yumurtalikta devamli sizi_kist degil

gundogmadan

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
20 Ağustos 2008
3.625
15
okuyan herkese merhaba; sol yumurtaligimda uc aydir once reglenin ucuncu gunu, sonra nerdeyse her iki gun ve ardindan da sekizinci gunden itibaren regle olana kadar devamli sizi var, bicak batiyormus gb. usuyunce daha da artiyor. ultrasonda bakilip bir sorun olmadigi soylendi. ayrica bebek istedigimiz icin ovulasyon donemimi de takip ediyorum, her zaman ovulasyon gunlerinde agrim olurdu ama artik surekli hale geldi.

boyle bir sizi yasayan arkadaslar, bazen de sanci diyebilirz lutfen yardimci olun. kist olmadigini biliyorum peki baska ne olabilir, doktor randevuma 10 gun var, bilgilenerek gitmek istiyorum. interntte sadece bu agrilari kistlere baglayan yazilar bulabiliyorum. lutfen cevap verin.

arkadaşım üşütmekten vede cinsel ilişkiden kaynaklanabilir...inş bi sorun yoktur canım ayaklarını sıcak tut ve belin açık şeyler giymemeye çalış..geçmiş olsun..

canim surekli vucudunu dinlemekten de olabilir. ben dinlersem hissediyorum dinlemezsem aklima buile gelmiyor.

bana da olduydu herhalde üşütmeden ya da gaz problemi gibi birşey de olabilir doktora gittiğimde hiçbirşey çıkmamıştı çünkü. İnşallah seninki de öyledir.

canım ya benimde bu ay cok agrım var bende bilmiyorum sebebi ne iki tarafımdada var elle filan bastırınca cok acıyor bende bebek tedavısi görüyorum korkuyorum inşsllah yeni bişi degildir ramazanı bekliyorum bitince doktora gidicem üşütmüşüzdür inşallah gecer gecmiş olsuna.s.

saolun cevaplar icin, usutmek ve vucudu dinlemek benim de surekli aklima geldi. baskalarindan da benzer sikayetleri duyunca insan biraz da olsa rahatliyor. birkac gundur agri gecince ben de usutmeye yormaya basladim. sanirim vucudu dinlemek degil ama. cunku su anda dinliyorum:))) ne olucak halimiz bilmiyorum. Allaha isteyen herkese diye dua etmeye basladim. cunku anladimki sayi olarak az degiliz.

tatlım seni darlandırmak istemem ama ben 5 bebişkaybettim o acı devamlı oluyordu sebebini yeni öğrendim ama belki diyorum miyom olabilir oda korkulacak birşey değil tatlım bnm düşüklerim olduğu için hapla geçmiyor ama senin haplageçebilir ben geç gittim dr sen geç kalma arkadaşım

zerdali, cok uzuldum dusuklerine, cok gecmis olsun, Allah en yakinda bebegini kucagina alicak hamilelik nasip etsin canim. sen de miyom mu var anlamadim? gerci ultrosona girdim miyom ya da kist yok. ama yapan radyologtu, jinekolog degil sadece temiz raporu verdi. bendeki yumurtalikta sizi, ovulasyon agrisi degil, reglenin ucuncu gunu ilk hissediyorum sonra devam ediyor. ben genelde soldan yumurtluyorum ve agri da sol yumurtalikta! ay tavuk gb olduk.

canım aynı durum bende de var.ben sürekli kendimi dinlerim eskiden beri. bu yüzden dinlemekle alakası yok diye düşünüyorum.sadece bir kac aylık bir durum bu.benim de neredeyse sürekli sızı var.ama öyle kıvrandıracak kadar yogun degıl.şöyle tatlı bir sızı.adetime dogruda daha belli eder kendini.kist mi acaba dedim bir kac sefer dr.a gittim .hepsinde de temiz cıktı.bende de hep solda.şimdi şüphedeyim acaba sag taraf calısmıyo mu.hep sol tarafta agrı oluyor.:uhm:

nur senin tarifin aynen bende olan; usuyunce daha da artiyor o sizi o zaman icin sanciyor diyebilirim. bende de gorunen bir sey yok. ultrason sonucumla bu cuma doktora gidecegim; en gec hafta sonu buraya sonucu yazarim; eger haftasonu internetsiz olursam pazartesi gecesi burdan cevabima bak istersen. ne de olsa cok benzer bir dert. ayrica su an ovulasyon donemine girdim ve agri yok oldu, oysaki bu gunler ovulasyonda daha da hissederdim; ama bu ayin basi solumda vardi o sizi yine, dun gece sagdan yumurtladigima dair bir sinyal aldim ama iki gune daha net belli olur. aslinda ben kendim ultrason makinasi gbyim:))) her turlu gelismeyi hissediyorum bir yildir:)))))) hisseden tavuk misali:)))))))

doktordan ne olduguna dair kesin bir cevap alamadim. bana agriyi bu kadar hissetmemem gerektigini soyledi. bir kac test istedi sadece. yine de fazla onemsemedigini soyleyebilirim. bebek olunca bu agrilar gecicek dedi. sanki ben istemiyorum olmuyor iste((((
bunun yerine bir yildir olmamasini arastirmaliyiz cunku belki agrinin kisirliginla iliskisi vardir dedi.
haklisiniz ben de anlamadim bu ne demek, mevlam kayira saldim cayira diyorum:))

Canım bilmiyorum seninki ile aynı sorun mu bilemicem ama ben bundan 5 yıl önce ilk oğlumu doğumundan bir yıl sonra adetimin 2. günü başlayan ve bir gün boyunca süren sol kasığımda önceleri sadece sızı ve zaman zaman sancı biçiminde ağrım oluyordu gitmediğim doktor kalmadı bende kist bulamadılar miyomda bulamadılar,,,,,,uzun bir uğraştan sonra ikinci oğluma hamile kaldım ve bu sancım ortadan kayboldu,,,,bu oğlumda bir yaşına girince bu sancı dahada artmış bir şekilde yine başladı sol kasığımda artık öyleki adet günlerimde değil normal zamanlarda bile sancım oluyor ve dayanılmaz bir hal alıyordu ve son gittiğim ve şuan hala kontrole gittiğim doktorum bana öntanı olarak senin şikayetlerin endometriyosis hastalığı var dedi,,,,laparoskopi yaptırıp kesinleştiricez,,,,,bu hastalık bekar veya evli her 100 kadından 30 unda olabilen bir rahatsızlıkmış,,,,tam kesin bir tedavisi yok,,,,sadece hamile kalınca ve ya kısırlaştırılma yöntemi ile sancı hafifleyebiliyormuşş,,,sizede çok geçmiş olsun umarım sizdede bendekinden yoktur,,,,

ebruli ayrintili cevabin icin cok tesekkurler, doktorum da bana zaten hamile kalinca bu agri kendiliginden gecicek dedi. o yuzden bir yildir hamile kalamama nedenini arastiralim dedi. onumuzdeki ay tuplere bakilicak. anladigim kadariyla eger gorunuste kist ya da miyom yoksa ve smear testi temiz cikarsa bu tarz sizilari en azindan korkacak kadar onemsemiyorlar. sana da cok gecmis olsun tatlim.

evet canım dr önemli olmadıgını söylemişti bana da.kist falan çıkmadı.smer da temiz cıkınca sorun yokmus.ben de önemli birsey oldugunu düşünmüyorum öyle dayanılmayacak kıvrandıracak kadar agrı olmadıktan sonra.benim ki ufak bir sızı sadece

ebruli mesajindan sonra endometriyosis hastalığıni arastirdim biraz, daha cok sancidan bahsediyor. bendeki ve nur arkadasimizdaki daha cok hafif sizilar ama mesala benimkisi usutunce biraz sanciyor gb rahatsiz ediyor yani bir kac gun boyle oldu. bu sorundan dolayi formda aratiran arkadaslar icin yaziyorum; kimbilir bizim sizilar da devam edersse, bizde de endometriyosis arastirmasi yapilabilir. cunku yumurtaliklarda da gorunuyormus. biz doktorumuzun pek onemsemedigini yazdik ama mesala endometriyosisin tedavilerinden biri dogum yapmak ve benim doktorum da hamile kalinca gecer bu sizilar dedi, kimbilir bana demeden belki o da ayni hastaligi aklina getirdigi icin bunu dedi. o yuzden bu tarz sorunlari olan arkadaslar ne olursa olsun gorunsun jinekologa, bizde de var doktorum onemsemedi dedigimize bakmayin, cunku biz bir iki aydir bu sizi var diyerek gittik doktora. hepimize gecmis olsun, Allah yeterki dermansiz dert vermesin arkadaslar.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…