yunus balıgı sesi ve bebişlerimizin beyin gelişimi

serçecik

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
1 Ekim 2007
1.710
21
Yunusların çıkardığı yüksek frekanslı seslerin, anne karnındaki bebeklerin beyin gelişimi üzerinde olumlu etkileri olduğu öne sürüldü...

Yunusların çıkardığı yüksek frekanslı seslerin anne karnındaki bebeklerin beyin gelişimi üzerindeki olumlu etkileri Peru’da araştırma konusu oldu.

Perulu bilimadamları yunusların çıkardığı insan kulağının duyamayacağı kadar yüksek frekanstaki seslerin, anne karnındaki bebeklerin beyinlerini faaliyete geçmeye teşvik ettiğini belirtti.

Bilimadamları seslerin beynin yanısıra bebeklerin özellikle sese yönelik duyularını artırdığını da öne sürüyor.

Yunus seslerinin bebekler üzerindeki olumlu etkisi bilimsel olarak henüz tam anlamıyla kanıtlanmasa da çok sayıda anne adayı bu konuya ilgi gösteriyor. Başkent Lima’daki klinikte eğitimli yunuslar hamile kadınların arasında yüzüyor

kızlar ben hıc bır yerde bulamadım yunsuun sesini bulursanız yollayın emi..bebişlerimiizn beyinlerini açalım insallah:):dance:

Bu arada ben bebişime dinletmeye başladım. Benim kulağıma çok hoş gelmedi ama bebekler tiz sesleri çok daha rahat duyabiliyorlarmış. Umarım tüm bebişlerin işine yarar

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…