Yurtdışı Seyahatleriyle İlgili Yanlış Bilinenler

ozgecet

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Sahte Profil
26 Aralık 2013
13
0
34
Herkese merhaba,

Az çok yurtdışı gezmiş, vize almaya çalışmış, çeşitli ülkelerin yollarını yeri geldiğinde otobüsle, trenle, yeri geldiğinde ayakkabılarımla aşındırmış bir insanım... :)

Seyahatlerim boyunca edindiğim tecrübeye de dayanarak yurtdışına çıkmayan insanların dış ülkelerle ilgili genellikle yanlış bildiği 15 maddeyi bir araya getirdim, "Yurtdışı Efsaneleri" diye açıklayıp, çürütmeye çalıştım. Okumak isterseniz aşağıya linkini veriyorum. Yorumlar, eklemeler, çıkarmalar hepsi kabul... :)

Yurtdışı Hakkında Yanlış Bilinenler

Son düzenleyen: Moderatör:
Elinize sağlık. Siz de biliyorsunuzdur mutlaka ama iki şeyi eklemek istedim naçizane...

Duty free ilgili; eğer vaktiniz varsa gittiğiniz ülkedeki yerel dükkanlara da bakın içki almak için. Bazen ülkelerin kendi dükkanlarında duty freeden bile ucuza satabiliyor. Türkiye'de 96 lira olan Olmeca gold'u 20 euroya görüp kriz geçiren biri olarak söylüyorum :))

Bir de telefon çalışıyor ama yurtdışı paketi almazsanız faturayı gördüğünüzde "çalışmaz olaydı" diyebilirsiniz :) Operatörlerin kendi yurtdışı paketleri var, gitmeden önce onlardan almak en mantıklısı.

X