Sivilceli Ciltler Yüzümde sivilce ve lekeleri var, geçirmek için çare arıyorum Farmasi çay ağıcı serisini kullanıp veya başka bir şey, etkisiki gören oldu mu?

Sivilceli Ciltler ve Çözümleri

cikolatalipankek

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
15 Eylül 2020
358
182
Yüzümde sivilce ve sivilce lekeleri var ama yağlı bir cilde sahip değilim. Acaba kullanıp da faydasını gören oldu mu? Veya başka çözümlerde olabilir, kendimden tiksindim artık o kadar moralim bozuldu ki her gören cildine ne oldu senin diyor, bu yaşıma kadar hiç sivilcelenmemiştiö, artık kim bana yüzüne ne oldu diye sorduğunda gözlerim doluyor ağlamamak için kendimi zor tutuyorum

Çay ağacı yağı falan bunlar boş iş canım tabii ki etkisi vardır ama seni rahatsız edecek boyuttaki bir durumu tedavi edemez. Birkaç ay öncesinde ben de çenem konusunda aynı durumdaydım ve gerçekten insanların yüzüne ne oldu diye sorması çok sinir bozucu.
Cildiyeye gittim bir antibiyotik ve bir de kurutucu krem yazdı. Ben açıkçası antibiyotiği kullanmak istemedim çok ağırdı ve kullanmadım önce sebebini öğrenmek istedim sivilcemin. Kremi kullandım etkisini gördüm ve yediklerime dikkat ettim 7 8 gün ne ekmek ne şeker ağzıma koymamaya dikkat ettim inanır mısın o sivilceler öyle bir azaldı ki. Hala biraz iz var ama takmıyorum.
Senin de eğer hastane çok kalabalık değilse yeterli maskeyle kendini koruyabileceksen hastaneye gitmeni öneririm. Cildiye doktorları ilaç verip yollamaya odaklılar genelde bu yüzden senin kendini takip ederek karaciğer ve kadın doğum tahlili yaptırman gerekiyor. Hormon bozukluğu kist vs olabilir hayatında kist geçirmeyen kadın sayısı çok az. Moralini bozma canım benim bunlar geçici kendini daha çok strese sokup yüzünde sivilceye sebep olma :)

Bende aynı senin gibi doktora gittim ve bana ilk kontroldan roaccutane yazdı + bir tane krem verdi gönderdi. Ve bende roaccutane'ı araştırdım ve fazla zararı olduğu için kullanmadım. Verdiği kremi (ismi Magnis) bir kaç gün sürdükten sonra sanki daha fazla sivilce kusturdu yüzümde onuda kullanmadım. Sirkeli su + aloe vera jeli sürüyorum bir kaç gündür yüzüme + günlük salyangoz sabunu ile yıkıyorum cildimi. Doktor bana kan tahlili yaptı ve karaciğerde sorun yoktu çok şükür. Dediğin gibi yediklerime dikkat etmeye çalışacağım birde ben hiç bir şekilde su içemiyorum, su içmeyede özen göstermeye çalışacağım. Allah'ın izniyle inşallah düzene girer yüzüm çünkü insanların gereksiz yorumu beni deli ediyor daha çok kafama takıp stres yapıyorum. Bütün gün telefon elimde acaba hangi krem etkili olur eder diye araştırma yapar oldum. Senin kullandığın krem hangisiydi acaba ? :)

bu arada ilgin için çok teşekkür ederim insanın derdini anlayan birdi ile konuşmak bile çok iyi geliyor Çevrem süreli abarttığımı ve zamanla kendi kendine geçeceğini söylüyorlar ama işte demesi kolay insan yaşamadan bilemiyor

En son kullandığım kremi hatırlamıyorum da yıllar önce oximin kullanmıştım o da güzeldi. Gluten ve süt ürünlerinin de sivilceyi çok etkilediğini okumuştum.

Ben de yıllarca geç ergenlik sivilceleriyle uğraştım, dermatologların verdiği ürünler geçici çözüm oldu sadece. Kendinize baştan bir rutin yaratmalısınız, ben uygulamaya başladığımdan beri 1 yıldır yüzümde sivilce çıkmadı cildim tertemiz artık. Ben çözümlerim şöyle ;
Caudalie vinopure blemish serum salisilik asit içerdiği için sivilceleri önlüyor, cildi onarıyor sürekli ve düzenli kullanmalısınız.
Gece yüzünüzü yüz yıkama jeliyle(ben bioderma kullanıyorum) güzelce temizlemelisiniz sabahları sadece suyla yıkanmalı.
Yıkamalardan sonra cildinize uygun bir nemlendirici.
Yastık kılıfınızı en fazla 2 günden sonra değiştirmelisiniz.
Bir de son 2 aydır her hafta ordinary nin kırmızı cilt maskesini kullanıyorum etkisi çok güzel

Ben kullandım sabunu ıle. Etsene hıc bır halta yaramıyor

Ben baya uğraştim olmadi Farmasi falanda hikaye yani onlara boşuna para verme bence. La Roche nin h serisi var onlari kullan bence ayrıca müsait bı zamanda roaccutane tedavisinde ne başka derim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…