YUMURTLAMA BELİRTİLERİ

Yagmurun_kizi

Çocuklarım benim herşeyim...
Kayıtlı Üye
11 Aralık 2015
6.602
8.284
YUMURTLAMA BELİRTİLERİ
OVULASYON GÜNÜ (DÖNEMİ) OLDUĞUNU NASIL ANLAŞILIR?

Kadınlarda yumurtlama (ovulasyon) belirtileri nelerdir? Yumurtlama günün yaklaştığını nasıl anlarım? Yumurtlamanın gerçekleştiğini nasıl anlarız? Yumurtlamanın olduğu veya olmadığı nasıl anlaşılır? Yumurtlama nasıl belli olur? gibi sorular özellikle gebelik (hamilelik) planlayan çiftler tarafından en çok sorulan, en çok merak edilen sorualrdır.

Yumurtlama yani ovulasyon tarihi hesaplama, ne zaman, hangi günler yumurtlama olur gibi konularda ayrıntılı bilgiye buraya tıklayarak ulaşabilrisiniz. Bu yazıda yumurtlamanın belirtileri, işaretleri, yumurtlama döneminde hissedilen şikayet ve belirtiler anlatılacaktır.

Yumurtlama (ovulasyon) öncesi ve sonrası belirtiler:
- Vajinal (servikal) akıntıda artış olması, akıntının sıvılaşması. Kadınlar bunu "ıslaklığım arttı" şeklinde ifade ederler genellikle. Bu belirti ovulasyon olmadan bir kaç gün önce başlar.
- Vücut ısısında artış. Hastalar bu hafif artışı genellikle hissetmezler ama derece ile ölçümde rahatlıkla farkedilir. Genellikle yarım derece civarında bir artış olur.
- Kasık ağrısı: Tek taraflı (sadece sağda veya solda) kasık ağrısı genellikle yumurtlamanın olduğu gün hissedilir. Ağrı bazen iki taraflı da olabilir. Ağrının sebebi yumurtlama sırasında folikül içerisinde bulunan sıvının pelvise (rahim etrafına) sızmasıdır. Bu sıvı bir kaç günde kaybolur kendiliğinden. Ağrı genellikle bir günde biter. Bazen büyüyen yumurtaya bağlı ağrı yumurtlama olmadan 4-5 gün önce başlar, yumurtlamanın olduğu gün artar ve sonra birden kaybolur. (Mittelschmerz, orta ağrısı)
- Göğüslerde (memelerde) hassasiyet, dolgunluk, gerginlik
- Karında şişkinlik hissi
- Karında sancı ve kramplar
- Cinsel istekte artma: Genellikle ovulasyon olmadan birkaç gün önce başlar.
- Bazı kadınlarda koku, tat ve ışık gibi uyaranlara karşı aşırı hassasiyet, rahatsız olma mehydana gelir.

benim yumurtlama günüm 14/12/2015 olarak görünüyor takvimde.Ovulasyon testlerimde de 14 ve 15 pik yaptı çift çizgi.ama sıvılar bugün gelmeye başladı geç mi yumurtluyorum acaba ya da yumurtladım da bu sıvılar yumurtlamadan sonraki sıvılar mı?

Seffaf akıntım bu ay erken geldı ve ısın tuhafı 3 gün sürdü. 3.günü eşim sehır dışından geldı o gün baktım seffaf akıntım bıdaha geldı ben yumurtlamam bıttı artık kacırdık dıyordum. şeffaf akıntıdan yarım saat sonra ilişki oldu. Sizce durum nedır? 5 gün oldu belırtıde yok zaten :KK43:( kasık agrısı vs. neden 3 gün sürdü seffaf akıntı anlamadım. normalde beyaz akıntım olurdu 2 gün sonrada bır kere seffaf akıntım olurdu.

Seffaf akıntım bu ay erken geldı ve ısın tuhafı 3 gün sürdü. 3.günü eşim sehır dışından geldı o gün baktım seffaf akıntım bıdaha geldı ben yumurtlamam bıttı artık kacırdık dıyordum. şeffaf akıntıdan yarım saat sonra ilişki oldu. Sizce durum nedır? 5 gün oldu belırtıde yok zaten :KK43:( kasık agrısı vs. neden 3 gün sürdü seffaf akıntı anlamadım. normalde beyaz akıntım olurdu 2 gün sonrada bır kere seffaf akıntım olurdu.
benim de adet düzensizliğim var ovulasyon testlerine de güvenmiyorum 23 ocakta adetim bitti ve bugün kasık ağrısı, gaz sancısı gibi bir şey, sık sık tuvalete çıkıyorum en önemlisi de acayip akıntı var hem yumurta akı gibi hem de beyaz sıvı şeklinde ben de anlamadım gitti.

benim de adet düzensizliğim var ovulasyon testlerine de güvenmiyorum 23 ocakta adetim bitti ve bugün kasık ağrısı, gaz sancısı gibi bir şey, sık sık tuvalete çıkıyorum en önemlisi de acayip akıntı var hem yumurta akı gibi hem de beyaz sıvı şeklinde ben de anlamadım gitti.
Muhtemelen yumurtlama günündesin

Kızlar o kadar da takvime takmayın...yumurtlama günü normalden daha çok iltihap oluyor
Mevla yazmışsa olur zaten yumurtlama falan bahane ablamın yumurtlama günü ayın 19 u çıkardı 4 senesi yumurtlama hesaplamaylan geçti bir gün bıraktı spotene hale hamile kalmıştı zaten

Hayırlı olsun canım benimde adetim çok düzensiz nasıl hamile kaldın herhangi bir tavsiyen varmı
Sağ ol canim. Benim de düzensizlik vardi meğer kistten dolayı oluyormuş. Bir ay doğum kontrol hapi kullandim. Eridi çok şükür. 2ay sonra hamile kaldim. Hamile kaldigim ay bal çörekotu tarcin kürü yaptim. Adetin 4.gününden 12. Gününe kadar sabah AC karnina ve aksam yatmadan önce yedim. Bir de ovulasyon testi kullandim. Çizginin en koyu olduğu gün ilişki oldu. Zaten tek ilişkiyle hamile kaldim. Rabbim isteyen herkese nasip etsin inşallah . sormak istediğin başka bir şey varsa sirabilirsin.

image.jpg
Sağ ol canim. Benim de düzensizlik vardi meğer kistten dolayı oluyormuş. Bir ay doğum kontrol hapi kullandim. Eridi çok şükür. 2ay sonra hamile kaldim. Hamile kaldigim ay bal çörekotu tarcin kürü yaptim. Adetin 4.gününden 12. Gününe kadar sabah AC karnina ve aksam yatmadan önce yedim. Bir de ovulasyon testi kullandim. Çizginin en koyu olduğu gün ilişki oldu. Zaten tek ilişkiyle hamile kaldim. Rabbim isteyen herkese nasip etsin inşallah . sormak istediğin başka bir şey varsa sirabilirsin.
Senin adına çok sevindim canım Rabbim kucağına almayı nasip etsin bugün bende ikinci çizgiyi koyu gördüm kasığım ağrıyor dün gece ilişki oldu bu gece ve yarında yapsak ilişki sperm kalitesizliği olurmu acaba 4 gece üst üste

Eki Görüntüle 1819815
Senin adına çok sevindim canım Rabbim kucağına almayı nasip etsin bugün bende ikinci çizgiyi koyu gördüm kasığım ağrıyor dün gece ilişki oldu bu gece ve yarında yapsak ilişki sperm kalitesizliği olurmu acaba 4 gece üst üste
Bu konuda pek bilgim yok canim bak su topige girersen orada sana yardimci olacak arkadaşlar var

Eki Görüntüle 1819815
Evet Canım olabilir şuna çok dikkat et yumurtlaMa gününde bol iltihaplanma olur zaten ya şefaftır yada beyazdır yumurtlamanın yoğun olduğunun belirtisidir

Çok sağol canım benim inşallah iyi haberlerimi veririm sana hamile hamile dua edersen çok sevinirim benim için ismim ayşegül

Ben de bu ay test kullanıyorum.inşllah yakın zamanda çift çizgiyi yakalarım ama her duruma karşı gün aşırı ilişkiye devam:oops:

Ben de bu ay test kullanıyorum.inşllah yakın zamanda çift çizgiyi yakalarım ama her duruma karşı gün aşırı ilişkiye devam:oops:
Çalışmalara devam etmek lazımda bir anlamda taktiri İlahi mesela ben ikinci Bebek için her türlü şeyi denedim çift çizgisinden ayakları tabana dikip amuda Kalkacam yakında tık yok halbuki ilk bebeğim de çift çizgidir yok ayakları yukarı kaldırmadır bunları hiç yapmAmıştım şimdi bıraktım gayet relax takılacam

Bunu dun yaptm akşam bugun sabah yaptm az silikti bu ne demek oluyo yumurtlamadm mı ben acaba? Dun esm yoktu değerlendremedk bilgi vereblr msn rca etsem

Eklentiler

• IMG-20160527-WA0000.jpeg
    IMG-20160527-WA0000.jpeg
    11,7 KB · Görüntüleme: 2.203
X