Yurtdışı Paylaşım Alanı A.B.D. / Gebelik, Dusuk

Hamile kalmaya calisanlar
Dusuk yapanlar
Kan pihtilasmasi nedeniyle dusuk yasayanlar

Merhaba,
Ben kan pıhtılaşması nedeniyle iki düşük yaşadım. Türkiyede devam ettiğim doktorum ve kullandığım ilaçlarım var Yeniden hamile kalmak istiyorum Eşim ABD-Houston'dan iş teklifi aldı.ABD'de yaşayanlara sormak istediğim, kafamı karıştıran sorular var:
1-ABD'e yerleşirsek sağlık sigortası yaptırmamın şart olduğunu yazışmalarınızdan anladım Sağlık sigortası kolay yaptırılıyor mu?, Çok pahalı mı? Geçmiş hastalıkları kapsıyor mu?
2-Kan pıhtılaşması nedeniyle hamile kalınca cleaxen diye bir iğne vurulmam gerekli Orada bu veya muadili iğneleri temin edebilir miyim?
3-Coraspirin, Folbiol, Becozyme-C kullanıyorum Bu aspirini ve vitaminleri orada kolay temin edebilir miyim?
4-Son olarak kan pıhtılaşması olup, ABD'yaşayıp, hamile kalan ve doğum yapan var mı?

haziranda erken dogumla ikiz dogurdum ve erken dogum sebeplerimden biride kanda pihtilasma ve idrarda fazla protein vardi.Ama dogumda herhangi bir problem yasamadim.Esim devlet icin calisiyor o yuzden iyi bir sigortamiz var Aetna diye adi ozellikle dogumda cok isimize yaradi.Esin burda baslarsa eger zaten ona sirket siorta bagliycaktir dolayisiyla sana ve dogacak bebeginide kapsar.ama ben bu sigorta olayini cok datayli bilmiyorum.

Son düzenleme:
Merhaba,
Ben kan pıhtılaşması nedeniyle iki düşük yaşadım. Türkiyede devam ettiğim doktorum ve kullandığım ilaçlarım var Yeniden hamile kalmak istiyorum Eşim ABD-Houston'dan iş teklifi aldı.ABD'de yaşayanlara sormak istediğim, kafamı karıştıran sorular var:
1-ABD'e yerleşirsek sağlık sigortası yaptırmamın şart olduğunu yazışmalarınızdan anladım Sağlık sigortası kolay yaptırılıyor mu?, Çok pahalı mı? Geçmiş hastalıkları kapsıyor mu?
2-Kan pıhtılaşması nedeniyle hamile kalınca cleaxen diye bir iğne vurulmam gerekli Orada bu veya muadili iğneleri temin edebilir miyim?
3-Coraspirin, Folbiol, Becozyme-C kullanıyorum Bu aspirini ve vitaminleri orada kolay temin edebilir miyim?
4-Son olarak kan pıhtılaşması olup, ABD'yaşayıp, hamile kalan ve doğum yapan var mı?

canim elimden geldigi kadariyla sorularii cevaplayacagim

1-- saglik sigortasi yaptirman evet sart yoksa hastane faturalarinin altindan kalkamazsin.Buyuk ihtimalle esine calisacagi yerden sigorta yapacaklardir (esinin ne tur bir iste calisacagi onemli calisacagi yer bir sirketse ornegin bir meyve suyu fabrikasisiysa calisacagi yer sigorta yapar)bu sigorta seni de kapsiyor canim cocugun olunca onuda kapsar
ama diyelim ki esine sigorta yapmayacaklar ozel saglik sigortasi yaparken kan tahlili yapiyorlar orada hastaliklarina vs bakiyorlar bir hastaligin varsa mesela seker kalp rahatsizligi hamilelik gibi sigorta aylik parasi yuksek oluyor.kendimden ornek vermek istiyorum.ben saglik sigortasi yaptirirken bana kan tahlili yapmadilar :dance: 22 yasindayim (yasa gorede degisiyor) $109 aylik odemem bu fiyatti yaklasik bir 8 ay sonra yukseldi $120 oldu ama her 8 ayda bir yukseltmiyorlar.
ayrica sigorta genelde %80 karsilar %20 si sana ait
doktora gittigindede ya $20 ya da $45 odeme yaparsin bu sabittir diger hepsi sigorta sirketine aittir.

2--igne konusunda emin degilim bunun arastirilmasi lazim ornegin pendul bu igne burada kesinlikle vurulmuyor vurmasini bile bilmiyorlar kaydirigubbakcemile3

3--ilac konusunda sorun yasamazsin bu ya da benzeri ilaclar mutlaka bulursun yada oradan bol bol alip getirebilirsin doktor raporunla birlikte
burda alirkende doktor raporuna ihtiyacin olabilir her ilaci burda vermiyorlar

4--bu konuda bilgim yok ama mutlaka vardir canim

umarim yardimci olabilmisimdir

lalam_o.v ve Ruzgarim ikinize de cok tesekkur ederim
Ruzgarim seni tebrik ederim, saglikla buyut ikizlerini insallah Allah yardimcin olsun, anali babali buyusunler insallah
lalam sana da tesekkur ederim esimin sirketi yapar mi bilemiyorum Ona yapilinca bana otomatik yapilmak zorunda mi? yoksa sirketin istegine mi bagli? aslinda cok buyuk miktarlar olmadikca sagliktan otesi yok. Peki sahip oldugum hastaliklari soylemeli miyim sigorta odemesi yuksek olmamasi icin yoksa kan tahlili yapilinca cikinca aaa oyle bir rahatsizligim mi varmis demeliyim ?
Tekrar tesekkurler

canim esinin sigortasi yapildigi anda bu sigorta sizi otomatik olarak kapsiyor buna sirketin diyecek birseyi yok
aile sigortasi yaptirmislar gibi oluyor esini seni cocuklarini kapsar ...
esine is yerinde sigorta yapildigi takdirde sana kan tahlili felan yapmiyorlar bu tamamen ayri siketler icin bir miktar vardir sadece onu oderler sigortaya bu kadar bunun icin ne senden nede esinden kan tahlili felan almazlar
soyle dusun bunu turkiyedeki SSK gibi birsey tek farkli bu sigortayi butun hastanelerde butun kliniklerde kullaniyorsun ve %20 (genelde) senindir canim bu kismi sen odersin
inan cok buyuk miktarlar soz konusu canim burda zaten devlet hastanesi yok butun hastaneler ozeldir
soyle bir ornek vermek istiyorum ucuk fiyatlari anlaman icin ben ilk dusugumde acile gittim bak yatmadim bile hic sadece kan testi yaptilar ultrasonla baktilar dr bide alttan bakti bu kadar iki gun sonra yine gittim kan verdim ona bakildi ve dusuk dediler hic birsey yapmadilar ben iki kan testine bir ultrasonla bakilmasina dr alttan muaynesine tam $4800 fatura geldi (o zaman sigortam yoktu bu asil fiyat) bir ameliyat oldugunu yattigini felan dusunsene
burda normal bir dogum $30 bin dan basliyor
saglik sigortan yoksa bu fiyatlarin altindan kalkamazsin
geldin buraya sigorta yapilmadi esine sen sigorta alicaksin diyelim
gittigin sigorta acentasinda (ki ben sana bluecroos blueshield oneririm odemeleri uygun ve genelde herseyi kapsar anlasmali oldugu yerler cokdur) hic bir hastaligini soyleme hatta cok rahat ol sapasaglamim de cunku karsindaki adama bagli kan tahlili onu inandirabilirsen sana kan tahlili yapmaz bile direk yasina gore fiyat su der biter olay
ben oyle yaptim hasta degilim yasadigim ulkede toplasaniz belki 5 kere gitmisimdir hastaneye oda girp bogaz agrisidir vs dedim adam yasima gore fiyati verdi direk kan tahlili felan yapmadi halbuki benim kalp rahatsizligim eklem romatizmam var ve surekli hasta olan bir kisiligim :)sormak istekdiklerin olursa sora yine canim ben yardimci olabilirim
umarim hersey istediginiz gibi olur

canim esinin sigortasi yapildigi anda bu sigorta sizi otomatik olarak kapsiyor buna sirketin diyecek birseyi yok
aile sigortasi yaptirmislar gibi oluyor esini seni cocuklarini kapsar ...
esine is yerinde sigorta yapildigi takdirde sana kan tahlili felan yapmiyorlar bu tamamen ayri siketler icin bir miktar vardir sadece onu oderler sigortaya bu kadar bunun icin ne senden nede esinden kan tahlili felan almazlar
soyle dusun bunu turkiyedeki SSK gibi birsey tek farkli bu sigortayi butun hastanelerde butun kliniklerde kullaniyorsun ve %20 (genelde) senindir canim bu kismi sen odersin
inan cok buyuk miktarlar soz konusu canim burda zaten devlet hastanesi yok butun hastaneler ozeldir
soyle bir ornek vermek istiyorum ucuk fiyatlari anlaman icin ben ilk dusugumde acile gittim bak yatmadim bile hic sadece kan testi yaptilar ultrasonla baktilar dr bide alttan bakti bu kadar iki gun sonra yine gittim kan verdim ona bakildi ve dusuk dediler hic birsey yapmadilar ben iki kan testine bir ultrasonla bakilmasina dr alttan muaynesine tam $4800 fatura geldi (o zaman sigortam yoktu bu asil fiyat) bir ameliyat oldugunu yattigini felan dusunsene
burda normal bir dogum $30 bin dan basliyor
saglik sigortan yoksa bu fiyatlarin altindan kalkamazsin
geldin buraya sigorta yapilmadi esine sen sigorta alicaksin diyelim
gittigin sigorta acentasinda (ki ben sana bluecroos blueshield oneririm odemeleri uygun ve genelde herseyi kapsar anlasmali oldugu yerler cokdur) hic bir hastaligini soyleme hatta cok rahat ol sapasaglamim de cunku karsindaki adama bagli kan tahlili onu inandirabilirsen sana kan tahlili yapmaz bile direk yasina gore fiyat su der biter olay
ben oyle yaptim hasta degilim yasadigim ulkede toplasaniz belki 5 kere gitmisimdir hastaneye oda girp bogaz agrisidir vs dedim adam yasima gore fiyati verdi direk kan tahlili felan yapmadi halbuki benim kalp rahatsizligim eklem romatizmam var ve surekli hasta olan bir kisiligim :)sormak istekdiklerin olursa sora yine canim ben yardimci olabilirim
umarim hersey istediginiz gibi olur

Iyi aksamlar Lalam ve tesekkurler
Verdigin bilgiler cok net ve kafam cok rahatliyor Gozumde ve icimde bu kadar buyutmeme gerek yok sanirim Benim de eklem romatizmam olmustu ortaokulda cok sukur tedavi edildi gecti Ne ilginc ki eklem romatizmam da asprinle tedavi edilmisti, simdi kan pihtilasmama da iyi gelen corasprin Aspirin benim favorim:)))Ilk dusugumde demissin baska dusugun de mi oldu? Yazmistim benim de iki dusugum var ABD'de doktorlarin, hastanenin dusukten sonra, iki dusukten sonra yaklasimi nasil oldu? Testler istediler mi, tedavi verdiler mi? Bu arada hangi eyalette, sehirdesin?

Canim biz Massachusett eyaletindeyiz.Burada eger esinin gelir durumu belirli bir seviyenin altinda ise Mass Health diye devlet sigortasi var. Hamilelik ucretleri, doktor ultrason tetkikler, dogumu vs karsiliyor. Birkac eyalette daha var ama Houston;da var mi bilmiyorum. Ben dis gebnelik gecirdim ama cok kullandigin ilaclari yanina almani tavsiye ederim. mesela benim lekelenmem vardi. burada dogal haline birakiyorlar. TR de progestan takviyesi yapilir. Progestan'i posta ile getirtemedim. Ancak bir arkadas gelirken bagajinda getirdi. yani acil durumlar icin vs kullandigin ilaclar vs varsa al yanina.

ama igne getirdim vurun dersen kimse o riski alip vurmaz. yani benim gorusum muadili olsa bile o ilaclarin doktor yazmayabiliyor vermeyebiliyor. tedavi yontemleri farkli.

doktora her istediginde naz yapar gibi gidemiyorsun. mesela hamilesin. her 10 gunde bebegini gormeye
cagirmaz doktor seni. zaten insurance da bunu sinirlamistir. hamilelik boyunca en fazla 3 veya en fazla 4 ile sinirlidir ultrason. sorun varsa cagirirlar.

X