yürüteç kullanmayı düşünüyormusunuz?

E

EU1

Ziyaretçi
yürüteç için zararlı diyorlar özellikle erkek bebekler için bende karar veremiyorum bindireceğim ama kaç aylık olması konusunda karasızım. biz 5 ay 1 haftalık olduk.6 aydan sonra bindirsemmi acaba diyorum siz ne düşünüyorsunuz ne zaman kullanacaksınız?

ben 6.5 -7 aylık olunca kullanmayı planlıyorum. bizler yürüteçle büyümedikmi şimdi doktorlara kalsa herşey için zararlı diyorlar anlamış değilim bende. ama karralıyım yürüteç kullanıcam. erkekler için ne gibi zararı var bilemem ama 4 tane aslan gibi delikanlı yeğenim var hepsindede yürüteç kullanıldı için rahat olsun

bende kararsızım zaten emeklese durduramıyacağız mecbur alırız heralde.

* bebeklerin bacak kaslarında sorun çıkabiliyormuş
* dr lar yürüteç e binen cocuğun daha çabuk yürür diye birşey olmadığını aksine yürüteç kolay olduğu için çocukda tembellik yapabileceğini kendi başına geç yürüyebileceğini söylüyor..
* çocuk anne veya baba birisinin elini tutarak yürütüldüğünde duygusal anlamda tatmin olduğunu mutlu olduğunu belirtiyorlar
ve son olarak
* yürüteçle ev kazalarının olabileceğini hatta cocuklara ciddi fiziksel hasarlar yaratabilirmişşşş

sizlerle paylaşmak istedim.

Son düzenleme:
dr lar istemiyor ama
zaten biz de çocuğu saatlerce bırakacak değiliz
5-10 dk günde
o kadardan birşey olmaz bence
biz neyle büyüdük zaten:d

Vall sizi bilmem de malesef benim zamanımda yürüteç yokmuş:çok üzgünüm:

kızlar ben kızımı 4.5 aylıkken yürüteçe koydum.15 gündür bindiriyorum. o kadar hoşuna gidiyorki anlatamam.yürüteçin ayarlanabilir olmasına dikkat edin bebeğin ayaklarının tabanı tam basmalı yere.basınca bebek kendisi dikeliyor sadece yorulduğunda oturuyor.inanın bende kızımda çok rahatladık.yürüteç sayesinde kucağı unuttu.wc ye bile göndermiyordu.sürekli ağlıyordu yalnız kalınca.şimdi işlerimi bile yapıyorum. yürüteç sayesinde etrafı izliyor.dokunmak istediği almak istediği yerlere kendi gidiyor.odalar arasında fır dönüyor.hatta sevinçten çığlık atıyor.tavsiyem yürüteç alın.ama sürekli bindirmeyin her bebek aynı olmayabilir.belki sıkılabilir.benimm cadı çok seviyor. :teytey:

kızım5. ayında.elinden tutup yere bastırınca adımatıyor.Demek ki yürütece bindirsek evin içinde bir aşağı,bir yukarı gezecek.ikioğlumda da yürüteç kullandım.herhangi bir sıkıntı yaşamadım.

Benim kız beşici ayını bitirdi.Gelecek ayın dokuzunda altıncı ayı doluyor.Ben aldım yürüteç.Bizlerde yürüteçle büyümüşüz.Ben,abim.Eşim.İki görümcem var onlarda yürüyeçle büyümüşler.Çok şükür bir sorunumuz yok.Doktarlara kalırsa işimiz zor.Mama vermeyin anne sütü verin diyorlar.Sezryan oldum sütüm hemen gelmedi.Mama vermek zorunda kaldım.Ve annesütü ver diyen doktorda kendi çocuğunada mama verdi.Nasıl iş anlamadım.

ben 5 aylıkken koydum ama hemen aldım şimdi 5 bitmek üzere ve 5 dakka arayla bindirip hemen tekrar alıyorum doktor biraz erken dedi ama napiyimm durmuyo 6 ayında falan bindir demişti dr

Merhaba benim kizim da 24. haftasinda.Ben de iki gündür yürütece koyuyorum tabiki de en fazla 15 dak.Hayatindan cok memnun ama ben de daha emin degilim erken olup olmadigina????

bugün dr sordum kesinlikle tavsiye etmiyoruz dedi hele ki erkek çocuklarında.
arkadaşın verdı yürüteç gecen ona koydum çok hoşuna gitmişti ben de almak istiyodum ama dr ta böyle diyince bilemiyorum

Sanırım biz de alabiliriz artık.Munise cm marka pls.Ev kazaları için tavsiye etmiyolarmış.Başlarında olacağımıza göre sorun yok.

bende dusunmuyorum yurutece koymayı..
doktorlar soylıyorsa bır bıldıklerı vardır..

oglum cok kotu hasta oldu doktorumuza goturdum...bır cok ılac verır zannettım..
sadece burun serumu verdı..korkmana gerek yok gececek dedı gercekten gectı..
doktorumuza guvenıyorum..o yuzden de almıyacagım

ben de 6 ylıkken binmelidiye biliyorum zararlı olduğunu duydum ama zaten çok uzun saatlerce koymayız ki.. ben de dr. a sormayı düşünüyorum, ama almak da istiyorum..

X