Yüzde beze??

alistar

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
11 Temmuz 2011
43
0
Kızlar yardım edin ne olur yüzümde sivilce şeklinde şeyler çıktı ama sivilce değil, sordum herkes beze diyor. ama sivilce büyüklüğünde ve beyaz. ten rengimden daha beyaz olduğu için çok kötü duruyor. aylardır ellemiyorum geçmiyor ne yapmalıyım doktora mı gideyim?

canım nasıl kurtuldun naptı doktor ben de o bezelerden muzdaribim öz çevremde irili ufaklı bir de hassa bir cilde sahibim kendim bi şey yapmak istemiyorum

Arkadaşlar o beze dediğiniz şeylerin adı milia. Ve bunlar gitmez, sıkılmaz. Örneğin sağ gözünüzdeki geçse sol gözünüzde çıkar, yanağınızda çıkar vs. Bunları ancak dermatog yok edebilir. Bir şırınga benzeri tarzda bişeyle onun içindeki beyazlığı alıyorlar sonra geçiyor. Benim de var ama yaptırmadım henüz, çok küççük yaptırmayı da düşünmiyorum ama bende de çok var. :/

Yüzümün çok açık bir yerinde, tam sol yanağımın üzerinde olduğu için rahatsız oluyorum yoksa pek önemsemezdim aslında =/

kendimizin geçirebileceği bişey değil :S bendede var yaz geçsin aldırcam doktora başka çözümü yok :S

ya benimde nişanlımın yüzünde var birsürü.acaba devl.hast.deki dermatoloji de olur mu dediğiniz işlem?

benimde kardesimin göz cevresinde var.4 yıl önce ankara atatürk araş. hast.de hem telefonla konusup hem alet kullanabilme kabiliyetinde bir doktor bezeleri o aletle yakıp üzerine de bolca tentürdiot sürmüştü.(Allahtan oymadı kızın gözünü)biz o halde belediye otobüsünde gitmiştik eve cok komikti.cok faydalı olmadı kardesim için.ama yeni yöntemler yada daha ilgili doktorlar vardır.tamamen kurtulan biriyle tanısmıs kardesim.adana numunede bi doktor tedavi etmiş.

benimde kardesimin göz cevresinde var.4 yıl önce ankara atatürk araş. hast.de hem telefonla konusup hem alet kullanabilme kabiliyetinde bir doktor bezeleri o aletle yakıp üzerine de bolca tentürdiot sürmüştü.(Allahtan oymadı kızın gözünü)biz o halde belediye otobüsünde gitmiştik eve cok komikti.cok faydalı olmadı kardesim için.ama yeni yöntemler yada daha ilgili doktorlar vardır.tamamen kurtulan biriyle tanısmıs kardesim.adana numunede bi doktor tedavi etmiş.

yağ bezesidir.Ben de geçen hafta dermatoloğa gittim ve aldırdım.2 dk bile sürmüyor,acı da yok,çok basit bir işlem.Bir aletle yakıyor,sonra da cımbız gibi birşeyle alıyor.

Ama benimki içine göçük, çıkık bir şey değil. Yani et beni gibi bir biçimi yok, nasıl yakacak ki onu?

benimde alnımda çıkmıştı ve ben onu önemseyip doktora bile gitmedim ufakken gelseydin yakardık ama bunu yakamayız dedi doktor benimki baya büyümüştü çünkü kesip aldılar estetik dikiş yaptılar sonra bence büyümeden gidin yakma işlemi daha kolay oluyormuş.

Yalnız kızlar bende de var bunlardan ama benim alnımda çıktı. Üstelik bir günde 15-20 tane. Alerji gibi sanki ya gece yatmadan önce bir şey yoktu sabah kalktığımda gözlerime inanamadım. Normalde gözlerimin altında 3-4 tane vardı toplamda şimdi ise bir sürü var.

O işlemi bugün ben yaptırdım :) Benimde sol yanağımda 2-3 tane sizin deyiminizle beze gibi bişey vardı.Önce sabun tonik ve antibiyotik verdi kurumadı onlar geçmedi.Bugün kontrole gittiğimde cımbıza benzer yuvarlak uçlu bişeyle onların üstünü bastırdı,sonrada şırıngıyla azıcık bastırdı.hatta sivilce sıkarız ya böyle acayip bir ses çıkar öyle bir ses çıktı.Daha sonra kanayan yerleri jelle temizleyip imex kem sürdüm.Ve şimdi o sıktığı yerler kabuk bağladı.Antibiyotiği kullanmaya devam edeceğim.O şekilde kuruyacakmış

arkadaşım benmde başıma geldi
buradan okumuştum
bu sabah başıma böle bişey geldi kimsei yanlış bilgilendirmek istemem

ütfen okuyun..
bir aydır göz altlarımda çökme olduğundan yağ kullanıyordum ilk kullandığımda iyiydi geçirdi çizgileride hafifletti sonra gene belirdiler ayrı konu bu sabah eşimi işe yolladıktan sonra kaşımı almak için aynayı aldımda elime ne göreyim. lekelenme başlamış ve yağ bezesi oluşmuş bir adet kırmızı mercimek büyüklüğünde
göz altlarımda lekelenme( ben gibi gibi ) oluşmaya başlamış aman siz siz olun her söleneni sürmeyin bu arada cildim kurudur benim bi arkadaş yazmıştı konu açmıştı ben yandım siz yanmayın die o günden beri kullanmıodum yağı sanırım 3-4 gün oldu banada aynı etkiyi yaptıysa siz düşünün yağ zararlı demekki die düşündüm şimdie kadar hep krem kullandım böle bişi görmedim önce aktara sona doktora gideces galiba

konuyu açalı baya olmus ama yine de yazmak istedim.bendede vardı beze.gözüm için muayeneye gittiğimde doktor 5 dk da alıverelim dedi.iyi dedim.ameliyata girer gibi giydirdiler altı üstü küçücük beze için aynı sivilce gibi içi boşaltılıyor.ama tabi cerrahi müdehale ile.temizleniyor sonrasında ilaçlıyor.1,5 yıl oldu.tekrarlamadı.

benim de gözümün altında çıkmıştı bi ara. doktor şey demişti bi ara gelirsen alırız ama sen sakın sıkma çünkü o beyaz şeyin etrafında bi zar oluyomuş ve o zarı yırtmadan almak gerekiyomuş. yoksa temizlenmez yeniler demişti. bikaç ay sonra giderim diyodum ben de ama o arada bigün kaşırken patladı gibi oldu ben de sıkıp temizledim şimdi geçti tekrar doktora gitmeme gerek kalmadı

arkadaşlar benimde istanbulda bu sorun yüzünden gitmediğim doktor kalmamıştı.özeli devleti araştırması vs..daha sonra iş için erzuruma geldik ve bi tane doktor var dediler baya iyi ki herkesin dilinde,gittim.tamam ilk başta sıktı bi kaç tanesini ama ilaçda yazdı daha önce gittiklerim ilaç vs.yok dediler çaresi yok sıkılcak illa...ve bana da sen sık ve sıktıktan sonra bunu sür dedi 3 ilaç verdi.1: sıktıktan sonra fucidin (antibiyotik etkisi yani sıktıktan sonra mikrop felen olmaması için ) 2: clondxy die bişey soyucu etksii var ve kızartıcı ayrıca ciltteki kızarıkları felen giderio sivilce izlerini dielim bnde öyle yaptı yan etkileri 3: sinox du herhalde sabah kalkıncada onu sürdüm..ve süper bi cildim var..yan etkiler nemlendirci kullanınca 2 gün gibi geçio kullanmayınca 1 hafta kızarık dolaşıon ama sonuç süper...yağ bezesi die bişey de kalmadı...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…