yumurtlama tedavisi nedemek

cakirs

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
18 Nisan 2008
19
0
bugün rahim filminin sonucunu aldım kanallar açıkmış doktorum bisonraki ay yumurtlama tedavisi yada aşılama için bakıcaz dedi öyle bi tedavi varmı yoksa aşılama için alınan ilaçlaramı deniyor

canım sevindim bak ne güzel kanallar açıkmış yumurtlama tedavisi önce klomen gonaphene yada benzeri bir ilac veriyor doktor adetinin 3 veya 5 inci günü içmeye başlıyorsun bu ilaç yumurtaların olgunlaşmasını sağlıyor ilaç içince ultrasonla yumurtalara bakıyorlar sanırım normal büyüklük 16-20 arası olunca çatlatma iğnesi veriyor ama bazen çatlatma iğnesi vermeye bilir o yumurtaların ve senin tedavi durumuna bağlı yumurtalar bbüyüyüm
nce gün aşırı ilişki öneriyor 14.gün gidip kan tahlili veriyorsun hamilemisin değilmisin diye işte bu kadar anlatabildimmi hayırlısı olsun bakalım

adetlerin düzenliyse ortalama olarak adetinin 14.günü yumurtan çatlar ve ancak o gün döllenir,sonra istisnai durumlar dışında hamile kalman şansın pek yok..işte bu yumurtlama tedavisi de o günü doktorun bulması diyebiliriz...belenay anlatmış zaten...inş daha ileriki aşamalara gerek kalmadan hamiş kalırsın...bu arada eşinde tahlil yaptırdımı ve ne kadarlık evlisiniz....?Allah yüzünü güldürsün.....a.s.

adetlerin düzenliyse ortalama olarak adetinin 14.günü yumurtan çatlar ve ancak o gün döllenir,sonra istisnai durumlar dışında hamile kalman şansın pek yok..işte bu yumurtlama tedavisi de o günü doktorun bulması diyebiliriz...belenay anlatmış zaten...inş daha ileriki aşamalara gerek kalmadan hamiş kalırsın...bu arada eşinde tahlil yaptırdımı ve ne kadarlık evlisiniz....?Allah yüzünü güldürsün.....a.s.

teşekkür ederim inş.aslında ben 2 yıldır tedavi görüyorum ama dr değiştirdim eşim de tahlil yaptırdı ilk dr hiç tahlil yapmadan klomenle yumurtam olduğuna karar verip laporoskopi yaptı baktım sonuç yok dr değiştirdim ve tahlil ve rahim filmi olmadan olmazmış onlarıda yaptırım çok şükür laparoskopiden sonra tıkanıklık tekrarlamamış sil baştan şimdi bu yumurtlama tedavisini görecekmişim uzun ve karışık bir hikaye yani

teşekkür ederim inş.aslında ben 2 yıldır tedavi görüyorum ama dr değiştirdim eşim de tahlil yaptırdı ilk dr hiç tahlil yapmadan klomenle yumurtam olduğuna karar verip laporoskopi yaptı baktım sonuç yok dr değiştirdim ve tahlil ve rahim filmi olmadan olmazmış onlarıda yaptırım çok şükür laparoskopiden sonra tıkanıklık tekrarlamamış sil baştan şimdi bu yumurtlama tedavisini görecekmişim uzun ve karışık bir hikaye yani

ah canım dr çok önemli bende 2 sene boşuna tedavi görmüşüm,dr değiştirdim ve ilk ay hamile kaldım allah iyi insanlarla karşılaştırsın darısı başına....

X