Yumurtlama dönemi dışında korunmalı mıyım?

QueenM77

Üye
Kayıtlı Üye
15 Mart 2022
135
46
26
Yumurtlama dönemim sona erdi. Bu dönem haricinde korunmama gerek var mı? Ovülasyon testim negatife döndü bi kaç günden beri. Eşim nasıl olsa yumurtlama döneminde değilsin bişey olmaz diyor. Öyle yumurtlama akıntım falanda yok kesildi. Korunmalı mıyım yinede?

Korunma yöntemleri bile %100 garanti vermiyorken, bunu ciddi ciddi düsünmüs olamazsın değil mi?

Korunma yöntemleri bile %100 garanti vermiyorken, bunu ciddi ciddi düsünmüs olamazsın değil mi?
Ciddi ciddi düşündüm. Yumurtlama dönemimin sona erdiğini biliyorum. Yumurtlama dönemi dışında hamile kalınmaz diyorlar kesin olarak. O yüzden bende öyle düşündüm. İçerde yumurta yokken hamilelikte olmaz herhalde

Bilimsel açıdan yumurtlama döneminden bir süre sonra artık gebelik oluşmaz deniliyor. Ancak yumurtlama olduğuna kesin emin olamazsınız, ovulasyon testleri de yanıltıcı olabilir. Bir de bazen ay da iki defa yumurtlama olabiliyor kimi insanlarda.
Takvim yöntemini sadece gebelik düşünen kadınlar uygularsa daha sağlıklı olur.
Gebelik istemeyen kişiler mutlaka modern yöntemlerle korunmalı.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…