Yuz seklnze qore allk surme slem 'ResimLi'

princess.17

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
20 Mart 2007
901
1

Renk tonları

1- Şeftali: Açık tenli ve sarışınsan bu renk tam sana göre.

2- Pembe: Buğday tenli ve kumrallar bu tonları tercih etmeli.

3- Toprak: Esmerler yüz hatlarını belirginleştirecek kahve tonlarını kullanmalılar.

Yüz şekline göre allık

Allık uygulama tekniği yüz şeklimize bağlı olarak değişir.
Allığınızı tıpkı arkadaşınızın yaptığı gibi uyguladınız ama sizde onun kadar güzel durmadı. Belki de bunun nedeni yüz şeklinizin farklı olmasıdır...

Allık uygulama tekniği yüz şeklimize bağlı olarak değişmektedir. İlk önce yüz şeklimize karar vermeli, daha sonra allığımızı ona göre uygulamalıyız.

Yuvarlak

Özellikle yanaklarınız olmak üzere yüzünüz geniştir. Fırçanızı V çizecek şekilde uygulayın. Böylece yüzünüz uzun görünecektir. Tamamlaması için de çenenize çok az uygulayabilirsiniz.

Kare

Kare alın, geniş elmacık kemikleri ve çene çizgisi. Kare çene, göze çarpan bir yüz yapısıdır. Gözlerinizin merkezi elmacık kemiklerinizle nerede birleşiyor ona dikkat edin ve allığı oraya uygulayın ve şakaklarınıza doğru yayın. Alın ve çenenize yumuşak vuruşlar uygulayın, bu uygulama yüzünüzün kareliğini yumuşatacaktır.

Dikdörtgen

Bu yüzler, kare yüzlerin gerilip,uzatılmış halidir. Alın, elmacık kemikleri ve çene çizgisi kadar geniştir. Gözlerinizin dış köşelerine ve elmacık kemiklerine iyice uygulayın. Allığınızın, burnunuzun ucundan daha aşağıda olmamasına dikkat edin.

Oval

İdeal yüzdür. Alın,çeneden daha geniştir. Elmacık kemikleri daha baskın, çene ovaldir. En çok göze çarpan kısma yani elmacık kemiklerine ve şakaklara uygulayınız. Böylece, elmacık kemikleriniz daha dikkat çekecek hale gelecektir.

Üçgen

Geniş alın ve yüksek elmacık kemikleri vardır. Çene dardır. Fırçanızı V şeklinde elmacık kemiklerinizden şakaklara doğru uygulayınız. Kaş altından yüzünüzün ortasına doğru da az miktarda allık uygulayın. Bu, alnınızı yüzünüzün kalan kısmıyla dengelemenizi sağlayacaktır.

paylasim icin cok tesekkurler canim, benim isime yaricak.

yaa benım yuzum yokki burda gerçi nasıl bir yüz şeklıne sahıbım bunu halen anlamadım resım koyacagım kızlar siz yazın nasıl oldugunu benim yüzüm çok küçük baby face denılebılır ama hiç sevmıyorum kaşık surat gibiyim aynı =)) 23 yaşındayım görenler 18mısın dıyor ama fızıgım mınyon degl 1.70 byndaym tek yüzüm minyon
elmacık kemiklerı çıkık olanlara bayılıyorum malesef yok benm

benimki oval.......teşekkürler paylaşım için allığı düzgün sürmek gerçekten önemli :)

sanırım o : yüzü önden düşünürsek sol elmacık kemiğinin dışından şakağa \ böle fırçalamak, sağ elmacık kemiğinin dışından şakağa / böle fırçalamak. karşıdan genele baktığında \/ oluo :):) benm yüzümde üçgen tip ben en çok öyle yakıştırıodum meğersem zaten öle sürsem yakışırmış...

yuvarlak benim yüzüm.. gerçi uzun zamandır allık kullanmıyorum.başörtü sayesinde uzun gözüküyo zaten =)

ben hiç dikkat etmem bilmem sürer geçerim..şeftali tonlarını ço kseverim toprak tonlarını sevmem ama şeftali sarışınlar içinmiş bilmiyordum..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…