yüzükoyun uyuma

tosbaa8

Nirvana
Kayıtlı Üye
7 Şubat 2008
3.093
10
43
merhaba arkadaşlar..
sırt ağrılarım çok olduğu için geceleri yüzükoyun uyuma isteği oluyo içimde ve bazen yüzükoyun uyurken uyanıyorum.
nette araştırdım çok net bi bilgi bulamadım.
bi zararı var mı acaba karnımın üstüne yatmamın???

canım benim sırt ağrılarım yok ama ben de hamile kalmadan önce hep yüzüstü uyuduğum için şimdi çok zorlanıyorum.zaten karnın şiştikten sonra yüzükoyun uyuyamıyor ki insan ben ilk aylarda uyuyordum eğer karnın daha şişmediyse bir sorun olmaz ama bebek büyüdüyse ve sen rahatsız olmadan hala yatıyorsan onun zararı olabilir çünkü karnın ezilir sıkışır bebek tam dolaşım olmayabilir yan yatmaya özellikle de sol tarafına yatmaya alıştırsan kendini daha iyi olur ama gene de doktoruna sor bence en iyi onlar bilir.

İlk aylarda yapabilirsin bunu ama karın büyüdükçe istesen de olmaz:)) Yatakla aranıza bir karpuz girecek netekim. Bir sakıncası olmaz, sanmıyorum. İlk bebeğimde ben de öyle yatardım. Bebek kaybetmek ya da ona zarar vermek çok zordur. Köylerde tarlalarda akşama kadar çalışan kadınlar da çocuk doğuruyor. Merak etme, bebeğin öyle korunaklı bir yerde ki hiç bir şeyden kolay kolay etkilenmez. Allah'ın izniyle sağlıcakla doğar inşallah!

canim bende hep sag tarafima yatmayi severdim,okudugum kitaplarda hamilelikte sol tarafa yatilmasi gerektigini okudum,cunku sol tarafa yatinca bebege daha iyi kan gidiyormus iyi besleniyormus,bende zor alistim sola yatmaya surekli esim dondurdu gece beni ,hatta gece donmeyeyim diye alisana kadar yastik koydum sirtima,sola yatmaya calis canim bebegin icin,insallah sag salim kavusursun bebegine

çok teşekkürler kızlaarr.
sol tarafıma yatarak uykuya dalıyorum, fakat bi uyanıyorum yüzükoyun buluyorum kendimi:)))
hemen apar topar sola dönüyorum falan, komik oluyo yanii:))

valla o kadar da olur artık heralde ya ben de bazen kaçırıyorum ama altıma yastık koyuyorum fazla ezilmesin diye idare edicez artık çok da fazla takmamak gerekir...

Bende çok sefiyorum ama karnın şişince hakikaten zor oluyo bi doğurayım zaten doya doya yatcam :))

bi arkadaşım eşine şaka yapmış hamileler için özel yatak üretmişler, ortası çukur, göbeğini o çukura koyup uyuyosun diye...
kızcağızda gerçek sanmış, yatak firmalarını arıyomuş..
bi gün bizim yanımızda sordu eşine hani vardı o yataktan arıyorum bulamıyorum diye, eşide aa sen inandın mı ben şaka yapmıştım diyo:))
yüzükoyun yatma isteği böyle bişey oluyo hamilelikte galiba:))
olmayacak şeylere inanıyo insan:))

O 9 ay boyunca yüzükoyun yatamamanın acısını hala unutamıyorum.
Allah hamile arkadaşların hepsine sabırlar versin, hayırlı doğumlar nasip etsin.

İmza : doğumdan sonra günlerce yüzükoyun uyayan biri.

amin canım çok saoooll.
imzan süper olmuuşş:))

Canım bende yüzükoyun uyuyan biri olaraktan epeyce zorlanıyorum.. Gebelikte rahat uyuma şekli nasıl olmalıdır ?
Gebeliğin ilerleyen aylarında gebeler yatakta uyurken giderek rahatsız olmaya başlar*lar. Bu rahatsızlıkları azaltmak için yumuşak yastıklardan faydalanabilir.
Gebeler için en uygun yatış pozisyonu, yan yatıştır. Özellikle son aylarda sol yan yatış önerilir. Bu sırada başın altına 2-3 yastık, bacakların arasına bir yastık ve ihti*yaca göre kollar arasına ve sırta bir yastık yerleştirilebilir.
Gebelikte kesinlikle yüzüstü yatış yasaklanır.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…