yüz kontürleme tekniği

ecem009

HER AN İÇİMDESİN...
Kayıtlı Üye
27 Ekim 2008
199
1
35
http://img405.imageshack.us/img405/9621/contourandhighlight.jpg

arkadaşlar ben yüz hatlarımı daha da belirginleştirmek için yüz kontürleme tekniğini uyguluyorum eğer sizin de yüzünüzde hoşunuza gitmeyen biyer varsa bu şekilde daraltma kısaltma öne çıkarma vs.. yapabilirsiniz veya yüz tipiniz yuvarlaksa bu teknik sayesinde daha ince gösterebilirsiniz ya da sadece yüz hatlarınızı belirginleştirmek için kullanabilirsiniz bu resim belki yardımcınız olur diye düşündüm ben cilt rengimden 2 ton koyu pudrayla gölgeleme, çok açık renk pudrayla da aydınlatma yapıyorum isteyen fondötenle farla bronzer la da yapabilir herkese kolay gelsinkaydirigubbakcemile2

teşekkürler paylaşım için...
benim yüzüm de oval yanaklarımı daha ince
göstermek için uygulicam :)

kontür uygulamasını ben de cok sevıyorum .yapıyorum da ama

allıkla bırlestırdıgımde tıkanıyorum resmen :/

soyle anlatayım ; kontur ıcın her zaman sımsız mat soguk kahve

tonlarında bronzerlar gıbı pudralar tercıh edılmelıdır .

buraya kadar hersey normal .ancak ben pembe allık kullanmayı

sevıyorum .bronzerla konturu yaptıktan sonra pembe allıgı uygulayamıyorm .

ıkısının araısında kı o gecısı saglayamıyorum .elmacık kemıklerımde baska

bır renk altında baska bır renk ıkıtane hat cıkıyor ortaya .

umarım anlatabılmısımdır :) bu allık ve kontur gecsını saglamasını

nasıl yapıyorsunuz .ozellıkle pembe allıkla ?

Kontör geçişinden sonra zaten pudra kullanmanız gerekir.
Pudra o koyuluğu biraz alır ve allığı yoğun bir şekilde ,şerit halinde kontörün üzerinden geçin.
Yanaklarınızın gözlerine daha yakın kısımlarına ise hafif şekilde sürün.
Yaptığınız kontör bu şekilde hem belli olmayacaktır hem de elmacık kemikleriniz daha belirgin ve güzel bir görüntüye ulaşacaktır.

cnm senın bahsettıgın uygulama krem kontur ıslemı ıcın gecerlı degıl mı ?

benım bıldıgım eger krem urunden kontur yapılacak ıse ,goruntuyu yumusatmak

adına uzerınden senın bahsettıgın gıbı pudra gecıyorlar .su vıdeodakı gıbı ( 05:55 sanıye )

ama toz urunlerle bronzerle yapılan konturun ustunden hıc pudra gectıklerını gormedım :44:

[video=youtube;2lLq1JEPE_c]http://www.youtube.com/watch?v=2lLq1JEPE_c[/video]

Bu işlem için cok yogun ürün kullanılıyor daha hafif olanını bilen varmı?
cnm genellıkle youtube kanalında makyaj yapan turk

bloggerların hepsı kontur ıslemınde flormarın bronzıngını kullanıyorlar.

bıldıgım kadarıyla 2 ve 4 numarası var sadece ama emın degılım .

youtubede makyaj yapanlar hep 2 noyu kullanıyor .

su urun ;

Eklentiler

• $DSCN2952.JPG
    193,4 KB · Görüntüleme: 238
  • $DSCN2953.JPG
    204,7 KB · Görüntüleme: 349
  • $DSCN2954.JPG
    81,6 KB · Görüntüleme: 617

Yok, hayır.
Her türlü kontör geçişinden sonra pudra uygulanmalıdır yüze.
Tabi ki, bronzer sürdüğümüz yerlere yayarak değil, üzerine bastırıp çekerek pudralıyoruz, kontörün yayılmaması adına.
Ama pudra sürülmezse zaten sabitlik ortadan kalkar makyajda ve parça parça bir görüntü oluşur.
Şöyle söyleyeyim, yıllardır takip ettiğim insanların ve benim genelde yaptığım makyajım şu sırayla gider; fondoten, bronzer, göz altı ve pudra.
Hatta eğer profesyonel makyaj yapmak istiyorsanız, allık bitiminden yani tüm makyaj bitiminden sonra da pudra ile makyajı sabitlemek gerekir.
Bu işlem sonrasında bir kat daha allık geçilerek makyaj tamamlanır.
Londra'da Bir Türk Kızı'nın blogunu önerebilirim size bu konuda, sadece kontör için yaptığı bir video mevcut.

tesekkur ederım cnm .londra'da bır turk kızı'nı takıp edıyorum zaten

ama onda gormemıstım bu bahsettıgınız uygulamayı ,belkı de gozden

kacırmıs olabılırım .

Son düzenleme:
Sasha ;
teşkür canım anladım bronz. ama ben bronz ürünlerden hoşlanmıyorum. MAC gibi bir üründe acık tenliler için bir video bulabilir misiniz yada iyi makyaj yapan bi blog yada youtube adresi!!!

Arkadaslar burada yazdiklarinizi okudum ve size Saskinbakkal'da Atolye Curcuna'da gerceklesen bir makyaj kursundan bahsetmek istiyorum. Moda dunyasinda calisan Cem Bozkurterdem'i duymussunuzdur. Kendisi Atolye Curcuna'da Baz Makyaj ve Yuz Golgelendirme Egitimi veriyor. Egitimler 27-28 Subat gunu saat 12.00-14.00 saatleri arasinda. Ortam da gercekten cok sevimli ve sicak bir yer. Etkinligin detaylarini asagidaki link'te bulabilirsiniz.

https://www.facebook.com/events/307936219309598/

Umarim konuya faydali olabilirmisimdir :)

Sasha ;
teşkür canım anladım bronz. ama ben bronz ürünlerden hoşlanmıyorum. MAC gibi bir üründe acık tenliler için bir video bulabilir misiniz yada iyi makyaj yapan bi blog yada youtube adresi!!!

Kontur işlemi yapmak istiyorsan ne kadar açık tenli olursan ol bir bronzer a ihtiyaç duyacağını düşünüyorum. Ben de açık tenliyim ve içinde ışıltılar olan bronzerları sevmiyorum. Bu nedenle The Balm'ın Bahama Mama bronzerını kontur işlemi için kullanıyorum. Sana da tavsiye ederim. Ürüne baktığında rengi çok koyu gibi gelebilir. Ama uygulamada hiç sıkıntı olmuyor.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…