyene dahiliyeye endokronolojiye gitmeniz lazım. Ya da doğru yaptığınızı sandığınız yanlışlar var
Evet sorun bu zaten diyetisyene de dahiliye ve endokrine de giderek 9 ay gibi bir sürede zorla 10 kilo verdim ki şuan hala spor ve diyete devam ediyorum. Ancak yaklaşık 1 yıla yakın süredir kilo veremedim ve vermem gereken bir 10 kilo daha var.

Yazdıklarımı okumuyor musunuz ? Diyet ve spor yapıyorum yazmışım düzenli olarak doktora gidiyorum. 10 kilo verdim ve vermem gereken bir 10 kilo daha var ama yaklaşık 1 yıldır veremiyorum
Bana neden sert çıktınız ki 10 kiloyu dua okuyarak mi verdiniz
Bir süre durmuştur kilonuz belki sağlıkla değerlerle ilgili durum var belki farklı bir diyet yapmanız gerekiyor

Son düzenleme:
bu videoda ya da bu kanalda aynı diyetisyenlerin olduğu videoda diyetisyenlerden biri şunu söylemişti bazı insanlar zor kilo verir ama bu insanlar güçlü insanlardır, mesela savaş anında, kıtlık anında diğer insanlar çok çabuk erir giderler ama bu insanlar uzun süre o koşullarda bile mevcut hallerini korurlar. Sanırım siz o güçlü insanlardansınız. Öncelikle bunu bir dezavantaj olarak düşünmeyi bırakın. Aslında belkide avantajlısınız. Ayrıca diyetisyen kontrolünde de 10 kilo vermişsinz uzun sürmüş evet ama en azından şunu düşünebilirsiniz yavaş verdiğiniz için br daha o kiloları almayacaksınız. Esma var mıdır bilmem ama şunu önerebilirim mevcut sporunuza ve diyetisyene devam edin üzerine daha çok gidin. Emin olun vermeye devam edeceksiniz. Belkde o sizin direnç kilonuz onu kırdığnızda tekrar vereceksiniz. Son 10 kilonuz kalmış. Size birde önerim var eğer yapmak isterseniz. Peynir diyeti var 2 günlük. Kilo verme durduğunda bunu yapıyosunuz ve kilo vermeye devam ediyorsunuz. Metabolizmanızı şaşırtmanız gerekyordur belkde o yüzden bir şans verebilirsiniz. Hatta linkini atayım. 2 gün bunu yapıp sonra diyetisyeninizin diyetine devam edin. Umarım işe yarar sevgiler.

Dalga geçmeden yargılamadan cevap verdiğiniz için teşekkür ederim. İnsanlar çabamı yaşadıklarımı bilmeden akıl vermeye kalkıyorlar. Söyledikleriniz bana umut oldu. Psikolojik destek almayı düşünüyorum.

Ya Samed iştahı kapatıyor Ya Mussavviru sekillendiriyor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…