yunan adalari

tikitip

Üye
Kayıtlı Üye
10 Şubat 2014
3
0
34
Iki sene once cruise ile Yunan adalari seyahatim olmuştu. Aslinda ben hareketli seyahatli severim. yani yürümeliyim ve daha ozgur olmaliyim. Gemide ne de olsa kisitli bir alandasiniz ancak Cruise un en keyifli yani her sabah başka bir adada güne başlamak. Bir de çocuklu aileler için cok rahat. Bavul tasima derdi yok. Ayrica cok da ekonomik ozellikle erken rezervasyon yaparsaniz. tercih sizin..

balayı için biz de yunan adaları gemi turundan aldık. sizce nasıl cok mu yoruluruz otele kapanıp sıkılmak istemedik

ben cruise yerine kendi yapacağım programın daha başarılı olacağını düşünüyorum. çünkü cruise turlarında zamanlar hep kısıtlı

balayı için biz de yunan adaları gemi turundan aldık. sizce nasıl cok mu yoruluruz otele kapanıp sıkılmak istemedik

yorulmazsınız. sadece rodosta plaja gitmek isterseniz taksi veya tur rehberinizin önderliğinde ulaşabilirsiniz.
mykanosta yorulmazsınız zaten şehir merkezi çok hareketli anlamazsınız bile zamanın nasıl geçtiğini
santorinide yorulabilirsiniz biraz. çünkü şehir kayalıkların üzerinde ve oraya ulaşmak teleferik yada katırlarla sağlanıyor ama ben yürürüm derseniz 40 derece sıcakta 658 basamak merdiven çıkmanız gerek

zaten programda en fazla zamanı mykanosta geciriyoruz teşekkür ederim :)

zaten programda en fazla zamanı mykanosta geciriyoruz teşekkür ederim :)

mykanosun geceleri meşhur olduğu için genelde turlar gecelik demir atıyor orada.
bu arada uyarayım orada gay çok fazla yol ortasında bazı şeylere şahit olabilrisiniz veya super paradıse plajına giderseniz rehberiniz sizi gitmemeniz gereken kısım konusunda uyaracaktır sadece onlara ait plaj var

Evet okumuştum daha önce internette araştırma yaparken çok dert değil yaa bizi rahatsız etmesinler yeter 3 plaj varmış sanırım hangi plaj daha sakindir bi de rehber hizmetleri ne kadar oluyo tura dahil olmuyor çünkü

yok sizi rahatsız etmezler kendi hallerindeler :)
plajlarını bilemiyorum biz süper paradıse ye girmiştik. çok güzeldi zaten görülmesi gereken plaj orası olduğu söyleniyor. hakikaten çok güzel ve temizdi. o plajda 2 seçenek var biri akşam 5 de sona eriyor diğeri 8 de sona eriyor. 5 den sonra plaj partisi oluyor ona kalmak isterseniz ücret biraz pahalı.
ama ben tavsiye etmem çünkü kaçırdığınız hiçbirşey olmuyor extra bir parti değil dj gelip canlı performans sergiliyor ve turun dansçıları ( muhtemelen gemideki animatörler olur ) dans ediyor o kadar.
biz 3 saat boş yere beklediğimizi düşündük açıkçası.
tur fiyatlarına gelince gittiğiniz tur şirketine göre değişir sanıyorum. biz ets ile gittik. sadece şezlong parası vermedik kişi başı yanlış hatırlamıyorsam 35 euroydu.
ama ne kadar olursa olsun mykanosta denize girmek istiyorum diyorsanız mecburen alacaksınız çünkü şehir merkezinin plaja uzaklığı 6 km ve dağ ardında kalıyor yani kendi imkanlarınla ulaşmak imkansız ancak özel taksi tutarsınız bu da astarı yüzünden pahalıya geldi demektir.
en iyisi mecburen turlara katılmak :)

hımm biz de ets dan aldık gemi turunu ilk gün rodos sonra mikonos orda bi gece kalınıyo sonra santorini acaba 2 kişi kaç euro harcarız 4 günde plaj tur vs. gemi dışında pek para harcamak istemiyorum ama bi günde olsa plajda olup güneşlenmek dinlenmek istiyoruz

sahimi aegean paradıse galiba gemi.
valla santorinide teleferikle yukarı çıktık ben bi waffle yedim eşim nescafe içti 15 lira vermiştik.
sadece her gittiğimiz ülkeden magnet alıyoruz biz. pek para harcamıyoruz çünkü oralarda olan herşey burada da var. extra oo bunu tr de bulamayız dediğimiz bişey olmadı. bu yüzden çok para harcamadık haliyle.
gemide zaten standart hergün kişi başı belli bir ücret bahşiş vermek zorundasın.
rodos plajına biz taksiyle gittik o kadar aman aman biyer değildi.
mykanos plajını tavsiye ederim kesinlikle
santorinide biz gitmedik ama turdan katılanlar vardı en pahalısı santorini plajıydı zaten

evet agean paradise superier dış kabinlerden aldık :) gemide niye neye bahşiş veriyoruz onu anlamadımki bi de balayı paketi vardı alacarte restoranda yemek hatıra fotoğrafı oda süslemesi vs onu sonra düşünürüz dedik alsak mıki diye gemide yemekler nasıl havuz vardı bi de o temiz mi içimde gemide sürekli denizin ortasındasın ama denize giremeyekmişsin gibi bi his belirdi :) biz de magnet dışında pek bişi almayız hatıra diye onları alırız demiştik. şu bahşiş olayı ters bi de gitmeden su alın demişti birisi. su sıkıntısı yasanıyor mu cidden gemide. bir de plaja gidiyorsun akşama kadar ordasın öglen yemeği vs. de ayrı bir masraf

dış kabinler çok güzel ama benim gibi korkaklar balkona bile yanaşamaz
en gzel kabinden almışsınız bizde onlardan almıştık.
bahşişi neden veriyoruz bilmiyorum sanırım 24 saat kesintisiz hizmetten dolayıdır birde denizin ortasındasın o çalışanlarada yazık
yemekler güzel alakart restorana gerek kalmaz zaten açık büfede herşey var bitek garsonun ayağına getirmesi bişey değiştirmiyor zaten herkes alakart bölümde oturuyordu yer kalmadığı için. onun dışında yemekler güzel hep türk yemekleri haliyle. garsonlar sürekli başında dolaşıyor.
havuz olayına gelince hevesini kırmak istemem ama büyük bir havuz bekleme.
seyir terasında havuz küçük biz bu yüzden girmedik zaten girmeye fırsat olmuyor gündüz turlara katılmazsan yada ben karaya çıkmak istemiyorum gemide otururum dersen havuza girebilirsin onun dışında gezmekten havuza sıra gelmez
temizmi dersen evet temiz--di.
en azından günde 2 defa temizlendiğini gözümle gördüm.
zaten gece havuzun üzerine platform getiriyolar animasyon gösterileri oluyor.
ilk gece whıte nıght partisi olur havuz komple beyaz balonlarla kaplanır
animatörlerin içinde şişman kel uzun boylu bi adam var mükemmel eğlendiriyor insanları.
su sıkıntısı hiç yok yani su tadı ayırırsan bilemem ama biz bir şişe dahi götürmedik istediğin an içebiliyorsun bardan
yada bara para veremem dersen git restorandan iç kimse bişey demez
bahşişi hergün peşin ödemiyorsun zaten
gemiden ayrılış tarihinden 1 gece önce hesapların kapatılması için herkesi resepsiyona yönlendiriyorlar orada çıkıyor hesabın
yani atıyorum 4 günlük tur aldıysan zaten peşin olarak gemiye giriş yaptığın an hesabına yazılıyor o para.
gemiye girerken fotoğrafın çekiliyor ve kart veriyorlar sana. o kartla giriş çıkış yapıyorsun sakın kaybetmeyin gemiye almazlar
yemek masrafına gelince gemide 3 öğün sınırsız ama dışarı çıktığında mecbur dışarıdan yiyeceksin.
onun için ben yanıma bir kutu kuru pasta almıştım. dışarı çıkacağım zaman çantama atıyordum 5-6 tane.
sende öyle yapabilirsin. bozulacak yemek değilde çubuk kraker bisküvi veya kuru pasta tarzı bişeyler alabilirsin.

birde unutmadan gemide kavala kurabiyesi satılıyor yunanistana özel tr de bulamazsınız bu daha farklı deniyor inanmayın aynısı bimde satılıyor

Son düzenleme:
:) teşekkür ederim aydınlattığın için beni... yine aklıma takılanlar olursa sorarım

nerden canım? biz de yunan adaları düşünüyoruz ama hepsi de vize istiyor. siz nasıl yaptınız?
vize istemiyor yani alınması gereken bi pasaport gerci daha önce schengen vizen varsa pasaportta benim öyleydi tek pasaportunuz yeter dediler. nişanlım da memur oldugu için ondan da maaş bordrosu kimlik fotokopisi felan istediler yani konsolosluga gidip bişiler yapmıcaz. ets turdan almıştık.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…